reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

zasiłek macierzyński

ola_c2

Sierpniowa mama'06 Zadomowiona(y)
Miasto
Gdańsk
czy ktoś orientuje się jak wylicza się wysokość zasiłku macierzyńskiego? czy jest on wysokości pensji z ostatnich 3 miesięcy tak jak zasiłek chorobowy podczas zwolnienia w ciąży?

reklama

wioletta.z

Lipcówka'06 mama Oskara
Miasto
KRAKÓW-SKAWINA
Olu zasiłek macierzyński to 100% pensji ,czyli tak jakbyś dalej była na chorobowym .Dopiero wychowawczy jest jednakowy dla wszystkich matek -400 zł.

Magda31

Podwójna szczęściara
Miasto
Gdynia
Podstawę wymiaru zasiłku macierzyńskiego ustala się na tych samych zasadach, co dla zasiłku chorobowego. Podstawę wymiaru stanowi zatem przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres:

- 6 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstało prawo do zasiłku;
-12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstało prawo do zasiłku w wypadku, gdy wynagrodzenie ulega znacznym wahaniom ze względu na charakter pracy czy zasady wynagradzania[6].

ola_c2

Sierpniowa mama'06 Zadomowiona(y)
Miasto
Gdańsk
Dziękuję za podpowiedzi, mam nadziję, że na koniec miesiąca nie spotka mnie niemiła niespodzianka w kwestii wynagrodzenia, bo od stycznia br. mam inne zasadzy wynagradzania i spore zmiany w wysokości pensji.

Do góry