reklama

zasiłek macierzyński

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez beatamagda, 7 Kwiecień 2011.

 1. beatamagda

  beatamagda

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,
  Prowadze działanośc gospodarczą i odprowadzam składki od najwyżej podstawy (od 250% przecietnego miesiecznego wynagrodzenia). W związku z powyzszym mam pytanie czy za miesiac w ktorym nastapil porod moge wrocic do placenia skladek od najnizszej mozliwej podstawy-nawet od do tej preferencyjnej, czy jednak powinnam jeszcze odprowadzac wysokie skladki za miesiac w ktorym nastapil porod, a jak np. otrzymam decyzje o przyznaniu zasilku, to wtedy obnize podstawe... Spotkalam sie z opinia, że przez caly okres pobierania zasilku macierzynskiego musze oplacac skladki od najwyzej podstawy-czy to jest prawda?
  Ponadto czy prawda jest to, że w trakcie pobierania zasiłku miacierzyńskiego osoba prowadzaca działalność powinna odprowadzać wszystkie składki-emerytalne, rentowe, wypadkowe, chorobowe, zdrowotne, czy jednak odprowadzam tylko skladke z tyt. ubezpieczenia zdrowotnego?
  I ostatnie pytanie, czy po otrzymaniu decyzji o przyznaniu zasiłku, mogę zawiesic działalność, a zasiłek i tak bedzie mi wypłacany, jeśli TAK, to czy w okresie zawieszenie działalności opłacać będę tylko składke zdrowotną?
  Z góry dziekuje za odpowiedź
   
 2. reklama

Poleć forum