reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapłodnienie

Dołączył(a)
16 Marzec 2019
Postów
7
Witam. Termin porodu wyznaczony mam na 25 lipca. Według lekarza zaszła w ciążę na początku listopada. Nie pamiętam kiedy był okres a stosunek odbył się 13 i 16 października z tym że 1 był z zakończeniem w środku a drugi przerywany bez wytrysku. Który z tych świadczy że po nim zaszłam w ciążę?
 
reklama
Rozwiązanie
Madzik aż otworzyłam kalendarz i przeliczyłam. Bardzo książkowo ciąża zaczyna się w tygodniu 2+0. U Ciebie po tych pierwszych usg ten termin wypadł na 24 październik. No skoro 27 listopada byłaś 6+6 to cofnij sobie do 2+0 i zobaczysz. Aczkolwiek z tego co piszesz co tego 24 zajść nie mogłaś. Więc ciążę miałaś ponad tydzień młodszą moim zdaniem na usg skoro w rzeczywistości do zapłodnienia doszło raczej bliżej tego 15 października. Nie zawsze te terminy się idealnie pokrywają. A który to plemnik dokładnie wygrał to już się na pewno nie dowiesz [emoji14]
Nie jest tu istostotne kiedy był stosunek tylko kiedy doszło do owulacji. Tak czy siak do zapłodnienia musiało dojść około połowy października.
A kiedy byłaś na pierwszym usg i który to był tc według wielkości pęcherzyka lub zarodka ?
 
Na 1 usg byłam 20.11.2019 i według usg pecherzyrzyk wyglądał na 6 tydzień, natomiast 27.11 zarodek wraz z pęcherzyków wyglądał na 6 tydzień i 6 dzień. Czyli niemożliwe żeby doszło do zapłodnienia po tym przerywanym gdyż wytrysk nie wylądował w środku prawda?
 
Oba terminy są możliwe. Zależy kiedy była owulacja. W przerywanym też, gdyż plemniki są obecne już przed wytryskiem. A były jakieś współżycia później?
 
Nie. Wydaje mi się chociaż do końca nie jestem pewna że okres był około 6-7 października. Pani ginekolog powiedziała że 1 listopada doszło do zajścia w ciążę. Po kalkulatorze na podstawie terminu porodu wychodzi ze data poczęcia nastąpiła 18 października. I już zglupialam :)
 
No rozumiem. Ale wydaje mi się że większe prawdopodobieństwo jest z 13 października gdyż wtedy doszło do wytrysku w środku bo plemniki muszą mieć siłę wystrzalu aby dotrzeć. Tak ginekolog mówiła.
 
No rozumiem. Ale wydaje mi się że większe prawdopodobieństwo jest z 13 października gdyż wtedy doszło do wytrysku w środku bo plemniki muszą mieć siłę wystrzalu aby dotrzeć. Tak ginekolog mówiła.
Jeszcze raz powtórzę. Zależy kiedy była owulacja. Jeśli 13/14 to faktycznie 16 nie ma szans. Jeśli 16 i później to trudno powiedzieć który plemnik wygrał. Przy plodnym śluzie wystrzal niepotrzebny.
 
reklama
reklama
Do góry