reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia, kolejna zmiana mleczka,co robić?

Malwina i Staś

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Maj 2020
Postów
21
Dzień dobry dziewczyny,
Piszę na forum w akcie bezsilności. U mojego synka problem z wypróżnieniem pojawił się w okolicy 2 tygodnia, kupy były co któryś dzień, synek płaczliwy, bolał go brzuszek, kupa była twarda, plastyczna, coś jak plastelina, nie mógł sam się wypróżnić więc stosowany był masaż wspomagający i raz czopek. Lekarz zalecił zmianę mleka na HiPP Comfort oraz 3 razy na dzień 3 ml Debridat oraz wcześniej już brał Coloflor Cesario 5 kropelek. W ciągu stosowania mleczka i syropu , wypróżnienia stały się w miarę regularne (raz na dzień, raz na dwa dni) ale w dalszym ciągu wypróżnienia sprawiały problem, synek potrafi stękać i prężyć się około 20 minut. Kupa była w konsystencji twarogu w kostce, plastyczna, koloru żółtego. Jest to moje pierwsze dziecko i uznałabym to za normę do czasu kiedy w kupie synka zauważyłam niteczki, pajączki krwi oraz śluz? dodatkowo kupa była bardzo śmierdząca (jakby kwas), tak było dwa dni z rzędu więc udałam się na konsultacje lekarską (u mnie tylko telefonicznie). Lekarz wypisał receptę na mleko Nutramigen sugerując alergię. Synek jest 4 dzień na tym mleku, od dwóch dni ulewa prawie każdy posiłek (czasami potrafi ulać 1,5-2 godziny po jedzeniu), podczas kiedy wcześniej zdarzało mu się to sporadycznie.Dodatkowo zauważyłam problem z oddaniem gazów i brak kupy od wczoraj. Synek jest niespokojny, płaczliwy, widać , że go boli brzuch. Nie daje się spionizować do odbicia, bo płacze, jak już odbije to uleje (dość mocno, pod ciśnieniem). Synek ma 5 tygodni a to już jest w zasadzie jego 3 mleko. Nie wiem co robić.
Przepajam go, układam na brzuszku,stosuje ciepłe okłady z pestek wiśni, codziennie go kąpiemy rozgrzewając brzuszek. Tracę zaufanie do lekarza.
Co powinnam jeszcze zrobić? Ile i jak go przepajac, w jakich odstępach od jedzenia. Co z tą krwią w kupce, czy rzeczywiście może to być alergia? I co robić jeśli Nutramigen mu nie służy?
Nadmienię do i tak mojego przydługiego wpisu, że mniej więcej w czasie wprowadzenia mleka HiPP Comfort na szyi a później na policzkach u synka pojawiły się potówki/trądzik, nie wiem czy to zbieg okoliczności, obecnie te krostki są bledsze, jest ich mniej ale jest też znacznie chłodniej i nie do końca uważam to z objaw alergii.
 
reklama
Rozwiązanie
Specjalistą nie jestem, ale mi to nie wygląda na AZS. Bardziej na trądzik niemowlęcy lub zapalenie mieszków włosowych (które notabene może wynikać z niedojrzałości skóry - czyli dalej kręcimy się przy trądziku). Zobaczysz jeszcze co powie dermatolog. U mojego syna AZS to były suche łuszczące się placki skóry. Częściowo jakby rozdrapane. Chyba że jest więcej postaci tego świństwa.
Przeszło tak samo jak się pojawiło. Miał wtedy około roku.
Byliśmy wczoraj u innego pediatry, stwierdził, że nie potrzebnie Nutramigen był wprowadzony, a sytuacja ze śluzem, nitkami krwi mogła być incydentalna. Po podaniu 3 dawek HiPP Comfort , synek wreszcie się wyróżnił ,ale trwało to ponad godzinę. Po podaniu Espumisan poszły gazy i też mu ulżyło. Na zmiany skórne dostał jakąś maść robioną i skierowanie do dermatologa w kierunku AZS. Dodatkowo z uwagi na biały język dostał Nystatynę.
Boję się że zmiana mleka spowrotem na poprzednie pomogła tylko doraźnie i jeśli faktycznie ma jakąś alergię pokarmową to wszystko wróci. Nutramigen pogarsza sytuację zaparć i powoduje notorycznie ulewania za to łagodzi zmiany skórne a Comfort odwrotnie (no i nie wiem co myśleć o tej kupce z krwią, śluzem i śmierdząca jakby kwasem).
Na chęć wykonania badań na alergię pokarmową usłyszałam, że jest za mały. Ja naprawdę jestem w stanie wykonać wszelkie badania prywatnie tylko niech się znajdzie dobry lekarz żeby mnie właściwie pokierował.
 
reklama
Byliśmy wczoraj u innego pediatry, stwierdził, że nie potrzebnie Nutramigen był wprowadzony, a sytuacja ze śluzem, nitkami krwi mogła być incydentalna. Po podaniu 3 dawek HiPP Comfort , synek wreszcie się wyróżnił ,ale trwało to ponad godzinę. Po podaniu Espumisan poszły gazy i też mu ulżyło. Na zmiany skórne dostał jakąś maść robioną i skierowanie do dermatologa w kierunku AZS. Dodatkowo z uwagi na biały język dostał Nystatynę.
Boję się że zmiana mleka spowrotem na poprzednie pomogła tylko doraźnie i jeśli faktycznie ma jakąś alergię pokarmową to wszystko wróci. Nutramigen pogarsza sytuację zaparć i powoduje notorycznie ulewania za to łagodzi zmiany skórne a Comfort odwrotnie (no i nie wiem co myśleć o tej kupce z krwią, śluzem i śmierdząca jakby kwasem).
Na chęć wykonania badań na alergię pokarmową usłyszałam, że jest za mały. Ja naprawdę jestem w stanie wykonać wszelkie badania prywatnie tylko niech się znajdzie dobry lekarz żeby mnie właściwie pokierował.
A możesz wrzucić fotkę tych zmian skórnych?
 
Zdjęcie
 

Załączniki

  • 1589636419672..jpg
    1589636419672..jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 167
Specjalistą nie jestem, ale mi to nie wygląda na AZS. Bardziej na trądzik niemowlęcy lub zapalenie mieszków włosowych (które notabene może wynikać z niedojrzałości skóry - czyli dalej kręcimy się przy trądziku). Zobaczysz jeszcze co powie dermatolog. U mojego syna AZS to były suche łuszczące się placki skóry. Częściowo jakby rozdrapane. Chyba że jest więcej postaci tego świństwa.
Przeszło tak samo jak się pojawiło. Miał wtedy około roku.
 
Rozwiązanie
Do góry