reklama

Zaproszenie do udziału w badaniu /wybór rodzicielstwa i bezdzietności

Temat na forum 'Ankiety' rozpoczęty przez harrridan, 21 Marzec 2014.

 1. harrridan

  harrridan Początkująca w BB

  Obniżający się przyrost naturalny w Polsce od kilku lat jest przedmiotem gorącej debaty społecznej i źródłem alarmujących przekazów medialnych. Analizowane są powody, dla których ludzie rezygnują z posiadania potomstwa lub decydują się na nie. Coraz częściej także pojawiają się w mediach informacje o Polkach i Polakach, którzy świadomie wybierają bezdzietność.

  Chciałabym zaprosić Państwa do dyskusji na temat powodów, dla których ludzie decydują się obecnie na posiadanie dzieci, rezygnują z powiększania rodziny albo też całkowicie odrzucają rodzicielstwo.
  Dyskusja ta jest częścią projektu badawczego realizowanego w Indiach, RPA i Polsce poświęconego wyborom reprodukcyjnym, a wśród nich wyborowi bezdzietności.

  Nazywam się Magda Mijas i jestem psycholożką, doktorantką w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członkinią wspomnianego zespołu badawczego. Badanie prowadzimy w Internecie wśród użytkowników wybranych forów internetowych. Wzięcie udziału w niniejszej dyskusji jest zatem równoznaczne z uczestnictwem w samym badaniu. Jedno i drugie oczywiście w pełni dobrowolne. Więcej na temat realizowanego projektu oraz zespołu badawczego możecie Państwo przeczytać tutaj:


  Zapraszam serdecznie do podzielenia się opiniami na następujące tematy:
  Z jakich powodów ludzie współcześnie decydują się na posiadanie dzieci, a z jakich z tego rezygnują?
  W jaki sposób te dwa wybory są oceniane przez społeczeństwo?
  Jakie panują przekonania na temat osób wybierających bezdzietność?


  Z pozdrowieniami
  Magda Mijas
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 21 Marzec 2014
 2. reklama
 3. harrridan

  harrridan Początkująca w BB

  Witam,
  Raz jeszcze serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w badaniu! Dla porządku może podyskutujmy najpierw o powodach, dla których ludzie obecnie decydują się na dzieci lub rezygnują z rodzicielstwa. Zachęcam do podzielenia się swoimi obserwacjami i opiniami na ten temat w niniejszym wątku. Mam nadzieję, że w ten sposób zapoczątkujemy żywą i owocną dyskusję :)
  Chętnie odpowiem także na pytania dotyczące samego badania!
  Z serdecznymi pozdrowieniami,
  Magda
   
  Ostatnia edycja: 30 Marzec 2014

Poleć forum