reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapalenie pochwy w ciąży a współżycie

Julcia5536

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Sierpień 2019
Postów
61
Cześć dziewczyny, jestem w 20 tygodniu ciąży, miesiąc temu dostałam lek na zapalenie pęcherza monural, 1,5 tygodnia temu doktor stwierdziła że jest zapalenie grzybicze pochwy i przepisał mi Clotrimazolum żel, smarowałam trzy razy dziennie. Objawy pieczenia i swędzenia już minęły i zdecydowaliśmy się z mężem dzisiaj na współżycie, mąż parę razy włożył członka i zaczął się ból, poszłam do toalety i zauważyłam bardzo delikatne krwawienie i bardzo mocne zaczerwienienie pochwy oraz pieczenie. Właściwie nadal nie przestałam smarować Clotrimazolum od tamtej pory nadal smaruje. Nie wiem co mam robić, co myślicie?
 
reklama
Rozwiązanie
N
Dodam jeszcze żebyś po wyleczeniu zadbała o odbudowanie flory bo pochwa będzie wyjałowiona i o nawrót grzybicy bardzo łatwo wtedy. Ja miałam takie problemy przed ciążami i w pierwszej dwie infekcje, zawsze paskuda wracała, aż w końcu juz poza ciążą po wyleczeniu się poraz kolejny i męża oczywiście też zrobiłam kurację globulkami na odbudowanie flory i od tamtej pory nigdy już nie miałam żadnej infekcji a byłam od tego czasu już w kolejnej ciąży i nic się nie przyplątało ani razu.
Zadbaj o to zawsze kiedy bierzesz jakikolwiek antybiotyk czy na drogi oddechowe, czy przy zapaleniu zęba, one niestety pogarszają stan całego organizmu a drogi rodne są bardzo podatne później na infekcje
Wstrzymac się od współżycia. Posiew, wyleczyć siebie i leki też dla męża. Myślę, że przy problemach grzybiczych czy nawracających infekcjach dobrym rozwiązaniem będą prezerwatywy.
Takie stany mogą zagrozić ciąży.
 
Dodam jeszcze żebyś po wyleczeniu zadbała o odbudowanie flory bo pochwa będzie wyjałowiona i o nawrót grzybicy bardzo łatwo wtedy. Ja miałam takie problemy przed ciążami i w pierwszej dwie infekcje, zawsze paskuda wracała, aż w końcu juz poza ciążą po wyleczeniu się poraz kolejny i męża oczywiście też zrobiłam kurację globulkami na odbudowanie flory i od tamtej pory nigdy już nie miałam żadnej infekcji a byłam od tego czasu już w kolejnej ciąży i nic się nie przyplątało ani razu.
Zadbaj o to zawsze kiedy bierzesz jakikolwiek antybiotyk czy na drogi oddechowe, czy przy zapaleniu zęba, one niestety pogarszają stan całego organizmu a drogi rodne są bardzo podatne później na infekcje
 
Rozwiązanie
Do góry