reklama

Zastrzyk antykoncepcyjny

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez pata234, 9 Luty 2008.

1. pata234

pata234 Zaciekawiona BB

Dziewczyny mam pytanie o zastrzyki antykoncepcyjne?Wiem tylko że bierze sie je co 3 miesiące i nie przeszkadzają w karmieniu piersią.Bierze je któraś z Was???Kupuje się je na recepte czy u ginekologa?Kto robi te zastrzyki i ile mniej więcej kosztują?Są chyba wygodniejsze niż tabletki bo nie trzeba o nich pamiętać:-D:-D

2. irfinka

irfinka psotnisia

3. reklama
  4. czupiorek4

czupiorek4 Zaciekawiona BB

ja placilam za niego 43zl a zastrzyk wykonano za darmo......oplaca sie...

5. aggy

aggy Gość

Zgoda. Ale też niektóre kobiety panikują. Bo po nim nie ma się krwawienia i niektóre co tydzień robią testy ciążowe:-)

6. Gosia_k23

Gosia_k23 luty'07 i styczeń'10

albo może być tak że krwawisz 3 miesiące:baffled: ;-)

7. Amelka22

Amelka22 Fanka BB :)

Zastrzyk nazywa się depo-provera. Iniekcje robi się raz na 3 miesiące. Bezbolesny zastrzyk w pośladek. Dużo czytałam na temat tego środka w Internecie. Zdania na jego temat są podzielone z przewagą na negatywne. Przyrost masy ciała, trądzik, krwawienia, bóle głowy, spadek libido. Mimo tego wzięłam go z nadzieja że nie będę miała skutków ubocznych, tydzień po iniekcji dostałam plamień które trwały 11 tygodni :angry:. Nie zniechęcam do depo. Ten zastrzyk ma ten plus że nie trzeba pamiętać o codziennej tabletce, jest bardzo tani i są kobiety które go świetnie znoszą. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że w przypadku skutków ubocznych nie ma na depo"antidotum".

8. malenstwo23

malenstwo23 Mama Kubusia:)

Ja w sierpniu będę sobie robić 3zastrzyk.Nie wystąpiły u mnie żadne palmienia bóle głowy itp.W moim mieście w jednej aptece kosztuje 46zl w drugiej 37zł(o czym dziś się dowiedziałam i tam go kupię:))Ja jestem zadowolona a za okresem nie tęsknię.Pierwszy zastrzyk wzięłam w 7 tygodniu po porodzie,oprócz recepty dostałam też zlecenie do gabinetu zabiegowego na jego wykonanie.Raz zapłaciłam 5 zł drugim razem nic bo pielęgniarka nie zauważyła że zlecenie z gainetu prywatnego było.:)Moja znajoma też sobie zaaplikowała zastrzyk i też jest zadowolona.Trzeba jednak pamiętać że każda z nas jest inna.U jednej nie będzie żadnych skutków ubocznych a u innych wszystkie.Dodam jeszcze że na depo-proverze póki co schudłam 7kg:)Z tym że zastosowałam niskokaloryczną dietę bogatą w warzywa.Pozdrawiam

9. shenen

shenen Fanka BB :)

Witam
    Ja również 6 tygodni po porodzie wzięłam zastrzyk DepoProvery (gin wypisał mi receptę, wykupiłam - ok.40 zł - i wróciłam do niego, zrobił mi zastrzyk).
    Nie miałam żadnych skutków ubocznych ale po tym, czego naczytałam sie w internecie po kolejną receptę już nie poszłam.

10. reklama
  11. zdesperowana

zdesperowana Zaciekawiona BB

ja wzielam raz ten zastrzyk ponad cztery miesiace temu i mialam czeste plamienia raz silniejsze a raz slabsze teraz nie wiem co sie ze mna dzieje bo pobolewaja mnie piersi i dolem brzuch a testow zrobilam chyba z 10 i zaden nie wykazal ciazy bylam u lekarza i jutro beda winiki testu a ostatnio krwawilam ponad miesiac temu juz sama nie wiem co mam o tym myslec moze cos mi ktoras z was pomoze. ogulnie po zastrzyku czulam sie lepiej jak po tabletkach ale jedno wiem juz nigdy go nie wezme:)

Ostatnia edycja: 10 Luty 2009
  12. anka84

anka84 Zaciekawiona BB

moj lekarz odrazu odradzil mi zastrzyki.ja chcialam ale on mnie przekonal mowiac ze niewiadomo jak moj organizm zareaguje na taka dawke zaraz po porodzie. wkoncu w razie komplikacji tabletki szybciej mozna odstswic lub zmienic.moja siostra miala zastrzyk, niby po 3 miesiacych przestaje dzialac a ona przez kolejne 2 nie miala okresu lekarz go jej wywolwl jakimis tabletkami.wiec sie nie martw napewno masz to samo

Poleć forum