reklama

Zapalenie ucha? Pomocy

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez Basiekk, 4 Październik 2009.

1. Basiekk

Basiekk Mama Filipa :P

Mój maluch od 4 dni łapie się za lewe uszko, dziś zachowanie to natężyło się.
    Dziś za późno na lekarza ale jutro z samego rana rejestruje Filipa i dowiemy się co i jak.
    Jednak do jutra jeszce troche więc może ktoś miał stycznośc z takim zachowaniem? czy mozliwe ,że jest to zapalenie ucha?
    Przeczytałam gdzieś, że przy ząbkowaniu dzieciaczki tak mogą się zachowywać, a Filipowi właśnie wyżynają się pierwsze ząbki.
    Nie ma żadnej wydzieliny w uszach, nie gorączkuje. Jest niespokojny.
    Często robi kupkę ok 5razy dziennie i jest ona rzadka. Dziś zamiast kupki "wydalił" jakiś dziwny brązowawy śluz.
    Bardzo mnie to martwi :-( czekam z nie cierpiwością na Wasze sugestie.
    DSC01348.jpg

[​IMG][​IMG]

2. saja75

saja75 Początkująca w BB

Już po wizycie? Co powiedzial lekarz?Mój Maluszek w wieku niemowlęcym dwukrotnie przeszedł zapalenie ucha.W obu przypadkach miał gorączkę prawie do 39 stopni, ktora trwała 5 (za pierwszym razem) do 8 dni(za drugim razem)! Za drugim razem minęła dopiero, jak wydostał się płyn z uszka. Z poczatku nie bylo wiadomo, z czego ta goraczka, nie lapal sie za ucho. Za pierwszym razem, gdy nie bylo wiadomo, z czego ta goraczka, leczony byl antybiotykiem niestety w szpitalu (zlapal tam przy okazji rotawirusa). Za drugim razem, udalo sie uniknac szpitala i leczony byl antybiotykiem w domu. Zdrówka!

3. reklama
  4. milkaa

milkaa Zaciekawiona BB

Ból uszka może być od ząbków, ale częściej niestety jest to zapalenie. Jak dziecko łapie się za uszko to lepiej nie ryzykować tylko skonsultować się z lekarzem jak najszybciej, bo im wcześniej zaczniemy leczyć tym więcej bólu zaoszczędzimy maluchowi. Mam nadzieję, że wszystko już jest w porządku. Pozdrawiam i życzę zdrówka :)

5. baba.j.aga

baba.j.aga Entuzjast(k)a

A jak nie tylko łapie sie za ucho ale i w nim grzebie? Na początku była to typowo brązowa wydzielina..teraz zajrzałam do środka a tam coś "białego"?
    Raczej go nie boli, bo by sie nie dał dotkąc

6. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

Moje dziecko często chorowało na zapalenie ucha.
    Nie dał się wogóle dotknąc koło uszka a temperatura podchodziła do 40 stopni.
    Niestety w kraju w którym mieszkam służba zdrowia zostawia wiele do życzenia i albo dawali mu antybiotyk na amoksycylinie,albo wogóle nie rozpoznali zapalenia.Tak się zdażyło w szpitalu.Nie wiedzieli co mu jest,zbijali tylko gorączkę czopkami,która pojawiała sie zawsze po 2 godzinach od podania czopku.Trzymali nas w szpitalu 12 h i stwierdzili tylko wirus we krwi :eek:
    Rano dziecko obudziło się z zalanymi uszami ropą.Czyli musiało wytworzyc się ciśnienie i pękła błonka w uchu i wszystko się wylało (tzw.wysiękowe zapalenie ucha).Dopiero w Pl laryngolog stwierdził,że dziecko dalej ma płyn w uszach (przez co nie dosłyszał i w wieku 2,5 roku jeszcze nic nie mówił) w dodatku dziecko ma przerośniętę migdały,ale to inna historia.
    Dziecko dostało w końcu odpowiednie leki i problem z uszami i migdałami znikł.
    A co do łapania się za uszko.
    Cieżko coś powiedziec,bo moje akurat ciagło się za uszko jak był senny.
    Przy zapaleniu raczej pojawi się gorączka.
    Aha i przy bólu dziecko raczej nie chce ssac butelki,smoczka bo go przełykanie boli.Również nie chce by go dotykano w okolicy uszka.

7. babby

babby Zaciekawiona BB

Bardzo mozliwe ze to zapalenie ucha. lekarz napewno przepisze jakis antybiotyk-polecam zapytac o duomox, moj maly chetnie go zazywa,poniewaz latwo go rozpuscic przed podaniem :)

Poleć forum