reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zapotrzebowanie na kalorie przy karmieniu piersia

LadyLuna

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Maj 2013
Postów
17
Nie jestem pewna czy w dobrym dziale zamieszczam ten temat, jeżeli w złym to z góry przepraszam.
Jestem mamą dwu miesięcznej dośc dużej dziewczynki. Karmie ją od początku piersią. W ciąży przytyłam 10 kg a w ciągu tych dwóch miesięcy schudłam 15 kg i cały czas trace na wadze. Nie żebym jakoś specjalnie narzekała na obecną figure ale nie chciałabym wiecej chudnąć (jakoś nie usmiecha mi się ciągła zmiana garderoby). Przez ostatni tydzień liczyłam dokłądnie zjadane kalorie (postanowiłam że będę zjadać 2500 by nie tracic więcej na wadze) jednak waga po tygodniu pokazała poł kg mniej i troszke jakby mniej pokarmu mam... Jakie jest w końcu zapotrzebowanie na kalorie przy karmieniu piersia? Czytałam że około 500 kalorii wiec do 2000 dodałam to 500 z tąd pomysł na 2500. A wy karmiące mamusie ile zjadacie? Miała któraś problem z nadmiernym chudnieciem? Może to jest spowodowane przez hormony? Sama już nie wiem...
 
reklama
Ja jjem praktycznie wszystko, oprócz fast foodów i nie pijam zwykłej kawy bo małą boli brzuszek :(
Ja tak w sumie nie dbam zbytnio o dietę, wsuwam słodycze ile wlezie i mam na nie mega ochotę :D a waga stoi od porodu :)
Nie wiem może to kwestia hormonów, a pytałaś o to lekarza? Może potrzebujesz ustalonej diety? :)
 
Do góry