reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłki z ZUS

Dołączył(a)
18 Styczeń 2023
Postów
1
Cześć ;) pracuje rok w nowej firmie, chcemy zaczac starać się o dziecko. Ale mam obawy czy ZUS w razie pójścia na L4 nie będzie chciał podważyć mojej umowy. Czy rok to wystarczająco długo dla zusu? Czy któraś z was miała podobna sytuacje ?
 
reklama
Byłam w podobnej sytuacji w pierwszej ciąży. W sumie dowiedziałam się o ciąży kilka dni po podpisaniu kolejnej umowy, gdzie właśnie pierwszą miałam na rok. Kolejna umowa z wyższym wynagrodzeniem. Byłam podczas ciąży długi czas na l4. Kontroli nie mialam:)
 
Cześć ;) pracuje rok w nowej firmie, chcemy zaczac starać się o dziecko. Ale mam obawy czy ZUS w razie pójścia na L4 nie będzie chciał podważyć mojej umowy. Czy rok to wystarczająco długo dla zusu? Czy któraś z was miała podobna sytuacje ?
Ostatnio zmieniałam pracę będąc w 10tc :p nikt mnie nie sprawdzał.
 
Cześć ;) pracuje rok w nowej firmie, chcemy zaczac starać się o dziecko. Ale mam obawy czy ZUS w razie pójścia na L4 nie będzie chciał podważyć mojej umowy. Czy rok to wystarczająco długo dla zusu? Czy któraś z was miała podobna sytuacje ?
Rok to już w sumie nie taka nowa firma 😄

Wątpliwości to mógłby mieć gdybyś np rok pracowała na najniższej krajowej, a potem nagle na tym samym stanowisku zaczęła zarabiać z 5x tyle i po 3 mies. L4 .
Automatycznie wzrósł by cały zasiłek.
Tu by mogła im się zaświecić czerwona lampka.
 
Do góry