reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia, kolejna zmiana mleczka,co robić?

Malwina i Staś

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Maj 2020
Postów
21
Dzień dobry dziewczyny,
Piszę na forum w akcie bezsilności. U mojego synka problem z wypróżnieniem pojawił się w okolicy 2 tygodnia, kupy były co któryś dzień, synek płaczliwy, bolał go brzuszek, kupa była twarda, plastyczna, coś jak plastelina, nie mógł sam się wypróżnić więc stosowany był masaż wspomagający i raz czopek. Lekarz zalecił zmianę mleka na HiPP Comfort oraz 3 razy na dzień 3 ml Debridat oraz wcześniej już brał Coloflor Cesario 5 kropelek. W ciągu stosowania mleczka i syropu , wypróżnienia stały się w miarę regularne (raz na dzień, raz na dwa dni) ale w dalszym ciągu wypróżnienia sprawiały problem, synek potrafi stękać i prężyć się około 20 minut. Kupa była w konsystencji twarogu w kostce, plastyczna, koloru żółtego. Jest to moje pierwsze dziecko i uznałabym to za normę do czasu kiedy w kupie synka zauważyłam niteczki, pajączki krwi oraz śluz? dodatkowo kupa była bardzo śmierdząca (jakby kwas), tak było dwa dni z rzędu więc udałam się na konsultacje lekarską (u mnie tylko telefonicznie). Lekarz wypisał receptę na mleko Nutramigen sugerując alergię. Synek jest 4 dzień na tym mleku, od dwóch dni ulewa prawie każdy posiłek (czasami potrafi ulać 1,5-2 godziny po jedzeniu), podczas kiedy wcześniej zdarzało mu się to sporadycznie.Dodatkowo zauważyłam problem z oddaniem gazów i brak kupy od wczoraj. Synek jest niespokojny, płaczliwy, widać , że go boli brzuch. Nie daje się spionizować do odbicia, bo płacze, jak już odbije to uleje (dość mocno, pod ciśnieniem). Synek ma 5 tygodni a to już jest w zasadzie jego 3 mleko. Nie wiem co robić.
Przepajam go, układam na brzuszku,stosuje ciepłe okłady z pestek wiśni, codziennie go kąpiemy rozgrzewając brzuszek. Tracę zaufanie do lekarza.
Co powinnam jeszcze zrobić? Ile i jak go przepajac, w jakich odstępach od jedzenia. Co z tą krwią w kupce, czy rzeczywiście może to być alergia? I co robić jeśli Nutramigen mu nie służy?
Nadmienię do i tak mojego przydługiego wpisu, że mniej więcej w czasie wprowadzenia mleka HiPP Comfort na szyi a później na policzkach u synka pojawiły się potówki/trądzik, nie wiem czy to zbieg okoliczności, obecnie te krostki są bledsze, jest ich mniej ale jest też znacznie chłodniej i nie do końca uważam to z objaw alergii.
 
reklama
Rozwiązanie
Specjalistą nie jestem, ale mi to nie wygląda na AZS. Bardziej na trądzik niemowlęcy lub zapalenie mieszków włosowych (które notabene może wynikać z niedojrzałości skóry - czyli dalej kręcimy się przy trądziku). Zobaczysz jeszcze co powie dermatolog. U mojego syna AZS to były suche łuszczące się placki skóry. Częściowo jakby rozdrapane. Chyba że jest więcej postaci tego świństwa.
Przeszło tak samo jak się pojawiło. Miał wtedy około roku.
Z tego co mi mówiono nie wolno dawać wody takiemu małemu dziecku, te mleka dla alergików sa nie dobre i moja tez ulewala na początku, spróbuj z espumisanem u nas pomógł
 
