reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• UWAGA. Kolejne spotkania

7. kwietnia widzimy się o 15:00 z fizjoterapeutką uroginekologiczną,

8. kwietnia o 21: 00 spotkanie z psycholog okołoporodową

9. kwietnia o 21:00 fizjoterapeutka będzie nas uczyć oddychania, które może na pomóc w razie zakażenia koronawirusowego i duszności

Wskakuj na YT BB. Sprawdź najnowsze spotkania .

UWAGA. Link do gotowych nagrań ze specjalistami!

Tych rozmów nie możesz przegapić. Zobacz .

Koronawirus. To musisz wiedzieć.

Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

Zaparcia u niemowlaka

Sasankaa

Fanka BB :)
Rozwiązania
3
ja moją kładłam do bujaka.. po10 min w nim kupka wychodzila :p
albo kladlam duzo na brzuszku albo kladlam cieply temofor na brzuszku.
ja byl juz hardcore to dostawala duphalac.. to nie powoduje biegunki tylko reguluje wyproznianie ale my ja mm jestesmy.. nie wiem jak to wyglada przy kp
O to moja uwielbia to robić w foteliku samochodowym ;)

reklama

jooo_asia

Rozwiązania
1
Ja w ostateczności dawałam swojej połowę czopka glicerynowego 1g, czyli wychodzi gdzieś tak 0,5g i robiła :)

rozmaryn

1+1+1+1 :)
Rozwiązania
2
Jak dobrze że są tu na forum mamy które w cudownie odyhająy sposób są w stanie pokazać innym jakie to są moądre bo tylko ichsposoby na wychowywanie dziecka są prawidłowe. No i oczywiście mają ogromną wiedzę w każdym temacie i oczywiście ich racje są słuszne. Odetchnełam z ulgą!!

Megami

Bóg jest szaleńcem ;)
Rozwiązania
6
Ile mała ma? Jak często karmisz?
Skoro piszesz w noworodkach więc pewnie maluszek. Do 6tyg dzieci powinny wypróżnieć się codziennie ok. 3-4 razy. Jeśli coś jest nie tak to w pierwszej kolejności należy przyjrzeć się karmieniu. Czy je odpowiednio często, czy nie zastępuje się karmień smoczkiem, wodą ect, czy dziecko prawidłowo ssie. Warto skonsultować się z doradcą laktacyjnym.
Link do: Wskaźniki skutecznego karmienia

Ostatnia edycja:

Annna30

Rozwiązania
2
Espumisan nie jest na wypróżnianie ,ba nawet przyczynia się do zaparć bo rozbija gazy na mniejsze przez to ciężej jest "wypchanc " ta kupke. Jeśli to jednorazowe zaparcie to dalabym czopka.
Jak karnisz mm i dłużej to trwa to poszukalabym innego mleka. Bo na piersi to nie słyszałam o zatwardzeniach
Ja karmiłam piersią, a moje dziecko niestety miało zatwierdzenia. U niego była to tzw. niedojrzalość układu pokarmowego (urodzony 1 miesiąc przed czasem). Żadne leki przepisane przez lekarzy nie pomagały.. Prężył się, po kilku dniach 6-7 podawałam mu połówkę czopka glicerynowego - żeby choć na chwilę mu ulżyć (zalecenie lekarzy). Do 2 miesiąca bardzo ładnie robił, ale brzuszek go bolał od początku. Dopiero od 10 miesiąca jak zaczął raczkować ból minął. Każde dziecko jest inne i potrafi zaskoczyć.

Ostatnia edycja:

ninawieczorem

Aktywna w BB
Rozwiązania
1
Rzadko spotka się dzieci karmione piersią, które mają zaparcia. Ale nie jestem lekarzem, więc nie wiem ile takich dzieci może być. W każdym razie możesz spróbować poratować się probiotykiem, tylko najlepiej w kroplach i przeznaczonym szczególnie dla dzieci, jak flostrum, bo bakterie kwasu mlekowego poprawiają perystaltykę jelit i łatwiej dziecku poradzić sobie z problemem.

Kruczka225

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Może spróbuj Active Flora Baby dostępne w kropelkach, probiotyk to dobre rozwiązanie.

Pati28

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Multilac można stosować od 2 miesiąca życia, dobrze wspiera układ pokarmowy.

reklama
Rozwiązania
0
Próbowałaś Multilac? U mnie się sprawdził, można stosować u dzieci od 2 miesiąca życia, jest dostępny w kropelkach.

reklama
Do góry