reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zasiłek dla bezrobotnych

barbara36

Początkująca w BB
Dołączył(a)
30 Lipiec 2010
Postów
22
Dzień dobry,
W lipcu skończył mi się urlop macierzyński i obecnie jestem na urlopie wypoczynkowym.
jeśli po urlopie wypoczynkowym pracodawca rozwiązałby ze mną umowę to przysługuje mi 2tyg okres wypowiedzenia? (tak mam zapisane w umowie).
Czy przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych przy wypowiedzeniu umowy o pracę za porozumieniem stron czy tylko wtedy, gdy rozwiązuje ze mną umowę pracodawca (wtedy z dwutygodniowym wypowiedzeniem)?
czy zasiłek przez pierwsze 3 miesiące wynosi ok. 500 zł a przez kolejne 3 mies. ok. 300 zł?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
 
reklama
W lipcu skończył mi się urlop macierzyński i obecnie jestem na urlopie wypoczynkowym.
jeśli po urlopie wypoczynkowym pracodawca rozwiązałby ze mną umowę to przysługuje mi 2tyg okres wypowiedzenia? (tak mam zapisane w umowie).
Tak.

Czy przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych przy wypowiedzeniu umowy o pracę za porozumieniem stron czy tylko wtedy, gdy rozwiązuje ze mną umowę pracodawca (wtedy z dwutygodniowym wypowiedzeniem)?
Nie ma możliwości wypowiedzenia umowy za porozumieniem stron. Albo umowę się wypowiada, albo rozwiązuje za porozumieniem stron. W trym drugim przypadku zasiek przysługuje dopiero po 90 dniach od rozwiązania umowy.

czy zasiłek przez pierwsze 3 miesiące wynosi ok. 500 zł a przez kolejne 3 mies. ok. 300 zł?
To zależy od kilku czynników (Pani wieku, stażu pracy, sytuacji męża na rynku pracy itp.) ale co do zasady wysokość zasiłku obecnie to 660,87 przez 3 miesiące i 529,09 w kolejnych miesiącach (kwoty netto).
 
Do góry