Dzień dobry dziewczyny,
Piszę na forum w akcie bezsilności. U mojego synka problem z wypróżnieniem pojawił się w okolicy 2 tygodnia, kupy były co któryś dzień, synek płaczliwy, bolał go brzuszek, kupa była twarda, plastyczna, coś jak plastelina, nie mógł sam się wypróżnić więc stosowany był masaż wspomagający i raz czopek. Lekarz zalecił zmianę mleka na HiPP Comfort oraz 3 razy na dzień 3 ml Debridat oraz wcześniej już brał Coloflor Cesario 5 kropelek. W ciągu stosowania mleczka i syropu , wypróżnienia stały się w miarę regularne (raz na dzień, raz na dwa dni) ale w dalszym ciągu wypróżnienia sprawiały problem, synek potrafi stękać i prężyć się około 20 minut. Kupa była w konsystencji twarogu w kostce, plastyczna, koloru żółtego. Jest to moje pierwsze dziecko i uznałabym to za normę do czasu kiedy w kupie synka zauważyłam niteczki, pajączki krwi oraz śluz? dodatkowo kupa była bardzo śmierdząca (jakby kwas), tak było dwa dni z rzędu więc udałam się na konsultacje lekarską (u mnie tylko telefonicznie). Lekarz wypisał receptę na mleko Nutramigen sugerując alergię. Synek jest 4 dzień na tym mleku, od dwóch dni ulewa prawie każdy posiłek (czasami potrafi ulać 1,5-2 godziny po jedzeniu), podczas kiedy wcześniej zdarzało mu się to sporadycznie.Dodatkowo zauważyłam problem z oddaniem gazów i brak kupy od wczoraj. Synek jest niespokojny, płaczliwy, widać , że go boli brzuch. Nie daje się spionizować do odbicia, bo płacze, jak już odbije to uleje (dość mocno, pod ciśnieniem). Synek ma 5 tygodni a to już jest w zasadzie jego 3 mleko. Nie wiem co robić.
Przepajam go, układam na brzuszku,stosuje ciepłe okłady z pestek wiśni, codziennie go kąpiemy rozgrzewając brzuszek. Tracę zaufanie do lekarza.
Co powinnam jeszcze zrobić? Ile i jak go przepajac, w jakich odstępach od jedzenia. Co z tą krwią w kupce, czy rzeczywiście może to być alergia? I co robić jeśli Nutramigen mu nie służy?
Nadmienię do i tak mojego przydługiego wpisu, że mniej więcej w czasie wprowadzenia mleka HiPP Comfort na szyi a później na policzkach u synka pojawiły się potówki/trądzik, nie wiem czy to zbieg okoliczności, obecnie te krostki są bledsze, jest ich mniej ale jest też znacznie chłodniej i nie do końca uważam to z objaw alergii.

Moja dziewczynka miała problemy z kupa. Lekarze też to bagatelizowali. Nawet na przeciwalergicznym mleku były problemy, śluz, smród, krew. Niech lekarz wystawi ci receptę na neocate. To ostatnie mleko lecznicze, ktore ci zostaje. Dodatkowo odstaw probiotyk, odstaw debridat, bo to lek, a nie kropelki, które tak sobie można przypisywać. Póki dziecko nie ma zrobionej pH metrii i pH nie jest kwaśne nie powinno się go podawać. Chyba, że inne środki zawodzą. Ale to wymaga dłuższej obserwacji. Prawdopodobnie twoje dziecko ma alergię na białko mleka krowiego, a to skład każdego mm. Neocate ma białko pocięte na aminokwasy, to w zasadzie hydrolizat mleka, a nie mleko.
Od alergii robi się stan zapalny w jelitach. Żeby się zaleczył należy podawać neocate, ale przez dłuższy czas, tak by jelita się wygoily, czyli minimum 2 tygodnie. Dziecko prawdopodobnie jest zatkane kałem stąd ulewanie nawet po 2 h. Sprobuj kupić wylewkę melilax. Musisz troszkę oczyścić jelita. Ponieważ kał zalega zaczyna fermentować dlatego nie powinno się dodawać probiotyków, bo ferment będzie większy i może się zrobić przerost flory bakteryjnej w jelicie. U nas był ciągle z tym problem a mała nie miała probiotyków, bo widziałam, że jej szkodzą.
Jeśli kał będzie dłużej zalegał to jelito się poszerzy i będą większe problemy. Już bardziej lekarz by wam pomógł przypisując forlax lub jego zamiennik. Pomoże dziecko robić kupkę, a możesz go w mleku podac. I trzeba przepajać dziecko dając mm. Tyle, ile dziecko wypije. Ja czasem robiłam rzadsze mleko by było więcej wody, bo tak mi mała wypijała a inaczej nie chciała. Jak dziecko będzie długo ulewac, to może nabawić się refluksu. Ale by to stwierdzić trzeba trochę poczekać, bo do ok 3 miesiąca życia zamyka się oddzwiernik, dlatego powinno się poczekać i do tego czasu możesz układać dziecko lekko uniesione. To trochę pomaga. Musisz też zwrócić uwagę jak przemieszcza się pokarm u małego. U każdego dziecka to inaczej wygląda. U nas trwało to ok 30 min i tyle po jedzeniu dziecko musiało być pionowo. Jest takie badanie co nazywa się pasarzem, wtedy sprawdza się jak długo w danej części przewodu pokarmowego przemieszcza się treść pokarmowa. Wiem, że będzie ci trochę trudno, bo raczej lekarze pomocni nie będą. Wiem to z autopsji. Mogli zdiagnozować córkę jak miała miesiąc, a zrobili to dopiero jak miała pół roku. I tylko dlatego, że się uparłam i znalazłam lekarza, który się tym zajął. Poszukaj bardzo dobrego gastrologa i alergologa oni ci pomogą.
 
