reklama

zasiłek macierzyński na urlopie wychowawczym - formalności, wymiar i wysokość zasiłku

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Silva, 11 Styczeń 2013.

1. Silva

Silva Mamusia Szymusia

Witam,

moja sytuacja wygląda następująco. Przebywam obecnie na urlopie wychowawczym od dnia 22.12.2011 do dnia 21.12.2014 r. W sierpniu 2013 mam termin kolejnego porodu. Z informacji, które tu wyczytałam wynika, że po urodzeniu dziecka należeć mi się będzie zasiłek macierzyński, ale nadal będę przebywać na url. wych. na pierwsze dziecko. Mam jedak pytania:

1. Jakie formalności muszę wypełnić po urodzeniu dziecka czyli jakie dokumenty dostarczam pracodawcy? Czy tylko zaświadczenie ze szpitala o porodzie czy coś jeszcze?

2. Czy zasiłek macierzyński będzie taki sam jak przy pierwszym dziecku?

3. Jaki będzie czas zasiłku biorąc pod uwagę że 1 września może wejść nowa ustawa? Wiem, że obejmie ona kobiety będące w danym mmencie na urlopie macierzyńskim, ale co z kobietami na zasiłku macierzyńskim podczas urlopu wychowawczego?

Będę wdzięczna za odpowiedź.
    Dziękuję.

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Zaświadczenie ze szpitala.
    Nie wiem, bo nie wiem czy w czasie pomiedzy porodami zmieniły sie Pani warunki zatrudnienia. Nie wiem też na jakiej zasadzie wyznaczono Pani zasiłek przy pierwszym dziecku. Teraz to bedzie po prostu kwota z umowy.

Tego jeszcze nie wiadomo.

3. reklama
  4. Silva

Silva Mamusia Szymusia

dziękuję za odpowiedź

Poleć forum