reklama

Zaparcie? Ból brzuszka.. ??

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez MalaMi924, 29 Październik 2012.

1. MalaMi924

MalaMi924

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam wszystkich! :)
    MAmy pewien problem, otóż od jakichś 6 dni mój 3-tyg. Sewerynek okropnie płacze. Podczas karmienia kręci główką ( jakby szukał piersi), pręży się, płacze, a jak uchwyci pierś to na chwilę i znów to samo. Słyszę,że puszcza gazy,ale nic poza tym. Tylko w nocy zrobi kupkę,a w dzień nic. Nie wiem jak mu pomóc, masowanie plecków, brzuszka - nic nie pomaga, tylko słyszę łaaa i łaaaa. Ech.. Co poradzicie? Jak mogę pomóc maluszkowi ? Dodam jeszcze,że przy karmieniu czuje pod reka jakby mu sie cos w brzuszku przelewało.

Pozdrawiam wszystkich :)

Ostatnia edycja: 29 Październik 2012
  2. Beti1986

Beti1986 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    niestety wyglada to na kolke. zwykle ona pojawia sie wlasnie po 2tyg od narodzin. jest mnostwo roznych sposobow, mozecie sprobowac kropelek z symetykonem np. infacol albo kropelek, ktore zawieraja enzym laktaze pomagajacy w trawieniu lakotzy bedacej w mleku matki. kolka mozemiec wiele podlozy wiec musicie poprostu probowac roznych sposobow. czasem da sie ja calkiem zniwelowac a czesem tylko zlagodzic.
    a no i jeszcze moze byc tak, ze dzidzia lyka duzo powietrza w czasie ssania. mozesz sprobowac w trakcie karmienia odbijac dziecko i ponownie karmic.

3. reklama
  4. KasiaP-P

KasiaP-P Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja na takie dolegliwości daję espumisan i biogaję. Jest trochę lepiej ale prawda jest taka że to jest taki okres życia że tak po prostu będzie i to trzeba przetrwać. Po 3 miesiącach przejdzie samo, jak przewód pokarmowy dojrzeje.

5. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A czy synek ma jakas wysypke? Moze to uczulenie na cos co zjadlas lub skaza bialkowa? U nas wlasnie tak sie objawiala skaza, zatwardzenie plus kolka. Pierwszy raz jak podalismy jej kropelki sab simplex na wzdecia to pierdziala chyba 2h :szok: Zlagodzily one wieczorne bole ale i tak musielismy przejsc na specjalne mleko. Moze sprobuj wyeliminowac nabial z twojej diety i sprawdz czy nie bedzie mu lepiej.

6. Mamiczka

Mamiczka Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Spróbuj podać dziecku BioGaia. Rezultatu od razu nie będzie, ale po kilku dniach powinno być lepiej. Jak dziecko skończy miesiąc to można również podawać GripeWater.

7. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

Najlepsze odpowiedzi:
    1
  8. panziorka1980

panziorka1980 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    u nas też jest wielki krzyk i płacz..generalnie problemów kupą nie mamy, ale mały ma straszne problemy z prykaniem..biogaja średnio pomaga, ale zobaczmy jeszcze za kilka dni.dzisiaj wypróbowałam kateter rektalny i powiem wam, że narazie jest ok-mały przespał spokojnie ponad 3,5 godz. gdzie wcześniej budził się po 20 min...zobaczymy co będzie dalej..

9. MalaMi924

MalaMi924

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam. To chyba kolka na to wychodzi. Mały nie ma żadnych wysypek, tylko płacz i pruk pruk, a co 2 dni (teraz częściej) kupka. Teraz karmię butelką i małemu podajemy Sab Simplex - podziałało, choć raz na kilka dni płacze,bo nie może pruknąc,ale wtedy mamusia mu pomaga ;)

Dziękuję za odpowiedzi i pomoc kobitki. :)

10. reklama
  11. MamaAntosia

MamaAntosia Antosiowo-Alutkowa :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    O tak, to są klasyczne objawy kolki. U nas pomagał Infacol i suszarka :-D, która w jakiś dziwny sposób uspokajała maluchy.
    Najważniejsze, że znalazłaś sposób na swojego malca.

12. MalaMi924

MalaMi924

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Tak. To były kolki :) Syncio ma już 4 miesiące i po kolkach ani śladu.
    Nam pomogły kropelki Sab Simplex no i tak jak i Tobie MamaAntosia również suszarka, która była środkiem uspokajającym.

Poleć forum