reklama

zasiłek macierzyński

Temat na forum 'Dzieci urodzone w sierpniu 2006r.' rozpoczęty przez ola_c2, 11 Wrzesień 2006.

1. ola_c2

ola_c2 Sierpniowa mama'06 Zadomowiona(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    czy ktoś orientuje się jak wylicza się wysokość zasiłku macierzyńskiego? czy jest on wysokości pensji z ostatnich 3 miesięcy tak jak zasiłek chorobowy podczas zwolnienia w ciąży?

2. wioletta.z

wioletta.z Lipcówka'06 mama Oskara

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Olu zasiłek macierzyński to 100% pensji ,czyli tak jakbyś dalej była na chorobowym .Dopiero wychowawczy jest jednakowy dla wszystkich matek -400 zł.

3. reklama
  4. Magda31

Magda31 Podwójna szczęściara

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Podstawę wymiaru zasiłku macierzyńskiego ustala się na tych samych zasadach, co dla zasiłku chorobowego. Podstawę wymiaru stanowi zatem przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres:

- 6 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstało prawo do zasiłku;
    -12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstało prawo do zasiłku w wypadku, gdy wynagrodzenie ulega znacznym wahaniom ze względu na charakter pracy czy zasady wynagradzania[6].

5. ola_c2

ola_c2 Sierpniowa mama'06 Zadomowiona(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziękuję za podpowiedzi, mam nadziję, że na koniec miesiąca nie spotka mnie niemiła niespodzianka w kwestii wynagrodzenia, bo od stycznia br. mam inne zasadzy wynagradzania i spore zmiany w wysokości pensji.

Poleć forum