reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zaparcia u niemowlaka

Aanes

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Kwiecień 2006
Postów
68
witam wszystkie mamy!

Moja czteromiesieczna coreczka od miesiaca ma probleby ze zrobieniem kupki, bylismy u lekarza i kazal podawac lactulosum,po nim jest wszystko w porzadku tylko boje sie zeby mala sie nie uzaleznila.Kupki maja pomaranczowy kolor i kwasny zapach.Coreczka jest karmiona piersia i od niedawna zaczelam jej podawac owoce i warzywa ze sloiczkow myslalam ze po tym bedzie lepiej ale bez zmian.
Moze wiecie cos na ten temat.
Pozdrawiam! :)
 
reklama
witam.Nie jestem ekspertem ale moze jesz cos co ja zapiera np.czekolade.Takiem maludy reagują na wszystko.Procz tego podawaj jej herbatke rumiankową u mojej dzidzi sie sprawdzila,no oczywiscie naie po pierwszym razie.Jak cos to pytaj jesli bede umiala to pomoge bo tez mam corcie 4 mies. i troszke sie dowiadywalam,moze wymienimy poglądy

pozdrawiam
 
dzieki za odpowiedz
nie wiem od czego mala ma te zaparcia nie jadlam niczego co moglo by jej zaszkodzic.ostatnio jest chyba troszke lepiej caly czas podaje jej laktulosum stopniowo zmniejszam dawke (czytalam ze nie uzaleznia) i mala robii kupki codziennie(kiedys nie robile nawet6 dni) oczywiscie zjada tez owoce ze sloiczka. mam nadziej ze wszystko dojdzie do normy zazaczynalam juz sie powaznie bac bo wyprobowalam chyba wszystkie mozliwe sposoby.
pozdrawiam
 
Witam

Moj sposob na zaparcia jest moze troszke dziwny ale sie sprawdza w 100% przynajmniej u mojego synka (tez ma 4 mieisace). Jak tylko zorientuje sie ze Maly ma zaparcia, to wypijam szklanke mleka modyfikowanego dostosowanego do jego wieku (czyli II)....czasem to i na mnie dziala... ale to nie wazne ...liczy sie to ,ze jemu popmaga i sie nie meczy.
Nie jest to skonsultowany sposob z lekarzem, ale mysle ze nie jest to zle.

Pozdrawiam
 
moja Lenka od miesiaca tez ma problemy z zaparciami :( w sumie zalatwia sie raz na tydzien czasem jak juz placze daje jej czopka glicerynowego takiego dl niemowlakow bo to mniej obciaza organizm (polykane leki zawsze dzialaja na brzuszek) ale tez nie chce zeby zalatwiala sie przy pomocy czopka... w tym tygodniu pojde do lekarza ale tak aj obserwuje bo dostala te zaparcia mimo ze karmie piersia a do tej pory zalatwiala sie po kazdym karmienu. Nie jem nic wzdymajacego ani zadnej czekolady...
Ostatnio doszłam do wniosku ze ja za malo pije i za malo mam blonnika w diecie a to odpowiada za zalatwianie sie :) moj organizm sobie z tym radzi ale malenstwa nie... zaczelam jesc wiecej jablek i razowe pieczywo a Lenusi podaje sok ze swiezego startego jablka i jakos lepiej... zalatwia sie juz bez czopkow :)
przeanalizuj swoja diete moze tez brakuje w niej wody i blonnika?
 
JA słyszałam żw aptece mi pani poradziła by podawać glukoze z woda. czy działa nie wiem bo mój mały ma wstręt do wszystkiego co nie mleczne.
 
Coraz trudniej układać dietę i posiłki dla dzieci, coraz więcej przetworzonej żywności w jadłospisie przyczynia się do przeróżnych dolegliwości. Między innymi zaparcia są częstym, uciążliwym problem. Są oczywiście środki medyczne takie jak dicopeg junior łagodnie działające, ale diety pilnować trzeba.
 
Moje dziecko od kilku tygodni nieregularnie się załatwia, zwłaszcza po przedszkolu. Lekarz powiedział, że mogą to być zaparcia nawykowe (? chyba tak to nazwał) i polecił na nie dicopeg junior na opróżnienie oraz więcej płynów. Ktoś stosował ten lek? Jak sobie jeszcze radzić z tym rodzajem zaparć?
 
Ja podawałam synbiotyk, a mianowicie multilac baby i chyba nie można się uzależnić od szczepów bakterii. Skończył się problem z zaparciami u mojego 5 miesięcznego synka.
 
reklama
no powiem Wam ze m myslalam ze tylko ja mecze sie zaparciami u 7 miesiecznego synka a tu nie. Na wszystkich forach widze ze to popularny temat. Dicopeg junior mi poleciła sąsiadka, więc dziś na noc podam synkowi i licze, że efekt będzie szybko ;)
 
Do góry