reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"zapomniał" jak się obracać?

A

aggy

Gość
Mam pytanie, czy któraś z Was też tak miała, czy może wiecie coś na ten temat. Mój Kuba już w 3. miesiącu przewracał się z brzuszka na plecki. Cieszyłam się, ze tak szybko się rozwija. Ale od 3 tygodni przestał to robić, kładziony na brzuszku, tak jakby nie pamiętał, jak się obracać, jak się unosić na przedramionach itp. Szybko się zniechęca, marudzi, że woli na plecach leżeć, opuszcza twarz do podłoża. Nie wiem, czy to lenistwo, zapomnienie, czy może jakieś zaburzenie. Pomóżcie pls.
 
reklama
to i tak szybko zaczął sie obracac moj uzo pozniej sie nauczyl wiadomo kazde dziecko rozwija sie sowim tepem zachec go zeby podnosil sie poloz jakas kolorowa zabawke przed buzia, sama sie poloz naprzeci niego ja mysle ze skoro juz sie obracal i podnosil to nie jest to nic zlego moze mu sie ie chce a moze za duzy wysilek i sie denerwuje napewno jest wszystko ok urozmajcaaj mu jakos to lezenie nam by sie pewnie tez nie podobalo patrzec w taka sama podloge hehehe:-)
 
dzieci często jak naucza się robić jedną rzecz, to zapominają ją, by nauczyć się drugiej. Może uczy się czegoś nowego teraz.
 
Aggy, ale pewna jesteś, że on się obracał świadomie, a nie że głowa go przeciążała? Bo dzieci na ogół najpierw uczą się przewracania z pleców na brzuch (jest to zazwyczaj poprzedzone takim mocnym wyginaniem się w łuk), a dopiero w następnej kolejności z brzucha na plecy.
A może teraz chwilowo jakiś inny ruch go fascynuje i dotychczasowe wygibasy poszły w odstawkę...
 
Wiki tez tak miała, ale zaczęła jak miala ponad cztery i po 2 tygodniach przestała, tak jak by sie znudziło. zaczęła wtedy interesowac się czymś innym, a przewracania się powróciło do łask po jakims czasie.
 
No więc właśnie mam totalny mętlik w głowie. Kuba pełza po dywanie na plecach odpychając się piętami. Robi mostki i leżąc na plecach wygina się do tyłu. Unosi wysoko nóżki i przewraca się z tej pozycji na boczek. Kiedy go karmię w foteliku unosi główke i próbuje sam siadać. Łapie zabawki obiema łapkami, obraca je w dłoniach, ogląda i trafia bezbłędnie do buźki. Sam chwyta łyżeczkę w trakcie karmienia i pcha ją do buzi. Właśnie dlatego piszę, że być może "zapomniał" umiejętności przewracania się, bo robił to często i chętnie, a teraz nawet na brzuszku niespecjalnie chce leżeć. Wcześniej nie było z tym problemów. Nie wiem, czy jest to, jak piszecie, chwilowy zachwyt nad nowymi możliwościami, czy też coś innego.
 
reklama
Moja córcia miała taki okres, że zapomniała jak się unosi główkę leżąc na brzuszku... ;-) Ale to przeszło, więc wydaje mi się, że nie musisz się przejmować :tak:
A sowją drogą to zdolniacha z tego twojego Kuby ;-) Na prawdę dużo już umie i szybko się rozwija :-)
 
Do góry