Ostatnia edycja:
Moja dziewczynka miała problemy z kupa. Lekarze też to bagatelizowali. Nawet na przeciwalergicznym mleku były problemy, śluz, smród, krew. Niech lekarz wystawi ci receptę na neocate. To ostatnie mleko lecznicze, ktore ci zostaje. Dodatkowo odstaw probiotyk, odstaw debridat, bo to lek, a nie kropelki, które tak sobie można przypisywać. Póki dziecko nie ma zrobionej pH metrii i pH nie jest kwaśne nie powinno się go podawać. Chyba, że inne środki zawodzą. Ale to wymaga dłuższej obserwacji. Prawdopodobnie twoje dziecko ma alergię na białko mleka krowiego, a to skład każdego mm. Neocate ma białko pocięte na aminokwasy, to w zasadzie hydrolizat mleka, a nie mleko.
Od alergii robi się stan zapalny w jelitach. Żeby się zaleczył należy podawać neocate, ale przez dłuższy czas, tak by jelita się wygoily, czyli minimum 2 tygodnie. Dziecko prawdopodobnie jest zatkane kałem stąd ulewanie nawet po 2 h. Sprobuj kupić wylewkę melilax. Musisz troszkę oczyścić jelita. Ponieważ kał zalega zaczyna fermentować dlatego nie powinno się dodawać probiotyków, bo ferment będzie większy i może się zrobić przerost flory bakteryjnej w jelicie. U nas był ciągle z tym problem a mała nie miała probiotyków, bo widziałam, że jej szkodzą.
Jeśli kał będzie dłużej zalegał to jelito się poszerzy i będą większe problemy. Już bardziej lekarz by wam pomógł przypisując forlax lub jego zamiennik. Pomoże dziecko robić kupkę, a możesz go w mleku podac. I trzeba przepajać dziecko dając mm. Tyle, ile dziecko wypije. Ja czasem robiłam rzadsze mleko by było więcej wody, bo tak mi mała wypijała a inaczej nie chciała. Jak dziecko będzie długo ulewac, to może nabawić się refluksu. Ale by to stwierdzić trzeba trochę poczekać, bo do ok 3 miesiąca życia zamyka się oddzwiernik, dlatego powinno się poczekać i do tego czasu możesz układać dziecko lekko uniesione. To trochę pomaga. Musisz też zwrócić uwagę jak przemieszcza się pokarm u małego. U każdego dziecka to inaczej wygląda. U nas trwało to ok 30 min i tyle po jedzeniu dziecko musiało być pionowo. Jest takie badanie co nazywa się pasarzem, wtedy sprawdza się jak długo w danej części przewodu pokarmowego przemieszcza się treść pokarmowa. Wiem, że będzie ci trochę trudno, bo raczej lekarze pomocni nie będą. Wiem to z autopsji. Mogli zdiagnozować córkę jak miała miesiąc, a zrobili to dopiero jak miała pół roku. I tylko dlatego, że się uparłam i znalazłam lekarza, który się tym zajął. Poszukaj bardzo dobrego gastrologa i alergologa oni ci pomogą.
Mam wrażenie, że dziecko jest królikiem doświadczalnym a leczenie polega tylko na wymianie mleka. Nie zlecono mu żadnych badań ani USG jamy brzusznej, kału,na alergię. Nic.Jako rodzice nie mamy żadnej alergii pokarmowej. Tym bardziej mi ciężko kiedy wiem, że teraz jest ciężki dostęp do lekarzy specjalistów , tym bardziej kiedy nawet pediatra konsultuje tylko przez telefon.
 
