reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapłodnienie na tydzień przed spodziewaną miesiaczką

D

dodulinaMK

Gość
Witam dziewczyny, zastanawia mnie jedna rzecz. Otóż moje cykle przez długi czas były bardzo nieregularne (od 20 dni do nawet 40), ale od ponad roku unormowały się dokładnie w liczbie 34 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 29 stycznia, wzioskując po ostatnich cyklach owulacje powinnam mieć 18 lutego ( ale nie sprawdzałam tego), a termin spodziewanej miesiaczki wypadał na 3 marca (w poprzednim cyklu wszystko zgodziło się co do dnia).
Niby wszystko w porządku, ale od 29 stycznia aż do 25 lutego nie współżyłam. Potem od 25 średnio co 2 dni po 2 razy, bez zabezpieczenia gdyż nie brałam pod uwagę możliwośći zapłodnienia.
Jest 7 marca, miesiaczki jak nie było tak nie ma i nie czuję jakby miała się pojawić w ciagu najbliższych dni.
Od około 3 dni bolą mnie plecy na wysokości nerek i delikatnie podbrzusze (ale inaczej niż przed miesiączką) oraz żołądek.

Teraz pytanie właściwe, czy jest możliwość zapłodnienia na tydzień przed spodziewaną miesiączką przy w miarę regularnych cyklach?
 
reklama
Jak najbardziej jest to możliwe,zreszta do zapłodnienia może dojśc w każdym dniu cyklu bo nigdy nie wiemy jak długi bedzie.Ja w ostatnią ciążę zaszłam w 31 dniu cyklu.Wcześniej miałam właśnie 31 dniowe cykle ale ten własnie przedłużył się z różnych powodów i owulacja przypadła w terminie @.
 
Dziękuję za odpowiedzi, ale czy w takim razie przypuszczając że owulacja mogła wypaść tego 25 lutego to czy zakładać że i termin @ powinien wypaść w najbliższą niedzielę a nie poprzednią?
 
czytalam ze @ powinna wypasc 14dni po owulacji ze czas do owulacji jest rozny u roznych kobiet w zaleznosci od dlugosci cyklu ale ze po jajeczkowaniu miesiaczka pojawia sie po 14 dniach ale glowy swej za to nie dam :))"Cykl trwa przeciętnie 25-36 dni, najczęściej 28. Jego długość nie ma znaczenia, pod warunkiem że miesiączki występują regularnie. Pierwsza faza cyklu może mieć różną długość, natomiast od owulacji do następnej miesiączki mija zawsze 14 dni. Niektóre kobiety intensywnie odczuwają przemiany zachodzące co miesiąc w organizmie, inne zauważają jedynie miesiączkę."
 
Anusia ma rację, I faza cyklu może ulec wydłużeniu, skróceniu, na co ma wpływ stres, przeziębienie, podniecenie, itp, ale II faza cyklu jest stała dla danej kobiety i wynosi od 12-16 dni, najczęściej 14
 
reklama
jak najbardziej jest to możliwe... jestem tego najlepszym przykładem, regularne cykle, mierzenie temperaturki itp itd, seks okolo 7-8 dni przed owulką i masz- 16 tc mi leci.
 
Do góry