reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek pielęgnacyjny dla wcześniaczków

Jeszcze raz dziękuję za cenne rady :))
A w MOPSie byłam w piątek bo składałam papiery na zasiłki. W tym tygodniu pójdę jeszcze raz po tą opinię. A może trzeba zaczekać aż dadzą decyzję o zasiłkach?
 
reklama
Wiesz co, jak masz jutro mozliwość to podejdź sobie. Ino wczesniej poczytaj na str Fundacji o co chodzi, żebyś wiedziała. Generalnie MOPS musi wystawic opinie o rodzinie, powiedz ze to wymóg fundacji. Niekiedy MOPSy sie buntują, ze jak sie nie jest ich podopiecznym to oni nic wystawiac nie będą. u nas tez najpierw zdziwienie było bo wczesniej NIKT z naszego miasta a cos takiego nie prosił (!). Ale napisaliśmy grzecznie podanie i przyszła pani na wywiad. Zresztą b sympatyczna i życzliwie nastawiona:)
 
U nas też nie robili problemu, a wywiad to już wcześniej mops robił, bo dopłaca nam do rehabilitacji Paulinki, więc musieli wiedzieć co my za rodzina ;-) Opinię wystawili nam szybko, tylko musieliśmy podanie napisać i dla kogo ta opinia.

A panią też mamy fajną, jak nie była u nas od grudnia tak zaszła w zeszłym tyg i prawie padła jak zobaczyła postępy Paulinki. No i mnie pomaga w załatwianiu wszystkiego, wpada do domu po papierki nawet bo wie, że ja nie mam czasu biegać po mopsach;-)
 
Jutro to na pewno nie dam rady iść do MOPSu bo to dla mnie zawsze wyprawa z dwójką dzieci. Mój mąż pracuje i nie może brać co chwile wolnego, a dzieci nie zawsze nadają się na jazdę samochodem. Ale w tygodniu jakoś wygospodaruję czas żeby tam zaglądnąć i przy okazji może uda mi się jeszcze z nową rehabilitacją podziałać.
Jeśli chodzi o opinie to myślę że w takim Rzeszowie to już na pewno wystawiali takie papiery, ale zobaczymy jak mi pójdzie.
 
Do 31 października osoby otrzymujące świadczenie pielęgnacyjne muszą złożyć wniosek, aby otrzymać dodatkowe 100 zł wsparcia. Gminy nie będą go przyznawać z urzędu.

W listopadzie i grudniu opiekunowie osób niepełnosprawnych, którzy są uprawnieni do świadczenia pielęgnacyjnego, otrzymają dodatkowe pieniądze w wysokości 100 zł miesięcznie. Dzięki temu świadczenie w tych dwóch miesiącach wzrośnie z 520 zł do 620 zł, natomiast od stycznia będzie już wypłacane w niższej wysokości. Taką zmianę przewiduje projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne.

Ważne!
Wyższa wysokość świadczenia pielęgnacyjnego będzie przysługiwać tylko w listopadzie i październiku tego roku. Od stycznia 2012 roku wyniesie ponownie 520 zł, chyba że rząd zdecyduje o jego dalszym podwyższ
 
hej mam pytanie odnośnie świadczenie pielęgnacyjnego w 2013r. bo już się pogubiłam. Wiem że ma być zwiększone o 100 zł ale nie wiem od kiedy czy od stycznia 2013 czy od lipca 2013??
 
Do góry