reklama

zasiłek i urlop wychowawczy pomocy

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez marysia868, 26 Listopad 2010.

1. marysia868

marysia868 mama Macieja

Witam, pewnie juz taki temat sie pojawił ale zapytam jeszcze raz bo w tym co mi tłumaczyła pAni w MOPSie się pogubiłam. Od 16 listopada tego roku jestem na wychowawczym, jakie dokumenty musze złożyć żeby dostać zasiłek rodzinny i dodatek? Wiem że moje dochody są jako utracone więc czy ja też musze wyciągać z urzedu skarbowego dokument o moich dochodach? i z którego roku te dochody?

Noi jeszcze mój mąż w roku 2009 pracował na umowy zlecenie, a dopiero od czerwca tego roku ma stałą prace i z niej mamy jedynie dochód, jakie musza byc zaswiadczenia zeby te dochody z umowy o zlecenie niebyły brane pod uwage?

Zgóry bardzo dziekuje za odpowiedz, bo ja już naprawde nic z tego nierozumiem, a i dodam ze nasz dochod nie orzekracza 500zł na osobe jesli bedzie brana pod uwage tylko wypłata meza

2. reklama
  3. Goska82

Goska82 M i K moje szczescia:-)

- musisz miec swoj pit 11(chyba) ten co dostajesz od pracodawcy
    -musisz miec zaswiadczenie z Us i maz tez
    - zgoda od pracodawcy od kiedy do kiedy jestes na wychowawczym u mnie musi to byc na druku mopsu
    -zaswiadczenie z Zusu ze pracodawca odprowadza za Ciebie skladki i ze Cie ubezpiecza

to u mnie wymagaja a jak z Twoim mezem to nie wiem najlepiej zadzwonic do mopsu i tam powinni powiedziec co trzeba przyniesc. Twoje dochody sa jako zerowe za 2010r wiec biore pod uwage dochod meza..czy cos takiego:-)
    powodzenia

Poleć forum