reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapalenie pochwy w ciąży

Dołączył(a)
10 Styczeń 2018
Postów
14
Witam. Jestem w 14 tygodniu ciąży i na ostatniej wizycie dowiedziałam się że mam zapalenie pochwy. Lekarz zapisał mi betadine w globulkach. I biorę juz od tygodnia. Moje pytanie to czy takie zapalenie jest groźne ?
 
reklama
Poprawiło się już?:)
Niekoniecznie, chociaż ciężko powiedzieć nie znając dokładniejszego stanu. lepiej skoro lekarz Cię widział to myślę że nie ma powodu do obaw. By było realne zagrożenie to myślę że by Ci o tym powiedział.
Ważne, że jest leczone

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nieleczona infekcja moze prowadzić do skracania szyjki macicy i porodu przedwczesnego...Pomoglo ?
Ja mialam czesto infekcje od luteiny
I raz lekarz przepisal gynalgin masc i pomoglo i jak znowu lapalam od luteiny to wkladalam sobie Pimaficun globulki rewelacja po jednej mialam spokoj juz! i fajnie sie aplikuje
Bo w szpitalu jak dalo raz nystatyne czy jakos tak to nie pomagalo i sie nie rozpuszczalo wkurzylam sie wywalilam i bralam te co mi gin przepisywal :p
 
Wszystkie infekcje w ciąży są groźne jeśli nie są leczone i nie są konsultowane w odpowiednim czasie. Jeśli jesteś pod opieką dobrego lekarza - słuchaj go i rób tak, jak zaleca a będzie dobrze.
 
No właśnie ze nie pomaga. Tylko zaczęło mnie szczypac i takie pieczenie czuje po tym.
Jak najszybciej do ginekologa bo trzeba zmienić tabletki. Ja miałam podobnie i na moich w ulotce pisało że jeżeli objawy po zastosowaniu tabletek się nasilają to jest to objaw niepożądany i żeby natychmiast przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem.
 
reklama
Jeśli coś jest nie tak, to ja bym od razu szła do lekarza, żeby mi zmienił preparat, bo teraz jest tego tyle, że z pewnością da się coś wybrać. A wystarczy raptem jeden składnik, na który ma się uczulenie i od razu - ból, pieczenie, swędzenie, a nawet ogólne złe samopoczucie. Ja miałam tak z kilkoma rodzajami globulek aż w końcu moja pani doktor zapisała mi Iladian direct plus (kupowałam tutaj, bo miał najlepszą cenę Link do: Apteka Melissa ) - wcześniej nigdy tego nie stosowałam. Początkowo nie byłam przekonana, bo trochę za dużo go reklamowali w tv, ale najważniejsze okazało się to, że po kilku aplikacjach nie pojawiły się żadne dolegliwości, więc stosuję je dalej. Mam nadzieję, że po wizycie u gin. będzie widać poprawę.
Nie wiem natomiast czy ten akurat preparat można stosować w ciąży, o to najlepiej dopytać się swojego lekarza, bo w końcu on powinien znać to, co dostępne w aptekach i co jest skuteczne w każdym indywidualnym przypadku
 
Do góry