reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia przy rozszerzaniu diety

Kudi81

Aktywna w BB
Dołączył(a)
11 Styczeń 2012
Postów
96
Witajcie, jak synek miał 5 m-cy to zaczęłam rozszerzać dietę i od tego czasu ma zaparcia. Zaczęłam podawać mu na czczo wodę, tak około kieliszka i jest trochę lepiej, tzn. robi małe "bobki". Teraz ma już 6 m-cy i nadal nie ma poprawy. Napiszcie co mogę mu podać aby mu ulżyć. Dodam, że karmię piersią i mały ma uczulenie na mleko.
 
reklama
ja myślę, że może coś jesz co go uczula, albo podajesz jakiś składnik. Jesz ty/synek chleb biały? moze przejść na pieczywo pełnoziarniste. więcej błonnika w diecie. Mniej marchewki.ryżu.
Podałabym jabłko surowe.
My mamy podobny problem, mój synek od miesiąca mam zaparcia i robi bobki. przestałam dawać chleb biały. bułki i jest lepiej..tyle że bobki nadal są:(
aa spytaj może pediatrę o taki środek duphalac. On rozrzedza kupkę i łatwiej ją "wypuścić" jest bez recepty, nam pomógł przy zaparciach.po kilku dniach kupki przestały być bobkami
 
My mamy podobnie, może nie są to zaparcia, ale kupka w stanie stałym. Rozluźniająco działają (z książeczki hipp): jabłka, gruszki, brzoskwinie, morele, śliwki, szpinak, i zestalająco: marchew, ziemniaki, banany, ryż, w tym kaszki ryżowe. Spróbuj podać deserek z suszonymi śliwkami, na niektóre niemowlaki działa piorunująco;-)
 
Ostatnia edycja:
JustYs21 maluszkowi jeszcze nie podaje pieczywa, ale sama faktycznie jem białe pieczywo. A co do uczulenia, to sama już nie wiem na co może być uczulony bo wszystko już wyeliminowałam z mojej diety jem tylko chcleb (właśnie biały) i szynkę. Małemu podaję jabłuszko ze słoivczka z kaszką ryżową. Czy ta kaszka może go uczulać?

Dziś podam tarte jabłuszko może pomoże.
 
Przy skazie białkowej trzeba uważać także na szynki, parówki wiele z nich ma w składzie białka i to może uczulać ( też mnie to zdziwiło jak się dowiedziałam więcej nt. skazy białkowej) Co do kaszki, odstaw ją na jakiś czas, może zastąp kleikiem kukurydzianym? Chyba ryżowy zestala kupki, a kukurydziany rozluźnia. A pieczywko zmień na ciemne, razowe, więcej błonnika w diecie;-)
Tak jak dziewczyny wyżej pisały, śliwki możesz podać ze słoiczka (wg, mnie z gerbera najlepsze, bo mają same śliwki w składzie, bez dodatków innych owoców, soków) mojemu dziecku na zaparcia i one nie pomogły.
Od dwóch dni robi normalne kupki, ale to dzięki lekom jakie dostał żeby pomóc w tych brzuszkowych problemach.
 
JustYs czy Twój maluszek też ma skazę białkową, że tyle wiesz o uczuleniach? Jeżeli tak to ile ma miesięcy i czy jest pomału poprawa. Mój ma 6 m-cy, ale wystarczy, że zjem jedno ptasie mleczko i już jest cały wysypany. Mam nadzieję, że przejdzie mu z czasem. Faktycznie nie pomyślałabym, że w szynce jest białko. Jak tak pomyśleć to naprawdę nie mam zbyt dużo możliwości przy urozmaicaniu diety swojej, czy też dziecka. Prawdopodobnie u dzieci ze skazą zaparcia są częstrze ;/

Wczoraj mąż kupił w aptece syrop Lactulosum , można go stosować u małych dzieci, podałam mu dzisiaj, ale jak na razie nie ma efektów ;/
 
Kudi81 pewnie Cie nie pocieszę, ale mój maluszek też ma zatwardzenia od kiedy rozszerzyłam dietę i trwa to już ok. 7 miesięcy. Podaję mu właśnie Lactulosum, pomaga po ok 2 dniach. Ja zrezygnowałam całkiem z kaszek ryżowych ( chociaż raczej poprawy to nie dało), a dodaje mu do mleka kleik kukurydziany albo kaszki inne niż kukurydzia np manna, albo pełnoziarniste, czy 7 zbóż. Podawałam też śliwki suszone ze słoiczka, jabłko tarte, sok śliwkowy Hippa. No i oprócz zupy nie daję mu marchewki pod żadną postacią.
Czasem jest lepiej, czasem gorzej, ale tak naprawdę to chyba juz nie pamiętam jak wygląda normalna kupa:-). Jak jest bardzo źle, to Młody się troche męczy, robi tylko malutkie suche bobki. Jak jest lepiej to już kupka nie jest taka sucha, ale robi ją po troche kilka razy dziennie:-).

Do tej pory nie znalazłam przyczyny. Eliminowałam poszczególne produkty z jego diety, ale nic nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, więc sie poprostu powoli przyzwyczailiśmy do takiej sytuacji.

Tylko raz, jak wprowadziłam mleko Bebilon3 to Młody dostał praktycznie biegunki, ale jak zmieniłam mleko na Nestle3 to wszystko wróciło do normy, tzn do ciągłego lekkiego zatwardzenia.
 
reklama
renna to mnie "pocieszyłaś" :szok: A powiedz mi co dajesz do jedzenia maluszkowi jak wykluczyłaś marchewkę? Ja zaczęłam gotować objadki i się właśnie zastanawiam czym ją zastąpić.
 
Do góry