reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasinienie wokół ust

Dołączył(a)
30 Maj 2013
Postów
7
Miasto
Wrocław
Witam, mamy problem, Juleńce od niedawna zaczęła sinieć skóra wokół ust. Byliśmy prywatnie u kardiologa (ponoć najlepszego we Wrocławiu) i z serduszkiem wszystko ok, robiliśmy badania krwi - wszystko też w normie, żadnej anemii ani odstępstw, również byłam z tym u dwóch pediatrów - w sumie nic z tych wizyt nie wyniosłam. Jedna doktorka powiedziała tylko, by zmienić jej mleczko (Jula jest karmiona tylko mlekiem modyfikowanym) na HA ze względu na to, że mam alergię (chociaż mała dobrze je toleruje, żadnych wysypek itp) nie wiem jaki to ma związek z zasinieniem ale ok, druga zaś, że taka jej uroda. Z moich obserwacji - sinieje jej to po dużym wysiłku (zabawy, leżenie na brzuszku) a ona lubi się eksploatować, zabawki to by pochłonęła i dopomina się ich a także innych zabaw, oraz przy kąpieli. Kiedyś tego nie było, nie wiem co się zmieniło. Czy ktoś może miał podobny problem??
 
reklama
Mój syn siniał na pleckach jak miał kolki, od płaczu nadmiernego, rozumiem, że córcia nie ma jeszcze roku, nie sądzę, żeby to było od zabawy... dzieciom sinieje skóra wokół ust, lub usta od zimnego, np. wody,u was odpada, ogólnie organizm zmienia na taką siną barwę jak jest niedotleniony, prawda... np. jak się rodzą dzieci i są niedotlenione, to są sine, ale raczej całe lub kończyny, ale może to jest jakiś trop, nie tyle układ krążenia, co oddechowy...może za mało tlen dostarcza krew organizmowi, ale nie wiem wtedy, dlaczego tylko wokół ust... a skoro sinieje na brzuszku, to mozę chodzi o to, że leżąc na brzuchu ściska płucka i przez to gorzej jej się oddycha i dlatego... w kąpieli zaś może być chłodniejsza woda, bo może przez to, że się bawi, jest w wodzie dłużej, a jest wrażliwsza na taką chłodniejszą wodę niż inne dzieci i stąd takie coś...

a byliście u kardiologa dziecięcego? Może taki zwykły czegoś tam nie zauważył...
 
Może warto zmierzyć wtedy saturację?
Np. wtedy jak tak się stanie, to podejść na izbę i poprosić o zmierzenie saturacji.
Zawsze to może być zalecenie od lekarza rodzinnego np. ;)
 
Witam,
mój synek ma wadę serca. Przy niedotlenieniu siniaj wokol ust ale też stopki mu sie robily sine. Jednak jesli byliście u kardiologa i mowi ze ok to pewnie tak jest. Histria Szymka: https://www.facebook.com/DlaSzymka Obecnie zbieramy pieniądze na operację serca w Niemczech, może zechce ktos pomóc?
 
Byliśmy właśnie u dziecięcego kardiologa u pani Kukawczyńskiej nie wiem czy znacie czy nie, ale nie kazała nam szukać niczego z serduszkiem. Tylko, że jak byliśmy u niej na wizycie to jeszcze wtedy tego nie było, tak to bym oczywiście spytała. A Jula ma 3,5 miesiąca dopiero więc w kąpieli długo nie jest i jeszcze się nie bawi. Sinieje jej tylko wokół ust, było też tak, że siniała jej dolna warga tylko, że ona ją zasysała, taką miała nową zabawę, z której już zrezygnowała i dolna warga jest ok, teraz zaczyna zasysać górną, nie wiem czy to ma jakiś wpływ na te zasinienia wokół. Głównie po zabawie grzechotkami itp i właśnie przy kąpieli.
Piszę, szukam, pytam, po prostu jestem niespokojna, chyba każda mama by była.
 
Wydaje mi się, że koleżanki wyżej mogą mieć rację jeżeli chodzi o układ oddechowy. Ostatnio byłam u lekarza, który pytał u zasinienie wokół ust- mój syn był wzywany z powodu wykluczenia mukowiscydozy. I mówił że przy problemach z oddychaniem jest właśnie zasinienie wokół ust. Może dla spokoju zrób malej saturację.
 
Wiesz, saturacja mierzy poziom wysycenia krwi tlenem. Zazwyczaj na palec zakłada się taki czujniczek. U mniejszych dzieci można na stópkę, zależy od aparatu i końcowki.
Nie wiem czy trzeba skierowanie, ale może po prostu spróbuj iść na izbę przyjęć jak będzie zasinienie i poproś, powiedz, że lekarz ci zasugerował, żeby zmierzyć, żeby przyjść, jak trafisz na kogoś ludzkiego to powinni zmierzyć, a jak nie będą chcieli to poproś rodzinnego żeby na piśmie ci dał skierowanie/prośbę o zmierzenie tej saturacji.
A może znasz kogoś kto ma swój osobisty pulsoksymetr (np. mamy wcześniaków często mają albo chorych/niepełnosprawnych dzieci) i pozwoliły ci zmierzyć?
 
reklama
Dzień dobry. Natknęłam się na to forum szukając odpowiedzi na podobne pytanie w związku z zasinieniem ust i skóry wokół ust. Jestem ciekawa jak rozwiązał się Pani problemy? Czy córeczka jest zdrowa?
 
reklama
Do góry