reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zapalenie wyrostka w ciąży

waniliowa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Sierpień 2009
Postów
612
Miasto
łódź
czy któraś z was miała zapalenie wyrostka w ciąży?wyczytałam,że stosunkowo często się zdarza(czasami internet niepotrzebnie nakręca)...czy któraś z was słyszała coś na ten temat?nospa nie pomaga mi na bóle w prawej pachwinie,a nie chcę przesadzać z jej ilością,dziś już połknęłam trzy:-( macie takie nieprzyjemne bóle?a może to jajnik?ehhhh..........
 
reklama
Jak chcesz sprawdzic czy to wyrostek to po pierwsze : ból jest ciągły, nie mija
a po drugie zegnij nogę w kolanie i zgiętą przytknij do brzucha, jesli nie dasz rady wyprostować to pędz do szpitala :)
 
sluchaj nie czytaj za duzo w necie moja rada :p
W zapaleniu wyrostka bol lokalizuje sie poczatkowo wokol pepka, dopiero po kilkunastu godz lokalizuje sie w prawym dole biodrowym, tak jak napisala Nessi bol nie mija i jak nam mowili na chirurgii: JEZELI PACJENT Z PODEJRZENIEM ZAP WYROSTKA MOWI ZE ZJADL COS NIEDAWNO (W TRAKCIE WYSTEPOWANIA JUZ BOLU) TZN ZE TO NIE JEST WYROSTEK.
Jak ktos ma zap wyrostka to nie jest w stanie zjesc nic.
A bada sie tez spcjalne objawy: Boloomberga, jaworskiego, rovsinga - poszukaj w necie jak sie je bada bo nie chce mi sie tlumaczyc jak to sie robi ;)
Ale mysle ze jak cie boli w pachwinie to cie moze ciagna wiezadla bo macica rosnie
 
Hejka:-)
Może najlepiej byłoby się w takiej sytuacji udać na izbę przyjęć do szpitala? Tam rozwieją Twoje wątpliwości , a poza tym uspokoisz się :tak:Albo przynajmniej pokazać się swojemu lekarzowi prowadzącemu?;-)Pozdrowionka:-D
 
nie panikuję....hehe...nie boli jak leżę spokojnie.u lekarza dziś byłam.zapytała właśnie czy miałam usuwany wyrostek.:tak: powiedziała,że jak będę miała temp ok 38 stopni i dalej będzie bolało,mam przejechać się na pogotowie...operacja w 7 tygodniu ciąży to chyba nie wróży nic dobrego...jeśli chodzi o dobro maluszka...dlatego leżę i się nie ruszam;-) jak podskoczy temperatura-pojadę...:-(
 
Nie wiem czy ci pomogę ale w pierwszej ciąży tez miałam podobne objawy (z tym,że zaczęły się one dużo później niż u Ciebie) ,lekarz zbadał mnie ,zlecił badanie krwi-jest ważne przy zapaleniu wyrostka-nic nie wykazało.Mnie jednak co jakiś czas bolało w prawym boku,szczególnie jak stawiałam prawą nogę,nie gorączkowałam jednak.I w końcu doszliśmy z lekarzem do wniosku ,że te bóle mają związek z silnymi zaparciami jakie miałam....Jak zajęliśmy się tym problemem wszystko przeszło.
Pozdrawiam:)
 
Witam.Mam pewien problem.Jestem w 26 tygodniu ciazy i odczuwam dzisiaj od rana bole z prawej strony brzucha,ktore promieniuja na noge jak chodze.Jak odrazu wstalam to az nie moglam ruszyc sie z lozka a teraz juz moge chodzic co prawda ten bol sie zmniejszyl ale jeszcze jest odczuwalny w prawym rogu brzucha.Boje sie ze to moze zle wplynac na dzidziusia:( A kiedys mialam takie bole przed ciaza ale one po dniu zanikały i lekraz mowil ze nie ma koniecznosci jeszcze usuwac wyrostka dopiero jak mnie zlapie ostry bol.A czytalam ze w ciazy ten wyrostek dokucza.Tz. ze nie bede mogla za 3 miesiace urodzic?A czy po badaniu moczu i krwi da sie stwierdzic ze cos jest nie tak z wyrostkiem? Prosze o szybka odpowiedz:(
 
reklama
witam wszystkich.jestem nowa i nie wiem jak sie tym forum poslugiwac, ale w sprawie eyrostka moge sie wypowiedziec.bylam na niego operaowana w 17tygodniu ciazy..uwiezcie nic przeyjemnego...bol byl straszny chwycil mnie nagle i na nic nie reagowal, nie mogalam sie wyprostowac ani chodzic dwa dni pozniej zostal mi usuniety wyrostek oraz zciagniety plyn hormonalny, ktory prawdopodobnie byl glowna przeczyna bolu.wyrostek byl lekko powiekszony , ale rowniez zostal usuniety gdyz zapalenie wyrosta to czesta przypadlosc kobiet w ciazy, wiec jesli macie jakiekolwiek objawy wyrosta lub bolu z ktorym nie mozecie sobie poradzic udajcie sie najpredzej do szpitala, nie ma na co czekac i sie meczyc..pozdrawim i powodzenia
ps.teraz jestem w 28 tygodniu i dzidzia jest zdrowa i silna:)))
 
Do góry