reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zastrzyk antykoncepcyjny

pata234

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Luty 2008
Postów
33
Miasto
Piotrkw Tryb.
Dziewczyny mam pytanie o zastrzyki antykoncepcyjne?Wiem tylko że bierze sie je co 3 miesiące i nie przeszkadzają w karmieniu piersią.Bierze je któraś z Was???Kupuje się je na recepte czy u ginekologa?Kto robi te zastrzyki i ile mniej więcej kosztują?Są chyba wygodniejsze niż tabletki bo nie trzeba o nich pamiętać:-D:-D
 
reklama
Zgoda. Ale też niektóre kobiety panikują. Bo po nim nie ma się krwawienia i niektóre co tydzień robią testy ciążowe:-)
 
Zastrzyk nazywa się depo-provera. Iniekcje robi się raz na 3 miesiące. Bezbolesny zastrzyk w pośladek. Dużo czytałam na temat tego środka w Internecie. Zdania na jego temat są podzielone z przewagą na negatywne. Przyrost masy ciała, trądzik, krwawienia, bóle głowy, spadek libido. Mimo tego wzięłam go z nadzieja że nie będę miała skutków ubocznych, tydzień po iniekcji dostałam plamień które trwały 11 tygodni :angry:. Nie zniechęcam do depo. Ten zastrzyk ma ten plus że nie trzeba pamiętać o codziennej tabletce, jest bardzo tani i są kobiety które go świetnie znoszą. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że w przypadku skutków ubocznych nie ma na depo"antidotum".
 
Ja w sierpniu będę sobie robić 3zastrzyk.Nie wystąpiły u mnie żadne palmienia bóle głowy itp.W moim mieście w jednej aptece kosztuje 46zl w drugiej 37zł(o czym dziś się dowiedziałam i tam go kupię:))Ja jestem zadowolona a za okresem nie tęsknię.Pierwszy zastrzyk wzięłam w 7 tygodniu po porodzie,oprócz recepty dostałam też zlecenie do gabinetu zabiegowego na jego wykonanie.Raz zapłaciłam 5 zł drugim razem nic bo pielęgniarka nie zauważyła że zlecenie z gainetu prywatnego było.:)Moja znajoma też sobie zaaplikowała zastrzyk i też jest zadowolona.Trzeba jednak pamiętać że każda z nas jest inna.U jednej nie będzie żadnych skutków ubocznych a u innych wszystkie.Dodam jeszcze że na depo-proverze póki co schudłam 7kg:)Z tym że zastosowałam niskokaloryczną dietę bogatą w warzywa.Pozdrawiam
 
Witam
Ja również 6 tygodni po porodzie wzięłam zastrzyk DepoProvery (gin wypisał mi receptę, wykupiłam - ok.40 zł - i wróciłam do niego, zrobił mi zastrzyk).
Nie miałam żadnych skutków ubocznych ale po tym, czego naczytałam sie w internecie po kolejną receptę już nie poszłam.
 
ja wzielam raz ten zastrzyk ponad cztery miesiace temu i mialam czeste plamienia raz silniejsze a raz slabsze teraz nie wiem co sie ze mna dzieje bo pobolewaja mnie piersi i dolem brzuch a testow zrobilam chyba z 10 i zaden nie wykazal ciazy bylam u lekarza i jutro beda winiki testu a ostatnio krwawilam ponad miesiac temu juz sama nie wiem co mam o tym myslec moze cos mi ktoras z was pomoze. ogulnie po zastrzyku czulam sie lepiej jak po tabletkach ale jedno wiem juz nigdy go nie wezme:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
moj lekarz odrazu odradzil mi zastrzyki.ja chcialam ale on mnie przekonal mowiac ze niewiadomo jak moj organizm zareaguje na taka dawke zaraz po porodzie. wkoncu w razie komplikacji tabletki szybciej mozna odstswic lub zmienic.moja siostra miala zastrzyk, niby po 3 miesiacych przestaje dzialac a ona przez kolejne 2 nie miala okresu lekarz go jej wywolwl jakimis tabletkami.wiec sie nie martw napewno masz to samo
 
Do góry