reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek, becikowe i zmiana urzędu

ulamisiula

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Luty 2007
Postów
22
Witam!
Mam taki problem.
3 lata temu urodziłam synka i wszystkie dokumenty o becikowe, zasiłek rodzinny itp złożyłam w urzedzie w miejscu zameldowania.Wszystko było ok.teraz urodziłam córeczkę i chciałam złożyc tam dokumenty o przyznanie becikowego.Niestety powiedziano mi że muszę te dokumenty złożyć w miejscu zamieszkania a nie zameldowania(różnica 60 km).
Co ma zrobic po kolei żeby z dzieckiem nie jeździć kilka razy?
Dodam jeszcze że maż od sierpnia jest zarejertowany w UP jako bezrobotny.
Jakie dokumenty i gdzie muszę złożyć?
Prosze o pomoc.
 
reklama
Rzeczywiście o zasiłek rodzinny i becikowe należy wystąpić w miejscu zamieszkania.

Problem Pani polega na tym, ze nie dopełniła Pani ciążącego na Pani obowiązku meldunkowego. Zgodnie z prawem powinna być Pani zameldowana w miejscu, w któym Pani mieszka.

A gdzie płaci Pani podatki? Wszak podatek PIT płacony jest względem miejsca zamieszkania w dn. 31 grudnia.
 
Czy ktoś wie jak bedzie z becinkowym od nowego roku?( Bo jak wiadomo od nowego roku maja zabrac ) ale mojej koleżanki ginekolog powiedzial ze jezeli ktos zaszedl w ciąze w 2010 i okaze na to dokumenty to becikowe jeszcze dostanie wiecie czy to prawda bo nie wiem kogo sie zapytac a tam gdzie jestem zameldowana to taka ciemnota ze raz sama im mowilam jakie sa przepisy bo nie wiedzieli i tam napewno nie zapytam musze byc pewna zanim zaczne znowu:)
 
Do góry