Czy Espumisan mogę zacząć podawać na własną rękę? Czy mam konsultować to z pediatrą?
Nie jestem @Fado123 ale odpowiem. Tak możesz podawać. Zacznij od małej dawki i kup Espumisan w czystej formie, bo nośniki też mogą dziecku przeszkadzać. Ja podawałam od 5-10 kropli. Możesz też spróbować dąb simplex to ta sama substancja, inne nośniki. Mój syn tolerował Danusia, tam nawet 16 kropli można. Córka nie mogła. Lepszy był Espumisan w czystej formie, bez nośników. Możesz spróbować delicol pomaga trawić mleko. Możesz też spróbować voburcol w kroplach i czopku. Nam trochę pomagal.
Dla lekarzy jest tak, że przewód pokarmowy niedojrzały, musi się wykształcić i trochę tak jest. Tylko wszystkiego na to nie można zwalać. Poza tym ta alergią z czasem może minąć jeśli dziecko będzie unikało alergenu. Mi lekarze mówili, że dzieci nie mają alergii. Ale ja mam skazę białkowa więc wiedziałam, że dzieci też mogą miec. I moje dzieci żadnego mm nie tolerowały. Córka miała chwilę neocate, ale z czasem nawet ono ja uczulalo. Ja dzieci karmiłam piersią z obostrzeniami w diecie. To nam pomoglo
Staraj się też jak najlepiej odbijać małego po jedzeniu. I nie podawaj wszystkich leków na raz. Żeby coś sprawdzić czy działa potrzebujesz ok tygodnia dwóch. Dziecko może ulewac, czy wręcz wymiotować po neocate, bo ono jest okrutnie gorzkie. Nie wiem czy próbowałaś. Najlepiej zmieniać mleko tak, że podajesz 1 dzień 90% starego mleka 10% nowego 2dzien 80%starego mleka 20% nowego, itd. Wtedy dziecku łatwiej się przestawić.
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry dziewczyny,
Piszę na forum w akcie bezsilności. U mojego synka problem z wypróżnieniem pojawił się w okolicy 2 tygodnia, kupy były co któryś dzień, synek płaczliwy, bolał go brzuszek, kupa była twarda, plastyczna, coś jak plastelina, nie mógł sam się wypróżnić więc stosowany był masaż wspomagający i raz czopek. Lekarz zalecił zmianę mleka na HiPP Comfort oraz 3 razy na dzień 3 ml Debridat oraz wcześniej już brał Coloflor Cesario 5 kropelek. W ciągu stosowania mleczka i syropu , wypróżnienia stały się w miarę regularne (raz na dzień, raz na dwa dni) ale w dalszym ciągu wypróżnienia sprawiały problem, synek potrafi stękać i prężyć się około 20 minut. Kupa była w konsystencji twarogu w kostce, plastyczna, koloru żółtego. Jest to moje pierwsze dziecko i uznałabym to za normę do czasu kiedy w kupie synka zauważyłam niteczki, pajączki krwi oraz śluz? dodatkowo kupa była bardzo śmierdząca (jakby kwas), tak było dwa dni z rzędu więc udałam się na konsultacje lekarską (u mnie tylko telefonicznie). Lekarz wypisał receptę na mleko Nutramigen sugerując alergię. Synek jest 4 dzień na tym mleku, od dwóch dni ulewa prawie każdy posiłek (czasami potrafi ulać 1,5-2 godziny po jedzeniu), podczas kiedy wcześniej zdarzało mu się to sporadycznie.Dodatkowo zauważyłam problem z oddaniem gazów i brak kupy od wczoraj. Synek jest niespokojny, płaczliwy, widać , że go boli brzuch. Nie daje się spionizować do odbicia, bo płacze, jak już odbije to uleje (dość mocno, pod ciśnieniem). Synek ma 5 tygodni a to już jest w zasadzie jego 3 mleko. Nie wiem co robić.
Przepajam go, układam na brzuszku,stosuje ciepłe okłady z pestek wiśni, codziennie go kąpiemy rozgrzewając brzuszek. Tracę zaufanie do lekarza.
Co powinnam jeszcze zrobić? Ile i jak go przepajac, w jakich odstępach od jedzenia. Co z tą krwią w kupce, czy rzeczywiście może to być alergia? I co robić jeśli Nutramigen mu nie służy?
Nadmienię do i tak mojego przydługiego wpisu, że mniej więcej w czasie wprowadzenia mleka HiPP Comfort na szyi a później na policzkach u synka pojawiły się potówki/trądzik, nie wiem czy to zbieg okoliczności, obecnie te krostki są bledsze, jest ich mniej ale jest też znacznie chłodniej i nie do końca uważam to z objaw alergii.
U mnie podobna sytuacja była, zmieniliśmy na bebilon pepti dha i sytuacja się unormowała plus codziennie probiotyk, woda przegotowana, czasem koper z wodą. Mała kupy robi raz dziennie, raz na dwa dni ale przy mleku mm to nic złego. Na początku zmiany też chyba ulewala ale przeszło po 2 dniach chyba. Daj sobie i dziecku trochę czasu a jka nie to może spróbuj ten bebilon? Ja sobie chwalę a dokładnie sytuacja była jak u Ciebie
 
