reklama

zasiłek dla bezrobotnych

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez barbara36, 20 Wrzesień 2011.

 1. barbara36

  barbara36 Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dobry wieczór,
  Właśnie skończył mi się urlop macierzyński i okazało się , że nie będę pracować w dotychczasowym miejscu zatrudnienia. Szefowa powiedziała, że chce rozwiązać ze mną umowę na mocy porozumienia stron ale z adnotacją ze to bedzie na wniosek pracodawcy. Czy przysługuje wtedy zasilek dla bezrobotnych czy tylko wtedy gdybym dostala wypowiedzenie umowy o prace?
  Jeśli umowa zostaje rozwiazana za porozumieniem stron to czy powinnam dostac jeszcze wynagrodzenie za kolejny miesiac, dwa tygodnie (tak jak mam na umowie) czy nie przysługuje wcale?
  z gory dziekuje za szybka odpowiedz
   
 2. Katerinka_2

  Katerinka_2 podwójnie szczęśliwa mama

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Na rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron nie musisz się zgodzić. Porozumienie musi być zgodne z obu stron...
  Możesz jeszcze uciekać przed zwolnieniem z pracy np urlopem wychowawczym-pracodawca nie może ci odmówić a w tym czasie mogłabyś pobierać zasiłek rodzinny i dodatek 400 zł i w tym czasie szukać nowej pracy :)
  Jeżeli rozwiązanie umowy jednak nastąpi to na porozumieniu można wpisać to co obie strony ustalą, ty tez możesz stawiać warunki-na przykład że się zgodzisz ale jeśli termin rozwiązania umowy to będzie za miesiąc a w tym czasie jesteś zwolniona z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.
  pamiętaj też że po zakończeniu macierzyńskiego na dobry początek musisz mieć wydany zaległy urlop wypoczynkowy, co też przedłuża ci czas otrzymywania wynagrodzenia. Poza tym należą ci się też dwa dni płatnej opieki nad dzieckiem z tytułu art 188 KP.

  Parę dni masz do uratowania... zależy jakie masz układy z szefową i zaparcie żeby walczyć o swoje...
  Powodzenia
   
 3. reklama
 4. barbara36

  barbara36 Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Bardzo dziekuje za podpowiedz :) zycze szczesliwego rozwiazania, pozdrawiam:)
   

Poleć forum