reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zarabianie na macierzynskim przez internet w domu

madzia2299

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Czerwiec 2021
Postów
26
Witam nie wiem czy tutaj mogę o to zapytać ale warto spróbować 😊. Czy któraś mama zarabia badz zarabiała na macierzyńskim onlina w domu? Czy w ogóle można pracować będąc na macierzynskim? U mnie jest taka sytuacja ze aktualnie mała ma 4 miejsce nie chce narazie dawac jej do żłobka zeby isc do pracy stacjonarnie stąd moje pytanie czy mogłabym zarabiać przez internet? Czy któraś z was tak robi? Widziałam pelno różnych ofert ale prawda taka ze boje sie aplikować bo tego jeszcze nie znam nie wiem czy to jest bezpieczne. Jak juz wolała bym pracować zdalnie ale z polcenia kogoś kto juz tam pracuje i wie ze wszystko jest tam okay, ze podając dane wrażliwe nic sie z nimi nie dzieje a wyplaty sa wiarygodne i rzeczywiste. Prosze o jakiekolwiek informacje na ten temat. 😊😊😊
 
reklama
Generalnie będąc na zwolnieniu czy urlopie macierzyńskim nie można podejmować legalnie żadnej innej pracy.Tylko bez umowy tzw. po cichu :) natomiast jeśli masz taką możliwość pracy zdalnej w swoim zakładzie pracy to według nowych przepisów pracodawca nie może Ci odmówić. Nie znam dokładnie nowych przepisów jak to wygląda dokładnie ale poczytaj w necie napewno znajdziesz ten temat.
 
To czytałam i można tyle ze po urodzeniu córki straciłam zatrudnienie i mi chodzi o prace zdalna taka z ogłoszenia na internecie na przykład 😊 w sensie jest ogłoszenia np na olx i aplikujesz w tedy do pracy i nie wiem czy to jest podpucha czy rzeczywiście można w miarę legalnie pracowac z domu
 
Generalnie będąc na zwolnieniu czy urlopie macierzyńskim nie można podejmować legalnie żadnej innej pracy.Tylko bez umowy tzw. po cichu :) natomiast jeśli masz taką możliwość pracy zdalnej w swoim zakładzie pracy to według nowych przepisów pracodawca nie może Ci odmówić. Nie znam dokładnie nowych przepisów jak to wygląda dokładnie ale poczytaj w necie napewno znajdziesz ten temat.
Może najpierw się doinformuj, a później pisz cokolwiek?
Po pierwsze - zwolnienie lekarskie a urlop macierzyński to zupełnie dwa inne byty prawne. Na zwolnieniu lekarskim, z samego założenia nie można pracować, bo jest ono udzielane po to, żeby wyleczyć chorobę (ogólnie mówiąc).

Na urlopie macierzyńskim, jak również rodzicielskim można legalnie podjąć pracę. Może być na umowę zlecenie, a można nawet zawrzeć umowę o pracę (tylko i wyłącznie z innym pracodawcą).

Mam 9 miesięczne dziecko i odkąd skończyła 3 miesiące pracuje zdalnie z domu i mam normalną umowę od której odprowadzam podatek i składkę zdrowotbą.

Moim zdaniem najwygodniejsza jest umowa zlecenie - najmniej formalności, można dowolnie dopasować ilość godzin itp.
 
Polecam poczytać @Belzaa i przestać wprowadzać kobiety w błąd 🤦🏼‍♀️

Okey jeśli obecnie nie jest nigdzie zatrudniona to może podjąć pracę zdalną, nie wiedziałam że obecnie nie jest nigdzie zatrudniona, dopiero w drugim poście napisała, że straciła zatrudnienie.
 
Okey jeśli obecnie nie jest nigdzie zatrudniona to może podjąć pracę zdalną, nie wiedziałam że obecnie nie jest nigdzie zatrudniona, dopiero w drugim poście napisała, że straciła zatrudnienie.
Ale ja mam umowę o pracę na czas nieokreślony i pracuje w trakcie macierzyńskiego.
To czy ktoś ma umowę o prace czy jej nie ma, niewiele zmienia i artykuł to dokładnie opisuje
 
Generalnie będąc na zwolnieniu czy urlopie macierzyńskim nie można podejmować legalnie żadnej innej pracy.Tylko bez umowy tzw. po cichu :) natomiast jeśli masz taką możliwość pracy zdalnej w swoim zakładzie pracy to według nowych przepisów pracodawca nie może Ci odmówić. Nie znam dokładnie nowych przepisów jak to wygląda dokładnie ale poczytaj w necie napewno znajdziesz ten temat.

Jak zwykle cenna i wiarygodna rada 👏
 
reklama
Okey jeśli obecnie nie jest nigdzie zatrudniona to może podjąć pracę zdalną, nie wiedziałam że obecnie nie jest nigdzie zatrudniona, dopiero w drugim poście napisała, że straciła zatrudnienie.
Ale nawet będąc na urlopie macierzyńskim/zasiłku macierzyńskim można podjąć się pracy ;))
 
Do góry