reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

reklama
Drugie becikowe, zasiłek rodzinny i zapomoga z mopsu jezeli dochody na jedna osobe w Twojej rodzinie (Ty, ojciec dzieka + dziecko) nie przekraczaja ok 502 zł na osobe.
 
Dwa tygodnie temu skladalam papiery o zapomoge i kobieta mi powiedziala ze nie moze przekraczac 502zl. Juz sama nie wiem:-p. Ale mi i tak przyznali;-)
 
AdiLea,u mnie dziś była kobieta z MOPSu,bo ja od ponad 2 lat dostaję od nich zasiłek. :tak:
I kryterium jest wszędzie takie same - 351zł na osobę maxymalnie. Już od dawien - dawna. :tak:
Ta kwota,którą podałaś (502zł) dotyczy zasiłku rodzinnego,jak i becikowego. :tak:
 
Ravenalka,w takim razie nie wiem,czemu dostałaś 2 becikowe. ;-) Bo z tego,co wiem,to kwota nie może przekraczać 502 bądź 504zł. :tak: Na dziecko niepełnosprawne 583zł. :tak:
 
a wlasnie, jak to jest z tym drugim becikowym?? bo ja prowadzilam firme, i jakby przedstawila pit za zeszly rok, to by to przekroczylo; ale w styczniu tego roku zawiesilam dzialalnosc, wiec nie mam zadnego dochodu - to tez musze przedstawiac pit, czy samo zaswiadczenie o zawieszeniu firmy?? no i dlaczego ma byc dochod tatusia, skoro on ze mna nie mieszka - zreszta wiem,ze i tak mi w tym nie pomoze, tzn nie przyniesie pita swojego do urzedu, bo i tak ostatnio robi mi same zlosliwosci - ehhh....

a i w mopsie glupie baby mi powiedzialy, ze nie dostane drugiego becikowego, bo wedlug przepisow, nie jestem samotna mamusia, bylabym nia, gdyby: ojciec, nie zyl albo ojciec nie uznalby dziecka, tzn ojciec nieznany;
pomozcie, bo juz sama glupieje, a wiadomo - kazdy grosz sie przyda
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
agutkaZG jedno normalne, a drugie z racji tej, że samotnie wychowuję dziecko. U mnie nie były potrzebne żadne pity, tylko odpis zupełny aktu urodzenia do tego drugiego becikowego.
 
Do góry