reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek

akinoM222

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Styczeń 2020
Postów
245
Dzień dobry,
Mam pytanie odnoście zasiłku ,czy jak to się tam fachowo nazywa, na macierzyńskim. Chodzi mi o te pieniążki wypłacane kiedy urodzi się już dziecko :)
Wiem ze obliczane jest to na podstawie ostatnich 12 przepracowanych miesięcy. Może wie ktoś czy liczy się w tym tez czas kiedy będę na l4 z powodu ciąży?. Pracodawca zmienił mi umowę na bardziej korzystną i muszę pracować do końca września aby dostać takie pieniążki jakie chce. Niestety będę musiała odejść z pracy gdy dowiem się o ciąży ( szkodliwość ). I zastanawia mnie fakt czy urząd wyliczy mi z tych 12 miesięcy w których faktycznie jestem w pracy czy jak już pójdę na l4 aż do porodu? Jak to jest?. Bardzo chciałabym już zacząć starania o dziecko ale powstrzymuje mnie czas :/. Wiem ze trochę chaotycznie to opisałam ale może ktoś to ogarnie :)
 
reklama
Tylko te bez L4, co więcej jeśli np teraz byłaś na jakimś L4, wrócisz do pracy a kolejne będzie za mniej niż 3 miesiące, podstawą do wyliczeń jest czas sprzed poprzedniego L4.
 
Tylko te bez L4, co więcej jeśli np teraz byłaś na jakimś L4, wrócisz do pracy a kolejne będzie za mniej niż 3 miesiące, podstawą do wyliczeń jest czas sprzed poprzedniego L4.
Tak, ale zalegly urlop tez sie do tego wlicza. Przykladowo przed powrotem do pracy ma 2 miesiace zaleglego urlopu to musi przepracowac tylko 1 miesiąc żeby juz bylo liczone z nowej podstawy. Akurat sama za niedlugo wracam i jestem na bieżąco ;)
 
Do góry