reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

lagajka jest jeszcze chyba cos takiego jak zasilek celowy, na zakup butow, lekow itd. Tylko to mi przychodzi do glowy:)
 
reklama
lagajka żywność od brata alberta. to idziesz do mopsu i pytasz o możliwość korzystania z kuchni dla ubogich. brzmi to strasznie. no ale. dają ci taką karte i idziesz do alberta wyrabiaj ci karte. i korzystasz. w rzeszowie np dają chleb, zupe, i żywność co kto przywiezie (rożnie) z przedsiębiorców.
dają też paczki z jedzeniem, np na sweita wielkanocne był cukier, mąka, konserwy, puszki z gotowym jedzeniem, kasza, ryz, serki, ciastka itp. jedzenie to jest dobre, smaczne. czasami jeszcze co dorzucaj co dostaja od przedsiebiorcow.

ta forma pomocy jest dofinansowana z ue. tu jest zwiekszony limit dochodu. (nie jak do rodzinnego)
w mopsie wymagaja papierow jak do rodzinnego, i jest wywiad rodzinny

w kościele tez takie same papiery tyle ze nie ma wywiadu
 
Witam Mamy. Mam prośbę. Jeżeli któraś z Mam ma info o zasilkach prosze o pouczenie. Moja sytuacja jest taka, że biorę alimenty z funduszu 450 zł bo ojciec nie płaci ale dziecko uznał. Nic więcej Ja jestem zarejestrowana na bezrobociu i dorabiam na czarno. Jakie zasiłki mi sie należą. dziękuje z góry za pomoc.
 
Przysługuje Ci zasiłek rodzinny. Inne świadczenia Ci nie przysługują. Chyba, że jeszcze zasiłki dla ludzi w trudnej sytaucji materialnej z MOPS- są to zasiłki docelowe np. na zakup węgla na zimę.

Dlaczego pracujesz na czarno? Nie masz innego wyboru czy sama tak chcesz?
 
Ja mam takie pytanie. Jest coś takiego jak zwrot kosztów za leki. Czy to najpierw zbiera się faktury i dla nich pisze pismo, czy najpierw należy napisać pismo. Jak wygląda procedura ???
 
elena do mopsu mozesz isc z recepta, tylko idz wczesniej do apteki niech ci napisza ile dany lek kosztuje, badz juz z faktura ale wtedy na zwort czekasz napewno dluzej
 
Tak. Jeśli spełnisz warunku to możesz się ubiegać o zasiłek okresowy i celowy. Najlepiej zarejestruj się jako bezrobotna jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, i najlepiej mieć jakieś zaświadczenie od lekarza, choćby, że karmisz dziecko, lub jest pod opieką jakieś poradni.

Olka dzięki, ale czy oni bez łachy zwrócą ???
 
reklama
elena nie wiem do jakiej kwoty jaki mops zwraca, u nas jest max 40 zl, ale jak masz zaswiadczenie od lekarza ze lek musi byc, to powinni dac calosc, zalezy od pracownika socjalnego... sa tacy ktorzy potrafia wszystko zalatwic
 
Do góry