reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zapchany nosek-czy to alergia?

Dołączył(a)
10 Wrzesień 2005
Postów
10
Witam.
Moj 7-miesieczny synek juz od miesiaca walczy z katarem.Wlasciwie,to sama nie wiem czy ma katar.Bylam juz kilka razy u pediatry.Najpierw byl przeziebiony,wiec dostal odpowiednie leki,ale i tak nadal ledwo oddycha.
Wyglada to tak jakby mu cos gleboko zalegalo i nie chcialo wyleciec.W ogole mu nic z noska nie leci,tylko jak raz na dzien wyciagam mu gruszka to troszke wyjdzie.Z trudnoscia wypija mleko z butelki-musi robic sobie przerwy na oddychanie buzka.W ogole caly czas jakby sapie.Nie wiem co mu moze pomoc,sol fizjologiczna tez nic nie daje.
Prosze o rade
 
reklama
mialam podobny problem z corka radzilabym ci przejsc sie z malym do alergologa i przedstawic objawy moze cos zaleci moja corka bierze tabletki i specjalne kropla antyalergiczne pozdrawiam :)
 
Witam :)
Moje malenstwo ma 7 m-cy i wieczny katar..
Leci jej z noska ciurkiem :(
Niestety ani antybiotyki ani jakiekolwiek syropki przy podejrzaniu katarku, grypy czy anginy ( zazn. ze niesluszne) nie podzialaly.. jedynie Zyrtec w kropelkach dają Nikolci ulge.. 6 kropli dziennie... Pediatra udzielil mi takze takiej odpowiedzi iz przy wychodzacych zabkach katar u niektorych dzieciakow jest rzecza normalna.. zabki sa usadowione blisko zatok przynosowych i stad katarek.. pozostaje nam tylko walczyc z noskami i miec nadzieje ze jakos to przezyjemy bez ingerencji szpitali itd..
\Pozdrawiam
 
Witam..
Miałam podobny problem z małym ale wtedy już wiedzieliśmy, że jest alergikiem.
Poprostu katar był oznaką uczulenia się na soję (zaczął pić mleko Isomil).
Katar zaczął się z przeziębieniem ale nie przechodził prze ponad miesiąc.
Zmieniliśmy wtedy lekarza i okazało się, że to właśnie reakcja na mleko sojowe.
Synek dostał dobre mleczko i katarek minął jak ręką odjął.

Jednak z Twoim dzieckiem wcale nie musi tak być.
Radzę udać się do dobrego prywatnego lekarza i wtedy zobaczysz.
Może okaże się, że to tylko jakaś uporczywa infekcja( czego Ci jednak życze).

Daj znać jak się sprawy potoczą.
Pozdrowienia dla synka.
 
witam! ja mam podobny problem! nawet oststnio robilam badamnie na mukowiscydoze bo hubertowi juz zaczyna sciekac na oskrzela i raz za razem zastrzyki! przez jakis czas jezdzilismy do laryngologa na odciaganie tego katarku ale okazalo sie ze nie mozna za czesto bo dziecko sie nauczy i potem ma problem z wydalaniem flegmy z organizmu! i tak sie zaczely nasz problemy z oskrzelami!
moj hubert tez pije isomil ale on jednak nie jest na to uczulony bo katar ma od urodzenia a isomil pije od 5 miesiaca. na testy jest za wczesnie tylko specjalistczne kliniki robia testy na krew takim maluchom ale ja juz sobie poradzic nie moge! raz zalega bardzo gleboko a raz strasznie leci z noska!
 
Mordziulko a może te również alergia np.na mleko??
Może tak się objawia?
Nie zawsze to są krosty.
Napisz jak tam testy wyjdą na mukowiscydozę.
Pozdrawiamy
 
badanie na mukowiscydoze wyszlo dobrze na szczescie nie ma tego pskudztwa! alergie pokarmowa ma malutka! a jesli chodzi o mleczko to je je od 5 miesiaca a katar ma na serio od urodzenia! raz jest gesty a raz plynacy! dostaje na stale zyrtec ale od niedawna i zobaczymy jaka bedzie poprawa. 8 ropli dziennie!
 
a tak wogule nikos to mam nadzieje ze to nie na mleko! ale mnie tym postem nastraszylas! hubert nie zje innego mleka! to jest slodkie i dobre! ja juz probowalam go przestawic na slodkie ale inne mleko nie dalo rady! wiec lepiej zeby to nie bylo to! bo co ona bedzie jadl?????
 
mordziulko,
nie chciałam Cię nastraszyć!!
Tak było w naszym przypadku z tym mlekiem.
Kiedy przeszłam z piersi na butlę lekarka przepisała właśnie Isomil.
Po paru butlach pojawił się katar,taki przeźroczysty i dość rzadki.
Wtedy myślałam, że to infekcja ale kiedy nie przechodził przez ponad miesiąc zmieniłam lekarza i ...
Zmiana mleka na Bebilon Pepti (kuba je uwielbia), całkowity zanik kataru - zdrowe dziecko.
Do tego moja nowa pani doktor niepochlebnie wypowiadała się o Isomilu.

Ja nic nie chcę sugerować (bo najgorzej jak matki dopowiadają sobie scenariusze) ale może konsultacja u innego lekarza rozwieje Twoje wątpliwości.

Czytałam również w Maluszku, że mleko sojowe nie jest tak do końca dobre dla alergików (białko sojowe to również alergen).

Opisałam tylko swoją sytuację, nic nie sugeruje.
Miałam znajomych, których dziecko (alergik) pił Pro Sobee z powodzeniem i się nie uczulił.
Tak więc jak widzisz ....

Pozdrawiam
 
reklama
mój Kubuś ma 6,5 miesiąca i mamy podobny problem z "wiecznie" zalegającą wydzieliną , ja to słyszę miedzy nosem a gardłem, lekarze już mnie strasznie wkurzają , bo każdy jeden - a byłam u czterech !!!- bagatelizuje sprawę i mówi, ze to jest tzw. wiotkość krtani, co jest z kolei pierwszym sygnałem, ze dziecko jest alergikiem ( to że jest alergikiem to wiem, bo też jest na mleku ProSobee , no i podobnie jak mordziulka mam nadzieję, że nie okaże się uczulony na mleko ), no i lekarze twierdzą,że jest jeszcze za mały na to żeby robić testy, a ja jednak chciałabym mu zrobić !!!

mam w zwiazku z tym pytanie ile Wasze dzieciaczki miały miesięcy gdy robiłyście testy z krwi ???

czy może któraś z was jest z Wrocławia i moglaby mi powiedzieć, gdzie we Wrocławiu można takie testy zrobić ??

Pozdrawiam

 
Do góry