reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zarodek w środku macicy

Dołączył(a)
27 Sierpień 2016
Postów
2
Cześć dziewczyny !
7 tydzień, moja fasolka jest bardzo mała. Ostatnio byłam u lekarza i powiedział ze dzidziuś jest umiejscowiony w środku macicy a powinien w dole. Czyli jest za wysoko :-( czy wiecie coś może na ten temat ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jeżeli jest w macicy to dobrze. Mi lekarz też powiedział że zarodek w złym miejscu, scisniety ja jeszcze krwawilam i że nie ma szans żeby ciąża się utrzymała. A z tej ciąży bez szans jest mój kochany synek i ma już 16 miesięcy☺
 
Hej
1) Lekarzowi pewnie chodziło o dno(?) macicy. Macica jest takim zabawnym narządem że dno macicy to tak naprawdę jej najwyżej położony punkt. Czyli przesuwając się od góry to dołu w topografii macicy mamy: dno macicy, trzon macicy i szyjkę. Więc tak naprawdę lekarzowi chodziło o to że zarodek znajduje się troszeczkę za nisko ponieważ najlepszym umiejscowieniem dla zarodka jest właśnie dno macicy. Wiąże się to z rozwojem kosmówki i łożyska, nisko położone zarodki w okolicy szyjki macicy mogą wiązać się z nieprawidłowościami w budowie kosmówki co może skutkować odklejaniem się kosmówki, łożyska w późniejszych etapach ciąży.
2) 7 tydzień ciąży to jednak zdecydowanie za wcześnie by przyjąć że zarodek jest położony za nisko.... macica dopiero zaczyna się powiększać, dopiero za pare tygodni okaże się gdzie tak naprawdę położony jest zarodek. Oczywiście trzeba to monitorować na regularnych wizytach ale może się okazać że zarodek będzie się powoli przemieszczał do góry w obrazie usg wraz z rozrastaniem macicy. Musisz być wyczulona na wszelkiego rodzaju plamienia, brudzenia i krwawienia.
Powodzenia, wierzę że będzie ok, życzę spokojnej ciąży.
 
Do góry