reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zasiłek i urlop wychowawczy pomocy

marysia868

mama Macieja
Dołączył(a)
5 Styczeń 2010
Postów
840
Miasto
łódź
Witam, pewnie juz taki temat sie pojawił ale zapytam jeszcze raz bo w tym co mi tłumaczyła pAni w MOPSie się pogubiłam. Od 16 listopada tego roku jestem na wychowawczym, jakie dokumenty musze złożyć żeby dostać zasiłek rodzinny i dodatek? Wiem że moje dochody są jako utracone więc czy ja też musze wyciągać z urzedu skarbowego dokument o moich dochodach? i z którego roku te dochody?

Noi jeszcze mój mąż w roku 2009 pracował na umowy zlecenie, a dopiero od czerwca tego roku ma stałą prace i z niej mamy jedynie dochód, jakie musza byc zaswiadczenia zeby te dochody z umowy o zlecenie niebyły brane pod uwage?

Zgóry bardzo dziekuje za odpowiedz, bo ja już naprawde nic z tego nierozumiem, a i dodam ze nasz dochod nie orzekracza 500zł na osobe jesli bedzie brana pod uwage tylko wypłata meza
 
reklama
Witam, pewnie juz taki temat sie pojawił ale zapytam jeszcze raz bo w tym co mi tłumaczyła pAni w MOPSie się pogubiłam. Od 16 listopada tego roku jestem na wychowawczym, jakie dokumenty musze złożyć żeby dostać zasiłek rodzinny i dodatek? Wiem że moje dochody są jako utracone więc czy ja też musze wyciągać z urzedu skarbowego dokument o moich dochodach? i z którego roku te dochody?

Noi jeszcze mój mąż w roku 2009 pracował na umowy zlecenie, a dopiero od czerwca tego roku ma stałą prace i z niej mamy jedynie dochód, jakie musza byc zaswiadczenia zeby te dochody z umowy o zlecenie niebyły brane pod uwage?

Zgóry bardzo dziekuje za odpowiedz, bo ja już naprawde nic z tego nierozumiem, a i dodam ze nasz dochod nie orzekracza 500zł na osobe jesli bedzie brana pod uwage tylko wypłata meza

- musisz miec swoj pit 11(chyba) ten co dostajesz od pracodawcy
-musisz miec zaswiadczenie z Us i maz tez
- zgoda od pracodawcy od kiedy do kiedy jestes na wychowawczym u mnie musi to byc na druku mopsu
-zaswiadczenie z Zusu ze pracodawca odprowadza za Ciebie skladki i ze Cie ubezpiecza

to u mnie wymagaja a jak z Twoim mezem to nie wiem najlepiej zadzwonic do mopsu i tam powinni powiedziec co trzeba przyniesc. Twoje dochody sa jako zerowe za 2010r wiec biore pod uwage dochod meza..czy cos takiego:-)
powodzenia
 
Do góry