reklama
Moja dziewczynka miała problemy z kupa. Lekarze też to bagatelizowali. Nawet na przeciwalergicznym mleku były problemy, śluz, smród, krew. Niech lekarz wystawi ci receptę na neocate. To ostatnie mleko lecznicze, ktore ci zostaje. Dodatkowo odstaw probiotyk, odstaw debridat, bo to lek, a nie kropelki, które tak sobie można przypisywać. Póki dziecko nie ma zrobionej pH metrii i pH nie jest kwaśne nie powinno się go podawać. Chyba, że inne środki zawodzą. Ale to wymaga dłuższej obserwacji. Prawdopodobnie twoje dziecko ma alergię na białko mleka krowiego, a to skład każdego mm. Neocate ma białko pocięte na aminokwasy, to w zasadzie hydrolizat mleka, a nie mleko.
Od alergii robi się stan zapalny w jelitach. Żeby się zaleczył należy podawać neocate, ale przez dłuższy czas, tak by jelita się wygoily, czyli minimum 2 tygodnie. Dziecko prawdopodobnie jest zatkane kałem stąd ulewanie nawet po 2 h. Sprobuj kupić wylewkę melilax. Musisz troszkę oczyścić jelita. Ponieważ kał zalega zaczyna fermentować dlatego nie powinno się dodawać probiotyków, bo ferment będzie większy i może się zrobić przerost flory bakteryjnej w jelicie. U nas był ciągle z tym problem a mała nie miała probiotyków, bo widziałam, że jej szkodzą.
Jeśli kał będzie dłużej zalegał to jelito się poszerzy i będą większe problemy. Już bardziej lekarz by wam pomógł przypisując forlax lub jego zamiennik. Pomoże dziecko robić kupkę, a możesz go w mleku podac. I trzeba przepajać dziecko dając mm. Tyle, ile dziecko wypije. Ja czasem robiłam rzadsze mleko by było więcej wody, bo tak mi mała wypijała a inaczej nie chciała. Jak dziecko będzie długo ulewac, to może nabawić się refluksu. Ale by to stwierdzić trzeba trochę poczekać, bo do ok 3 miesiąca życia zamyka się oddzwiernik, dlatego powinno się poczekać i do tego czasu możesz układać dziecko lekko uniesione. To trochę pomaga. Musisz też zwrócić uwagę jak przemieszcza się pokarm u małego. U każdego dziecka to inaczej wygląda. U nas trwało to ok 30 min i tyle po jedzeniu dziecko musiało być pionowo. Jest takie badanie co nazywa się pasarzem, wtedy sprawdza się jak długo w danej części przewodu pokarmowego przemieszcza się treść pokarmowa. Wiem, że będzie ci trochę trudno, bo raczej lekarze pomocni nie będą. Wiem to z autopsji. Mogli zdiagnozować córkę jak miała miesiąc, a zrobili to dopiero jak miała pół roku. I tylko dlatego, że się uparłam i znalazłam lekarza, który się tym zajął. Poszukaj bardzo dobrego gastrologa i alergologa oni ci pomogą.
Mój pierwszy syn pił nutramigen , a drugi tez neocate. Teraz ma skonczone 2 i pije bebilon pepti jeszcze. Byl u obu śluz w kupce, wysypka jak potowka , ulewania .
 
reklama
U nas był "tylko" bardzo duży problem z ulewaniem - żałuję że tak późno trafiłam na mleka z R, czyli zagęszczane. Tylko przy Waszych zatwardzeniach to nie wiem czy sie nada, może ktoras z dziewczyn będzie wiedziała.
Kwaśne kupy też się zdarzały. Skąd - nie mam pojęcia. Lekarz pediatra wychodził z założenia, że układ trawienny jest niedojrzały, a dziecko przybiera na wadze. Każde 10 ml mleka było na wagę złota, bo mały urodzony z niską wagą (hipotrofia). Więc każde 100g wagi na plus to był dla nas duży sukces.

Na bóle brzuszka mojemu synowi pomagało podkurczanie nóżek. Kładłam go też na siebie - brzuchem do brzucha, lekko pod kątem do góry, w pozycji żabki. Tak nam polecała położna i to działało najlepiej. Do tego krople SAB simplex, tylko teraz może być problem z zakupem.
 
Do góry