reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia u niemowlaka

Z tego co mi wiadomo to ze jest raz na tydzien nie swiadczy o zaparciach. Jezeli sie nie prezy, nie ma twardego brzuszka, jest spokojna i nie sprawia jej bolu robienie kupy a sama kupa ma luzna konsystencje to nie jest to zaparcie a fizjologia. Moja corka ma 5 mcy, od poczatku robi kupy co kilka dni, maksymalna przerwa to tydzien i wszystko jest ok. Jest tylko kp
Pierwsze powiedzmy 5 dni jest spoko, ale potem już się pręży i widać, że zrobienie kupy sprawia jej trudność. Potem konsystencja jest chyba ok (taka powiedzmy mąż, nie płynne ale też nie zbite) i kolor ładnie żółty czy tam pomarańczowy. Wg pediatry jest ok, ale corka ma 4 tyg I z tego tylko w 2gim tyg życia były kupy codziennie, a tak to jedna na tydzień...
 
reklama
Pierwsze powiedzmy 5 dni jest spoko, ale potem już się pręży i widać, że zrobienie kupy sprawia jej trudność. Potem konsystencja jest chyba ok (taka powiedzmy mąż, nie płynne ale też nie zbite) i kolor ładnie żółty czy tam pomarańczowy. Wg pediatry jest ok, ale corka ma 4 tyg I z tego tylko w 2gim tyg życia były kupy codziennie, a tak to jedna na tydzień...
Brzmi jak opis normalnego niemowlaka robiacego kupe raz na tydzien :) nie sa to zaparcia raczej - przy zaparciach kupa to twarde bobki
 
Dzieci kp po 4-6tygodniu mogą robić kupkę co kilka dni.
Warto suplementować u siebie magnez i cynk by pobudzić jelita dziecka do pracy. To nie zaparcia (chyba że kupa jest zbyt stała) a po prostu zaleganie.
 
Dzieci kp po 4-6tygodniu mogą robić kupkę co kilka dni.
Warto suplementować u siebie magnez i cynk by pobudzić jelita dziecka do pracy. To nie zaparcia (chyba że kupa jest zbyt stała) a po prostu zaleganie.
Tak, że po 4t to normalne to wiem, ale moja ma tak od urodzenia. Dzięki za radę co do suplementacji.
 
reklama
U nas woda nie działała,nie działały jabłka,nie dzialaly czopki bo były wypychane prawie natychmiast.Nam lekarz zalecił lactulose przy ciężkim zaparciu po mleku modyfikowanym....powiem szczerze że jak go ruszylo to zrobił 3 kupy jedna po drugiej 🙈
 
Do góry