reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek opiekuńczy

Karolki

Podwójna mama:)
Dołączył(a)
4 Październik 2007
Postów
1 438
Bardzo prosze o pomoc.
Wlasnie zakonczyl mi sie macierzynski, do 29 listopada mam do wykorzystania urlop wypoczynkowy. Umowa konczy mi sie 31 grudnia, nie chce wracac do pracy na ten czas ponieważ dziecko jest na piersi (je co 1,5 h) i nie mam go z kim zostawić.
Chce przejsc na zasilek opiekunczy ktory ponoc przysluguje na dziecko zdrowe do ukonczenia 8 roku zycia. Prosze o informacje czy w przypadku zakonczenia umowy moge wziac calosc czyli 60 dni i reszte wyplaci mi ZUS???
Jakie dokumenty i przez kogo wystawione musze zlozyc w kadrach. Z jaki wyprzedzeniem?
Bardzo dziekuje z gory za pomoc.
Pozdrawiam.
 
reklama
Wlasnie zakonczyl mi sie macierzynski, do 29 listopada mam do wykorzystania urlop wypoczynkowy. Umowa konczy mi sie 31 grudnia, nie chce wracac do pracy na ten czas ponieważ dziecko jest na piersi (je co 1,5 h) i nie mam go z kim zostawić.
Chce przejsc na zasilek opiekunczy ktory ponoc przysluguje na dziecko zdrowe do ukonczenia 8 roku zycia.
Zasiłek opiekuńczy w takiej sytuacji absolutnie nie przysługuje. Może Pani wykorzystac urlop wychowawczy.
Zasiłek opiekuńczy na zdrowe dziecko do lat 8 przysługuje jedynie w sytuacji, gdy placówka/osoba opiekująca się na stałe dzieckiem nie mzoe tej opieki sprawować (nieprzewidziane zamknięcia żłobka, choroba małzonka opiekującego sie stale dzieckiem itp.)


 
Do góry