reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcie? Ból brzuszka.. ??

Dołączył(a)
20 Sierpień 2012
Postów
10
Miasto
Siedlce
Witam wszystkich! :)
MAmy pewien problem, otóż od jakichś 6 dni mój 3-tyg. Sewerynek okropnie płacze. Podczas karmienia kręci główką ( jakby szukał piersi), pręży się, płacze, a jak uchwyci pierś to na chwilę i znów to samo. Słyszę,że puszcza gazy,ale nic poza tym. Tylko w nocy zrobi kupkę,a w dzień nic. Nie wiem jak mu pomóc, masowanie plecków, brzuszka - nic nie pomaga, tylko słyszę łaaa i łaaaa. Ech.. Co poradzicie? Jak mogę pomóc maluszkowi ? Dodam jeszcze,że przy karmieniu czuje pod reka jakby mu sie cos w brzuszku przelewało.

Pozdrawiam wszystkich :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
niestety wyglada to na kolke. zwykle ona pojawia sie wlasnie po 2tyg od narodzin. jest mnostwo roznych sposobow, mozecie sprobowac kropelek z symetykonem np. infacol albo kropelek, ktore zawieraja enzym laktaze pomagajacy w trawieniu lakotzy bedacej w mleku matki. kolka mozemiec wiele podlozy wiec musicie poprostu probowac roznych sposobow. czasem da sie ja calkiem zniwelowac a czesem tylko zlagodzic.
a no i jeszcze moze byc tak, ze dzidzia lyka duzo powietrza w czasie ssania. mozesz sprobowac w trakcie karmienia odbijac dziecko i ponownie karmic.
 
Ja na takie dolegliwości daję espumisan i biogaję. Jest trochę lepiej ale prawda jest taka że to jest taki okres życia że tak po prostu będzie i to trzeba przetrwać. Po 3 miesiącach przejdzie samo, jak przewód pokarmowy dojrzeje.
 
A czy synek ma jakas wysypke? Moze to uczulenie na cos co zjadlas lub skaza bialkowa? U nas wlasnie tak sie objawiala skaza, zatwardzenie plus kolka. Pierwszy raz jak podalismy jej kropelki sab simplex na wzdecia to pierdziala chyba 2h :szok: Zlagodzily one wieczorne bole ale i tak musielismy przejsc na specjalne mleko. Moze sprobuj wyeliminowac nabial z twojej diety i sprawdz czy nie bedzie mu lepiej.
 
Spróbuj podać dziecku BioGaia. Rezultatu od razu nie będzie, ale po kilku dniach powinno być lepiej. Jak dziecko skończy miesiąc to można również podawać GripeWater.
 
mozesz jeszcze spytać naszej ekspertki, Gosi Boreckiej douli
( odkryj swoją ścieżkę macierzyństwa | Gosia Borecka – doula w Warszawie i online )

Odpowiada w tym dziale.
CHICCO wszędzie tam, gdzie dziecko

Jest mamą piątki dzieciaczków i ma ogromne doświadczenie w tematyce noworodkowej i niemowlęcej a także okołoporodowej
biggrin.gif
 
u nas też jest wielki krzyk i płacz..generalnie problemów kupą nie mamy, ale mały ma straszne problemy z prykaniem..biogaja średnio pomaga, ale zobaczmy jeszcze za kilka dni.dzisiaj wypróbowałam kateter rektalny i powiem wam, że narazie jest ok-mały przespał spokojnie ponad 3,5 godz. gdzie wcześniej budził się po 20 min...zobaczymy co będzie dalej..
 
Witam. To chyba kolka na to wychodzi. Mały nie ma żadnych wysypek, tylko płacz i pruk pruk, a co 2 dni (teraz częściej) kupka. Teraz karmię butelką i małemu podajemy Sab Simplex - podziałało, choć raz na kilka dni płacze,bo nie może pruknąc,ale wtedy mamusia mu pomaga ;)

Dziękuję za odpowiedzi i pomoc kobitki. :)
 
O tak, to są klasyczne objawy kolki. U nas pomagał Infacol i suszarka :-D, która w jakiś dziwny sposób uspokajała maluchy.
Najważniejsze, że znalazłaś sposób na swojego malca.
 
reklama
Tak. To były kolki :) Syncio ma już 4 miesiące i po kolkach ani śladu.
Nam pomogły kropelki Sab Simplex no i tak jak i Tobie MamaAntosia również suszarka, która była środkiem uspokajającym.
 
Do góry