reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapalenie ucha

marta0307

Najszczęśliwsza J&M
Dołączył(a)
6 Luty 2011
Postów
866
Moja córcia <7 miesięcy> pięć dni temu miała diagnozę zapalenie ucha.
Dostała antybiotyk, brała 3 dni, działanie 8-dniowe <AzitroLEK>, więc jeszcze działa jakby normalnie był podawany.
Dzisiaj popołudniu zauważyłam wydzielinę z uszka.
Czy jest możliwe, ze ucho się czyści? Czy stan zapalny się pogłębił?

Dodam, ze jeszcze pare dni temu nie dała sie dotchnąć uszka bo bardzo płakała, przy zakrapianiu uszka było podobnie, do tego gorączkowała.
Teraz nie reaguje na dotyk, kropelki przyjmuje bez najmniejszego grymasu twarzy, gorączki nie ma od pierwszego dnia podawania antybiotyku.

Czy któraś z was była w podobnej sytuacji? Czy powinnam jechać jak najszybciej do lekarza czy być spokojna, bo tak powinno być?

Proszę o poradę, bo zupełnie nie wiem co robić.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jaka wydzielina? ropna czy woskowina? w wyniku nagromadzenia może dojśc do pekniecia blony bebenkowej,a gdy pojawia sie wydzielina ucho przstaje bolec.Radziłabym jak najszybciej udac sie do laryngologa.
 
Ostatnia edycja:
Frigga wydzielina jakby woskowa ale rzadsza...
Tylko mała od kilku dni nie miała rzadnych dolegliwości "uszkowych"
 
jesli bylaby to ropna wydzielina to trzeba udac sie do lekarza, lepiej upewnic sie ,ze wszystko jest w porządku.
 
Jeżeli się powtórzy jutro napewno skontaktuję sie z lekarzem.
Chociaż z tego co już wiem to moze też być reakcja na antybiotyk...i uszko sie czyści...
Dodatkowo zakrapiamy uszko więc moze być rzadsza wydzielina...
Oj myśle o tej mojej niuni cały czas...
 
Dodzwoniłam sie do naszego lekarza... Bo wyciek się utrzymuje...
I... Uffff kamień z serca!!
Bardzo dobrze jak sie pojawił, oznacza to, ze ropień pękł i uszko sie czyści!!
Mała spokojniejsza dzisiaj w nocy już 11 godz bez pobudki przespała...apetyt wrócił...
Moja Maja wróciła :D:D:D:D
Uszko zakrapiać, antybiotyk jeszcze ze 4 dni podziała i powinno być ok :)
Później do kontroli
 
Super ,ze wszystko w porządku :) Moja córeczka zachorowała na zapalenie ucha w 4 dobie po porodzie i 3 tygodnie spędziła w szpitalu :/ własnie objawem byl brak apetytu i ropna wydzielina z uszka.
Duzo zdrówka dla Misiów.Pozdrawiam.:)
 
dobrze, że coś wyciekło, gorzej jak by zostało w uszku, bo mogło by to wymaga drenażu
My po każdym stanie zapalnym idziemy na kontrole do laryngologa. Po każdym niestety zapaleniu, nawet do miesiąca czasu, utrzymuje sie płyn :-( który zmienia wygląd błony bębenkowej. Co i wam doradzam, Dobrze by było by lekarz zlecił badanie słuchu. Niestety od pierwszego stanu zapalnego każdy ropny katar to zagrożenie ponownym stanem zapalnym, Bardzo uważamy przy wydmuchiwaniu katarku z noska ale jakoś nie zawsze udaje nam sie wyjść z tego obronną ręką.TO tak na przyszłość, przy wietrze zasłaniajcie uszy bo od teraz mała będzie bardziej wrażliwa :-(
 
reklama
Do góry