reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zaparcia i kolki-co robić??

Rybka trzymam kciuki :)

u nas jakieś zaparcia dziwne.Tosia steka stęka, purta jak chłop nieprzymierzajac i troche sie zejdzie az kupa sie pojawi ale sie pojawia.Martwi mnie tylko troszke to, że dzisiaj zauważyłam sławny sluz. Nie jakies ogromne ilosci ale gluty były.Nie wiem, czy to jest do zaakceptowania czy to już do pediatry sie nadaje.Madzia u Was było to zjawisko? Co znaczy sluz w kupie?

A na zaparcia coś konkretnego działa? Czy to trzeba przeczekać i masowac, masować, masowac....
 
reklama
Śluz u nas owszem był, ale tak jak się nagle pojawił, tak nagle zniknął. I kupa juz w odcieniach pomarańczu z grudami jak się patrzy ;D. To jakas infekcja żołądkowa, ale pediatra mowiła, ze jeszcze może się pojawiać, zanim układ pokarmowy nie dojrzeje.

A na zaparcia masujemy, masujemy i masujemy aż nas rączki zabolą. U nas z reguły jest tak,że jeśli "korek" nie puści od razu po lub jeszcze w trakcie masażu, to puszcza w ciągu pół godziny.




Dziecko śpi..... ;D ;D ;D
misiak1sg.gif
 
Antares mi pediatra kazala na problemy z kupa(zielana,wodnista ze sluzem)
podac dziecku lacidofit ,tak zrobilam i przeszlo
 
dziewczyny jak to jest w końcu z tymi kupami?
moja Natalka robi je średnio co 5-7 dni, karmie ja tylko piersią, jak zrobi kupę to raz a porządnie tak, że z pieluchy wszystko wypływa, ubranka przesiąknięte a z nią to tylko pod kran bo brudna po pachy, pediatra powiedział, ze to normalne i niektóre dzieci tak mają  a z kolei byłam niedawno u kardiologa dzieciecego i zapytałamgo o te kupy a on na to, ze to jest nieprawidłowe i może coś byc nie tak z  jelitkami i mam
"naciskać" pediatre
mnie tez sie wydaje, że tak nie powinno być, zaczełam zapisywać sobie ile robi kup, jest koniec marca a ona zrobiła przez ten czas tylko 9 kup, co mam robić bo juz sama niewiem :(
 
hmmmm... ale poza tymi kupami nie robi nic wiecej? Tzn mam na mysli to, ze np moja Tośka to konkretne kupy mniej wiecej co 2 dni robi ale w zasadzie co przeiwjanie j kleksy raz mniejsze raz wieksze na pieluszce są.

Madzia u mas raz po raz tez miodowo - pomaranczowe kupy ale grud raczej niewiele...te grudy sa obowiązkowe? ;)

Aneta
ale bez porozumienia z lekarzem nei za bardzo moge Tosi podać... to na recepte sie wykupuje pewno?
 
sa tylko te kupy, moze raz albo dwa byly male kleksy i nic pozatym, kupy sa takie półpłynne i jest tego ogromna ilosc,
nawet niewiem kiedy ona je robi, niesprawia jej to chyba bolu bo niesteka ale ma ostatnio zaparcia brzuszek boli to go masuje ida baczki ale kupy niema, zreszta pierdzioszki puszcza nonstop
 
Villemo, jakos tak mi sie wydaje, że pediatra w sprawach kup jest nieco bardziej oblatany od kardiologa  ;). I faktycznie, niektóre dzieci tak mają, rozmawiałam o tym ze swoją pediatrą - po prostu bardzo dobrze przyswajają pokarm matki. Jeśli Natalka się nie męczy, nie ma zatwardzeń, nie cierpi z powodu nieczęstych kupek, to wszystko jest ok.

Antares - gruda chyba nieobowiązkowa, nie zawsze u nas są, ale jak był śluz, to grud nie było. Za to często i gęsto kupa jest z pianą. Aha i po podaniu Lakcidu u nas zielone śluzowate kupy przeszły, ale dawałam tylko dwa dni, bo dostała zatwardzenia i trzeba było "odkorkowywać" termometrem. Ale faktycznie, patrząc na to z perspektywy tygodnia, Lakcid pomógł.
 
Madziu_S, zapomniałam dodac, ze ten kardiolog ma tez specjalizacje jako pediatra i pracuje na oddziale noworodkowym, gdzie leżała Natalka po porodzie i jest naprawde świetnym specjalistą, ale ja najbardziej boję sie aby mała nie dostała jakiś wewnetrznych zapaleń lub innych powikłań, bo ta kupa tak długo u niej siedzi w jelitach...
 
villemo pisze:
dziewczyny jak to jest w końcu z tymi kupami?
moja Natalka robi je średnio co 5-7 dni, karmie ja tylko piersią, jak zrobi kupę to raz a porządnie tak


wlasnie przeczytalam,ze dzieci ktore sa karmione tylko piiersia moga miec kupe co kilka dni
 
reklama
Do góry