reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zastapienie mleka

reklama
przyłączam się, 7 miesięczna córka odmawia mleka, dostaje kaszkę mleczną mannę, owoce, jogurty i obiady ale mimo to ciężko skomponować mi menu :( je o 16 owoce i o 19 idzie spać bo nic nie chce do rana do 8 jesć..
 
Kacha moja Majka je ostatnio najczęściej 2 mleka+kasza+owoce+obiadek. Na opakowaniu mojego mleka( już chyba to gdzieś wcześniej pisałam :rolleyes2:) jest napisalne ,że w jej wieku powinna jeść 2-3 mleka, i pozostałe 3 posiłki w tym mleczny(e). Więc dostaje kaszę i czasem jogurt właśnie. Narazie nic innego mi nie przychodzi do głowy. Na serki chyba jeszcze za wcześnie :confused:
 
ja wlasdaje mu tez kaszke nie za twoja rada poszlam wczoraj i kupilam malemu jogurty z owocami z hippa.dalam mu i zjadl tak 3/4 sloiczka trakiego 160g.myslalam ze to za malo wiec zrobilam mu butle zeby zobaczyc czy ma pelny brzuszek ale wypil tylko 20 ml i juz nic nie chcial takze uznalam ze jest pelny.a twoja mala ile zjada??daje mu tez kaszke i obiadki.obiadek zje caly 190 sloik a kaszke mu robie ze 150,160ml wody ale ja mu ja daje z lyzeczki.zageszczam ja bardziej i podaje jak obiadek.zjada moze tak polowe albo tez 3/4.tylko nie mam pojecia czy to duzo czy nie??
 
kaszkę prawie codziennie rano( jak nie to butla) . Kaszki 150 podaję łyżeczką, mleko ok200 ml,potem owocki ( lub + jogurt ale bardzo często same) zazwyczaj ok 200 g, Po spacerze mleko znów ok 200 ml, ok 17-18 obiadek taki późny ;-) ok 200 g i ok 20,00 mleko robię 200 ml ale nie zdąży wypić bo usypia :-D Także mleka tak naprawdę wychodzi od 350 do ok 400 ml ( jeśli nie liczyć tego porannego zamiast kaszy). W międzyczasie daję herbatkę ,ale ile wypija to nie wiem dokładnie bo uczy się pić z kubka więc jakąś część zawsze wyleje :happy2:
 
kurcze to teraz sie juz pogubilam:-)to ile ten twoj maluszek je posilkow w ciagu dnia??moj teraz ma tak jakby dwa mleka,kaszka,jogurt z owocami i obiadek.czasami jak nie ma brzuszka pelnego to jakis deserek wetnie:-)
 
no to w podobnyxh godzinach jak ja.zalezy tez o ktorej wstanie bo teraz ma okres wstawania miedzy 4 a 5 na butle.wypija mi tylko 140,150ml mleka ale z kaszka zmieszanego.nie wiem czy to nie za malo no ale nie chce pic wiecej za nic w swiecie.
 
moim zdaniem dopóki dziecko nie traci na wadze i przybiera normalnie to nie ma co się spinać. Nasza Majoza miała okres,że mleko wchaniała w beczkowych ilościach a teraz je albo normalnie albo często nawet mniej :tak:
 
reklama
u mnie bylo to samo.mateuszek pil litrami mleko a teraz,pije tylko troche.ja tez uwazam ze jak dziecko nie traci na wadze to nie ma co panikowac tylko ze ja nie mam jak zbyt czesto tego sprawdzac.jestesmy w niemczech i nie mam go gdzie wazyc.jak jestem w polsce to wtedy idziemy sie zwazyc,szczepic itd.a tu gdzie mieszkam to nawet nie wiem gdzie bym mogla isc z maluchem.co prawda jest tu polski pediatra ale dzieki bogu nie musialam korzystac z jego porady.kurcze ale ze mnie jest tepa matka.zamiast podawac malemu albo kaszke albo owoce z jogurtem to ja mu podawalam na jeden posilek kaszke a na drugi jogurt.mam nadzieje ze nie dostal za malo mleczka w tym czasie.jednak jak sie ma pierwsze dziecko to popelnia sie mnostwo bledow:-D
 
Do góry