reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapłodnienie

Owszem możliwe. Osoba, która zaszła wtedy w ciążę wiedziała kiedy ma dostać miesiączkę i to nie było krwawienie śródcykliczne. Owulacja może się przesunąć i tak właśnie było w przypadku mojej jasne
Jasne, że owulacja może się przesunąć. I wtedy też dni płodne się przesuną. I Najczęściej okres też się przesunie w czasie.

Ja piszę o innej sytuacji. Chodzi mi o to, że krążą jakieś mity, że podczas okresu możliwe jest poczęcie. Często ludzie w takim przypadku mylą krwawienie śródcykliczne z miesiaczka. Potrafi ono wystąpić w dniu spodziewanego okresu dlatego można siępomylić. Myślą że to okres i że podczas okresu zaszły w ciĄżę. Jeśli podczas krwawienia dojdzie do poczęcia to nie możliwe by była to miesiaczka.

Dlatego o tym piszę by ostrzec autorkę że to że miesiaczka wystąpiła dzień po wspolzyciu wcale nie gwarantuje, że nie dojdzie do zapłodnienia. No czy A że prowadzi samoobserwację z pomiarami codziennymi temperatury i ma pewność że to miesiaczka, A nie właśnie krwawienie śródcykliczne. Albo jest po usg i wie, że już było po owulacji

Owszem możliwe. Osoba, która zaszła wtedy w ciążę wiedziała kiedy ma dostać miesiączkę i to nie było krwawienie śródcykliczne. Owulacja może się przesunąć i tak właśnie było w przypadku mojej koleżanki
Edit: miałam na myśli, że jeśli dzień po stosunku wystąpiło krwawienie to nie jest to gwarantem, że nie było możliwości zajścia w ciążę. Jeśli była to miesiaczka, to faktycznie nikłe szanse na ciążę, jeśli zaś krwawienie śródcykliczne to szanse są spore.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Można zajść podczas okresu bo to wszystko zależy ile on trwa i trzeba doliczyć żywotność plemników, niektóre dziewczyny owulację mają w 7/8dniu cyklu więc wystarczy że do stosunku doszło w 4dc jeszcze podczas miesiączki i bobo gotowe:)
 
To nie są mity, bo nawet lekarz może Ci potwierdzić, że podczas okresu, nie krwawienia śródcyklicznego można zajść w ciąże
Można zajść podczas okresu bo to wszystko zależy ile on trwa i trzeba doliczyć żywotność plemników, niektóre dziewczyny owulację mają w 7/8dniu cyklu więc wystarczy że do stosunku doszło w 4dc jeszcze podczas miesiączki i bobo gotowe:)
Ok, spoko, może podczas okresu faktycznie tak, jak pisze Natuś_ka, jeśli plemniki przeżyją bo maja warunki czyli odpowiedni sluz. Możliwe że czasem się uda. Ale w sytuacji gdy np dziś wieczorem jest wspolzycie A jutro zacznie się miesiaczka (prawdziwa miesiaczka A nie krwawienie śródcykliczne) sytuacja analogiczna do sytuacji autorki, to poczęcie nie jest możliwe. Nie ma warunków dla plemników i jest to czas niepłodność bezwzglednej
 
Ok, spoko, może podczas okresu faktycznie tak, jak pisze Natuś_ka, jeśli plemniki przeżyją bo maja warunki czyli odpowiedni sluz. Możliwe że czasem się uda. Ale w sytuacji gdy np dziś wieczorem jest wspolzycie A jutro zacznie się miesiaczka (prawdziwa miesiaczka A nie krwawienie śródcykliczne) sytuacja analogiczna do sytuacji autorki, to poczęcie nie jest możliwe. Nie ma warunków dla plemników i jest to czas niepłodność bezwzglednej
Sytuacja autorki jest trochę inna i w tym przypadku szanse na ciążę są znikome, ale pisałaś że jeśli podczas krwawienia dojdzie do zapłodnienia to nie jest to okres tylko krwawienie srodcykliczne, tylko z tym się nie zgadzałam:)
 
Sytuacja autorki jest trochę inna i w tym przypadku szanse na ciążę są znikome, ale pisałaś że jeśli podczas krwawienia dojdzie do zapłodnienia to nie jest to okres tylko krwawienie srodcykliczne, tylko z tym się nie zgadzałam:)
Poszłam za bardzo na skróty w myśleniu. Miałam na myśli sytuację autorki A nie sytuację wspolzycia podczas krwawienia.
Fakt, podczas krwawienia może dojść coś zapłodnienia. Bez wzgl na to czy to okres czy śródcykliczne. I tu się zgadzam.

Jeśli chodzi o sprawę autorki to myślę że jeśli to typowy okres to znikome szanse na ciążę. I tak najlepiej zrobić test za jakiś czas by mieć pewność.
 
reklama
Wiem, że temat tego nie dotyczy, ale pierwszy raz dowiedziałam sie o czymś takim jak krwawienie srodcykliczne. Zawsze myslalam ze występuje tylko miesiaczka lub plamienie implantacyjne. Mimo wszystko dobrze jest nabyć nowa wiedze.
Tak samo wiem o tym, że PODCZAS okresu można zajść w ciążę, ale jeśli ktoś uprawial seks chwile przed okresem, a ten okres (prawdziwy) przyszedł, to wtedy na pewno nie jest się w ciąży (bo to okres niepłodności czy coś w tym stylu). Albo inaczej - nigdy nie słyszałam, że kobieta która miała okres była też w ciazy (w sensie, ze uprawiala seks przed okresem, a po okresie dowiedziała sie o ciąży) - to mogło byc jedynie krwawienie implantacyjne. :)
ale oczywiście ktoś mnie może poprawić, z chęcią się dowiem jak to naprawdę jest.
 
Ostatnia edycja:
Do góry