reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia u niespełna 2 tyg dziecka?

Dołączył(a)
1 Marzec 2020
Postów
4
Witajcie dziewczyny,
potrzebuje porady. Mój syn w piątek skonczy 2 tygodnie. Praktycznie od początku na mm Bebilon HA. Do przedwczoraj było wszystko w porządku. Kupka prawidłowa, robiona bez wysiłku praktycznie co karmienie. Wczoraj zaczęły się lekkie zaparcia. Kupa pojawiła się już tylko 2 razy w ciągu doby, w dodatku zwarta jak plastelina. Syn pręży się i steka przy każdym karmieniu próbując „coś wydusić”. Sen ma niespokojny. Wczoraj wieczorem godzinna sesja płaczu i krzyku. Maly je co ok 3h czasami 60ml czasami 90ml mleczka. Czy to możliwe ze to zaparcia? Tak wcześnie?
 
reklama
Rozwiązanie
U nas dziecko po urodzeniu również miało straszne zztwardzenia i pomogła zmiana mleka na bebilon pepti oraz stosowanie probiotyku, przepajanie przegotowana wodą i stosowanie espumisanu. Mała robi codziennie jedna rzadka kupke A były chwilę ze tak płakała, prezyla się i krzyczała bo cisnela A nie mogła się załatwić. Super sprawa która u nas się sprawdziła A polecila am pediatra były wlewki na bazie miodu, które są naturalne. Po zastosowaniu ich mała bez problemu do dnia dzisiejszego się załatwia
Witajcie dziewczyny,
potrzebuje porady. Mój syn w piątek skonczy 2 tygodnie. Praktycznie od początku na mm Bebilon HA. Do przedwczoraj było wszystko w porządku. Kupka prawidłowa, robiona bez wysiłku praktycznie co karmienie. Wczoraj zaczęły się lekkie zaparcia. Kupa pojawiła się już tylko 2 razy w ciągu doby, w dodatku zwarta jak plastelina. Syn pręży się i steka przy każdym karmieniu próbując „coś wydusić”. Sen ma niespokojny. Wczoraj wieczorem godzinna sesja płaczu i krzyku. Maly je co ok 3h czasami 60ml czasami 90ml mleczka. Czy to możliwe ze to zaparcia? Tak wcześnie?
To niedojrzały układ trawienny, jelita jeszcze nie dojrzały. Dlaczego jest na mleku HA?
 
Mleko HA dostał od razu w 3 dzień życia jak okazało się ze zacząl mocno tracić na wadze mimo moich starań karmienia piersią. Mam za duże brodawki a z kapturka prawdopodobnie się nie najadal. I tak po wyjściu ze szpitala kontynuujemy to samo mleko które w szpitalu. Możliwe ze niepotrzebnie. Probowac zmienić na normalny Bebilon? Dzisiaj grzejemy brzuszek termoforem. A jedyna kupka jaka udało mu się zrobić była owszeM żółta ale z zielonymi fragmentami. Boje się tego dopajania. Mam traumę po szpitalu jak dużo schudł, ze teraz mi nie bedzie ładnie tył.
 
Mleko HA dostał od razu w 3 dzień życia jak okazało się ze zacząl mocno tracić na wadze mimo moich starań karmienia piersią. Mam za duże brodawki a z kapturka prawdopodobnie się nie najadal. I tak po wyjściu ze szpitala kontynuujemy to samo mleko które w szpitalu. Możliwe ze niepotrzebnie. Probowac zmienić na normalny Bebilon? Dzisiaj grzejemy brzuszek termoforem. A jedyna kupka jaka udało mu się zrobić była owszeM żółta ale z zielonymi fragmentami. Boje się tego dopajania. Mam traumę po szpitalu jak dużo schudł, ze teraz mi nie bedzie ładnie tył.
Nic innego jak mleko nie podawaj, takich malych dzieci się nie przepaja, dopiero kiedy się wszystko ustabilizuje a i wówczas nie jest to konieczne jesli kupki są prawidłowe a dziecku nic nie dolega.
Dzieci w pierwszych dobach tracą ok 10% masy urodzeniowej, mam nadzieję że nie było u Was tragicznie. A mleko ha jest hipoalergiczne czyli dla dzieci narażonych na alergię pokarmową, więc jeśli u was to nie występuje to nie jest ono konieczne. Możesz podpytać pediatry dodatkowo.
 
Mały w drugiej dobie życia schudł z 3110 na 2780 stad dokarmianie. Skłaniamy się do zmiany mleka na Bebilon Profutura. Bo po całej 800g puszce która jest na wyczerpaniu Babilonu HA zaczęły się te rewelacje brzuszkowe. Nie wiem czy w szpitalu tak się zabezpieczają tym mlekiem hipoalergicznym. Dziewczyny a myślicie ze jakieś czopki/kropelki żeby mu ulżyć? Ciągle biedak wije się i ciśnie. Co prawda popłakuje delikatnie ale widać ze mu niewygodnie.
 
reklama
Mały w drugiej dobie życia schudł z 3110 na 2780 stad dokarmianie. Skłaniamy się do zmiany mleka na Bebilon Profutura. Bo po całej 800g puszce która jest na wyczerpaniu Babilonu HA zaczęły się te rewelacje brzuszkowe. Nie wiem czy w szpitalu tak się zabezpieczają tym mlekiem hipoalergicznym. Dziewczyny a myślicie ze jakieś czopki/kropelki żeby mu ulżyć? Ciągle biedak wije się i ciśnie. Co prawda popłakuje delikatnie ale widać ze mu niewygodnie.
Sztuczne mleko z natury niestety prowadzi do zatwardzenia dlatego warto na mm przepajać dziecko. Kupka twarda zielonkawą może też wskazywać na alergię. U takich dzieci częstym objawem jest niestety tzw blokada kału. Sprawdź czy dziecko nie ma alergii na białko mleka krowiego
 
reklama
Mały w drugiej dobie życia schudł z 3110 na 2780 stad dokarmianie. Skłaniamy się do zmiany mleka na Bebilon Profutura. Bo po całej 800g puszce która jest na wyczerpaniu Babilonu HA zaczęły się te rewelacje brzuszkowe. Nie wiem czy w szpitalu tak się zabezpieczają tym mlekiem hipoalergicznym. Dziewczyny a myślicie ze jakieś czopki/kropelki żeby mu ulżyć? Ciągle biedak wije się i ciśnie. Co prawda popłakuje delikatnie ale widać ze mu niewygodnie.
Możliwe, że zmiana mleka pomoże. Ja dla swojej córeczki kupiłam czopki bo miała problemy z kupą, ale nigdy ich nie używałam. Łatwo dziecko przyzwyczaić do wyróżnień przy pomocy różnych środków dlatego warto je stosować kiedy jest już faktycznie źle.
Osobiście nie rozumiem dopajania tak małego dziecka. Może warto zacząć podawać jakiś probiotyk?
U nas przy problemach brzuszkowych pomagało noszenie w pozycji 'leniwca' i dodawanie siemienia lnianego do mleka.
 
Do góry