reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zasiłek opiekuńczy,opieka nad żoną po porodzie

Becioo

mamusia 02'2011
Dołączył(a)
10 Styczeń 2011
Postów
537
Miasto
Brzeg
Witam,
Nie mogłam się doszukać więc chciałam zapytać, gdyż słyszałam,że jest coś takiego jak opieka nad żoną po porodzie - zasiłek max 14 dni. Kto może wystawić takie zwolnienie? Czy tylko lekarz przyjmujący poród? Czy to jest płatne 80% ? Jak wygląda sama procedura?
 
reklama
To żadna nowość.
Każda osoba ma prawo do 14 dni opieki nad innym niż dziecko członkiem rodziny (limit roczny), z którym posiada się to samo miejsce zamieszkania.
Płatne 80%. Wystawia lekarz, który uzna, ze żona wymaga opieki.
Co do zasady po naturalnym porodzie (bez komplikacji) lekarze konieczno9sci pozostawania pod opieką nie widzą.
 
Do góry