reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zasiłek macierzyński na urlopie wychowawczym - formalności, wymiar i wysokość zasiłku

Silva

Mamusia Szymusia
Dołączył(a)
6 Styczeń 2011
Postów
2 576
Miasto
Piaseczno
Witam,

moja sytuacja wygląda następująco. Przebywam obecnie na urlopie wychowawczym od dnia 22.12.2011 do dnia 21.12.2014 r. W sierpniu 2013 mam termin kolejnego porodu. Z informacji, które tu wyczytałam wynika, że po urodzeniu dziecka należeć mi się będzie zasiłek macierzyński, ale nadal będę przebywać na url. wych. na pierwsze dziecko. Mam jedak pytania:

1. Jakie formalności muszę wypełnić po urodzeniu dziecka czyli jakie dokumenty dostarczam pracodawcy? Czy tylko zaświadczenie ze szpitala o porodzie czy coś jeszcze?

2. Czy zasiłek macierzyński będzie taki sam jak przy pierwszym dziecku?

3. Jaki będzie czas zasiłku biorąc pod uwagę że 1 września może wejść nowa ustawa? Wiem, że obejmie ona kobiety będące w danym mmencie na urlopie macierzyńskim, ale co z kobietami na zasiłku macierzyńskim podczas urlopu wychowawczego?

Będę wdzięczna za odpowiedź.
Dziękuję.
 
reklama
moja sytuacja wygląda następująco. Przebywam obecnie na urlopie wychowawczym od dnia 22.12.2011 do dnia 21.12.2014 r. W sierpniu 2013 mam termin kolejnego porodu. Z informacji, które tu wyczytałam wynika, że po urodzeniu dziecka należeć mi się będzie zasiłek macierzyński, ale nadal będę przebywać na url. wych. na pierwsze dziecko. Mam jedak pytania:

1. Jakie formalności muszę wypełnić po urodzeniu dziecka czyli jakie dokumenty dostarczam pracodawcy? Czy tylko zaświadczenie ze szpitala o porodzie czy coś jeszcze?
Zaświadczenie ze szpitala.
2. Czy zasiłek macierzyński będzie taki sam jak przy pierwszym dziecku?
Nie wiem, bo nie wiem czy w czasie pomiedzy porodami zmieniły sie Pani warunki zatrudnienia. Nie wiem też na jakiej zasadzie wyznaczono Pani zasiłek przy pierwszym dziecku. Teraz to bedzie po prostu kwota z umowy.

3. Jaki będzie czas zasiłku biorąc pod uwagę że 1 września może wejść nowa ustawa? Wiem, że obejmie ona kobiety będące w danym mmencie na urlopie macierzyńskim, ale co z kobietami na zasiłku macierzyńskim podczas urlopu wychowawczego?
Tego jeszcze nie wiadomo.
 
Do góry