reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Uwielbiasz produkty ułatwiające macierzyństwo i lubisz dzilić się opinią? Przetestuj Canpol babies kubek niekapek z rurką i odważnikiem. Jest odpowiedni dla dzieci od 6. miesiąca życia i wspiera prawidłowy rozwój jamy ustnej, mowy i zgryzu u 99% maluchów. Szukamy maluszków od 6 - 18 m. ż. Zgłoś się

reklama

Zapytanie

Dołączył(a)
25 Czerwiec 2021
Postów
5
"Hej, w niedługim czasie mam rozwiązanie i mam kilka pytań związanych z świadczeniami, po krotce powiem jak wygląda moja sytuacja, mam tymczasowe zameldowanie,jestem osobą zarejestrowana w up bez prawa do zasiłku, i z ojcem dziecka jestem w nieformalnym zwiazku,moje pytanie to czy mogę ubiegać się o jakieś świadczenia jeśli tak to jakie i gdzie? Czy w miejscu tymczasowego zameldowania czy tam gdzie mam stały meldunek?"
 
reklama

Cytrynowa96

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Czerwiec 2021
Postów
482
No na pewno 500+ i przez rok kosiniakowe. Jest też jednorazowa wypłata 1000 zł. Chyba nic poza tym, ewentualnie jakieś paczki z mopsu.
Nie musisz się starać o świadczenia w miejscu stałego zameldowania, może być w miejscu w którym przebywasz .
 

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
8 638
@Karola 34 Jeśli chodzi o kosianiakowe, to:
1. Musisz wypełnić wniosek o ustalenie prawa do świadczenia rodzicielskiego.
2. Dodatkowo będziesz potrzebowała dowód osobisty i akt urodzenia dziecka.
3. Wniosek wraz z dokumentami składasz w MOPS-ie lub GOPS-ie, które są właściwe dla miejsca ZAMIESZKANIA (a nie zameldowania) lub internetowo przez profil zaufany.

Wniosek o 500+ ja zawsze składałam przez bankowość internetową. Niestety nie orientuję się czy obecnie można go złożyć w inny sposób.
 
reklama

ness.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Sierpień 2020
Postów
6 936
A czy muszę ja to wszystko osobiście załatwiać w urzędzie czy może to zrobić ojciec dziecka w moim imieniu
Możesz akt urodzenia wyrobić przez internet, a potem ojciec dziecka może go odebrać. Nie musi mieć twojego dowodu osobistego, przy wyrabianiu również nie musi.
 
Do góry