reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia u niemowlaka

ja moją kładłam do bujaka.. po10 min w nim kupka wychodzila :p
albo kladlam duzo na brzuszku albo kladlam cieply temofor na brzuszku.
ja byl juz hardcore to dostawala duphalac.. to nie powoduje biegunki tylko reguluje wyproznianie ale my ja mm jestesmy.. nie wiem jak to wyglada przy kp
O to moja uwielbia to robić w foteliku samochodowym ;)
 
reklama
Ja w ostateczności dawałam swojej połowę czopka glicerynowego 1g, czyli wychodzi gdzieś tak 0,5g i robiła :)
 
Jak dobrze że są tu na forum mamy które w cudownie odyhająy sposób są w stanie pokazać innym jakie to są moądre bo tylko ichsposoby na wychowywanie dziecka są prawidłowe. No i oczywiście mają ogromną wiedzę w każdym temacie i oczywiście ich racje są słuszne. Odetchnełam z ulgą!!
 
Ile mała ma? Jak często karmisz?
Skoro piszesz w noworodkach więc pewnie maluszek. Do 6tyg dzieci powinny wypróżnieć się codziennie ok. 3-4 razy. Jeśli coś jest nie tak to w pierwszej kolejności należy przyjrzeć się karmieniu. Czy je odpowiednio często, czy nie zastępuje się karmień smoczkiem, wodą ect, czy dziecko prawidłowo ssie. Warto skonsultować się z doradcą laktacyjnym.
Link do: Wskaźniki skutecznego karmienia
 
Ostatnia edycja:
Espumisan nie jest na wypróżnianie ,ba nawet przyczynia się do zaparć bo rozbija gazy na mniejsze przez to ciężej jest "wypchanc " ta kupke. Jeśli to jednorazowe zaparcie to dalabym czopka.
Jak karnisz mm i dłużej to trwa to poszukalabym innego mleka. Bo na piersi to nie słyszałam o zatwardzeniach

Ja karmiłam piersią, a moje dziecko niestety miało zatwierdzenia. U niego była to tzw. niedojrzalość układu pokarmowego (urodzony 1 miesiąc przed czasem). Żadne leki przepisane przez lekarzy nie pomagały.. Prężył się, po kilku dniach 6-7 podawałam mu połówkę czopka glicerynowego - żeby choć na chwilę mu ulżyć (zalecenie lekarzy). Do 2 miesiąca bardzo ładnie robił, ale brzuszek go bolał od początku. Dopiero od 10 miesiąca jak zaczął raczkować ból minął. Każde dziecko jest inne i potrafi zaskoczyć.
 
Ostatnia edycja:
Rzadko spotka się dzieci karmione piersią, które mają zaparcia. Ale nie jestem lekarzem, więc nie wiem ile takich dzieci może być. W każdym razie możesz spróbować poratować się probiotykiem, tylko najlepiej w kroplach i przeznaczonym szczególnie dla dzieci, jak flostrum, bo bakterie kwasu mlekowego poprawiają perystaltykę jelit i łatwiej dziecku poradzić sobie z problemem.
 
Espumisan nie jest na wypróżnianie ,ba nawet przyczynia się do zaparć bo rozbija gazy na mniejsze przez to ciężej jest "wypchanc " ta kupke. Jeśli to jednorazowe zaparcie to dalabym czopka.
Jak karnisz mm i dłużej to trwa to poszukalabym innego mleka. Bo na piersi to nie słyszałam o zatwardzeniach
Wiem, że to post sprzed bardzo dawna, ale moja córka ma miesiąc, jest kp, a kupę robi raz w tygodniu... Więc jak widać zaparcie na piersi jest możliwe... Masakra ale jest...
 
reklama
Z tego co mi wiadomo to ze jest raz na tydzien nie swiadczy o zaparciach. Jezeli sie nie prezy, nie ma twardego brzuszka, jest spokojna i nie sprawia jej bolu robienie kupy a sama kupa ma luzna konsystencje to nie jest to zaparcie a fizjologia. Moja corka ma 5 mcy, od poczatku robi kupy co kilka dni, maksymalna przerwa to tydzien i wszystko jest ok. Jest tylko kp
 
Do góry