reklama

zasiłek macierzyński

Temat na forum 'Dzieci urodzone w sierpniu 2006r.' rozpoczęty przez ola_c2, 11 Wrzesień 2006.

1. ola_c2

ola_c2 Sierpniowa mama'06 Zadomowiona(y)

czy ktoś orientuje się jak wylicza się wysokość zasiłku macierzyńskiego? czy jest on wysokości pensji z ostatnich 3 miesięcy tak jak zasiłek chorobowy podczas zwolnienia w ciąży?

2. wioletta.z

wioletta.z Lipcówka'06 mama Oskara

Olu zasiłek macierzyński to 100% pensji ,czyli tak jakbyś dalej była na chorobowym .Dopiero wychowawczy jest jednakowy dla wszystkich matek -400 zł.

3. reklama
  4. Magda31

Magda31 Podwójna szczęściara

Podstawę wymiaru zasiłku macierzyńskiego ustala się na tych samych zasadach, co dla zasiłku chorobowego. Podstawę wymiaru stanowi zatem przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres:

- 6 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstało prawo do zasiłku;
    -12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstało prawo do zasiłku w wypadku, gdy wynagrodzenie ulega znacznym wahaniom ze względu na charakter pracy czy zasady wynagradzania[6].

5. ola_c2

ola_c2 Sierpniowa mama'06 Zadomowiona(y)

Dziękuję za podpowiedzi, mam nadziję, że na koniec miesiąca nie spotka mnie niemiła niespodzianka w kwestii wynagrodzenia, bo od stycznia br. mam inne zasadzy wynagradzania i spore zmiany w wysokości pensji.

Poleć forum