reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zastrzyki antyzakrzepowe w ciazy.

asia333podlasie

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Listopad 2016
Postów
12 773
Witam wszystkich.

Jestem w 24 tyg ciazy i od 6 dniu biore zastrzyki antyzakrzepowe poniewaz mialam zly wynik d-dimerow.

Od wielu lat mam nadcisnienie po tych zastrzykach cisnienie ksiazkowe i moje pytanie jest takie czy one moga miec wplyw na cisnienie krwi.

Jezeli ktos je stosowal czy nie zasskodzily dzieciaczkowi wkoncu wkuwa sie je w brzuch.

Prosze o pomoc i pozdrawiam.
 
reklama
Witam wszystkich.

Jestem w 24 tyg ciazy i od 6 dniu biore zastrzyki antyzakrzepowe poniewaz mialam zly wynik d-dimerow.

Od wielu lat mam nadcisnienie po tych zastrzykach cisnienie ksiazkowe i moje pytanie jest takie czy one moga miec wplyw na cisnienie krwi.

Jezeli ktos je stosowal czy nie zasskodzily dzieciaczkowi wkoncu wkuwa sie je w brzuch.

Prosze o pomoc i pozdrawiam.
A nazwa tych zastrzyki? Ponoc mają wpływ na ciśnienie krwi.Ja brałam clexane też jakoś od ok 20 tc az do końca i jeszcze 2 tygodnie po rozwiązaniu. Ja nie robiłam w brzuch bo się bałam, robiłam naprzemiennie w ramiona.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Peonaprin sie nazywaja. No ja robie w brzuch ale wysoko tam gdzie nie ma dzidziusia. Nic Ci sie po nich nie dzialo krwotoki czy cos?
No wlasnie zaobserwowalam nagly spadek cisnienia bardzo sie z tego ciesze ale tak szukam czy to ponich a jak u Ciebie bylo z cisnieniem?

Dziekuje ze odpowoedzialas.
 
Peonaprin sie nazywaja. No ja robie w brzuch ale wysoko tam gdzie nie ma dzidziusia. Nic Ci sie po nich nie dzialo krwotoki czy cos?
No wlasnie zaobserwowalam nagly spadek cisnienia bardzo sie z tego ciesze ale tak szukam czy to ponich a jak u Ciebie bylo z cisnieniem?

Dziekuje ze odpowoedzialas.
Ja nigdy nie miałam aż takich problem mów z ciśnieniem. Nic się nie działo. Na pewno lepiej się czulam
 
Ja jestem w 8 tyg ciazy i tez juz musze brac fraksyparyne. Ginekolog powiedziała ze na wszelki wypadek zeby nic sie nie podzialo, w pazdzierniku mialam ciaze obumarla. Nikt nie wie dlaczego, wyniki hp w porzadku i moze zrobil sie zakrzep i dlatego serduszko przestało bic. Juz zawczasu mi je dala. Nie chcialam ich brac ale farmaceuta mi powiedziała ze lepiej brac a nie szkodza dziecku. Narazie daje w brzuch ale nue wiem czy nie bede w udo sobie dawac. Bo troche sie boje.. Co trzeba badac jak sue te zastrzyki daje?
 
Ja jestem w 8 tyg ciazy i tez juz musze brac fraksyparyne. Ginekolog powiedziała ze na wszelki wypadek zeby nic sie nie podzialo, w pazdzierniku mialam ciaze obumarla. Nikt nie wie dlaczego, wyniki hp w porzadku i moze zrobil sie zakrzep i dlatego serduszko przestało bic. Juz zawczasu mi je dala. Nie chcialam ich brac ale farmaceuta mi powiedziała ze lepiej brac a nie szkodza dziecku. Narazie daje w brzuch ale nue wiem czy nie bede w udo sobie dawac. Bo troche sie boje.. Co trzeba badac jak sue te zastrzyki daje?
Musisz się spytać lekarza, chyba powinnaś badać ilość płytek krwi. Nie jestem pewna ja przy clexane nie robiłam dodatkowych badań. Każda z nas jest inna, każdej z nas lekarze przepisali z innych powodów.
 
Cześć
przypadkiem trafiłam na Twój post szukając nurtujących mnie kwestii ale nie o tym w tym wątku...

Ja brałam Clexane od początku ciąży do jakegoś 34 tc i kułam się w brzuch nawet w zaawansowanej ciąży i nie miałam żadnych krwiaków. W moim przypadku nie wpływało na ciśnienie. Urodziłam zdrową córeczkę. Powodzenia :-)
 
reklama
Cześć
przypadkiem trafiłam na Twój post szukając nurtujących mnie kwestii ale nie o tym w tym wątku...

Ja brałam Clexane od początku ciąży do jakegoś 34 tc i kułam się w brzuch nawet w zaawansowanej ciąży i nie miałam żadnych krwiaków. W moim przypadku nie wpływało na ciśnienie. Urodziłam zdrową córeczkę. Powodzenia :-)
Jak umialas naciagac skore w tak zaawansowanej ciazy? Przeciez ta skora juz jest napięta i w ogole..
 
reklama
Hej od 5tc do teraz tj 17 tez sobie robię zastrzyki z fraxyparyny, najpierw robiłam w brzuch, w szpitalu robili mi w ramiona a ja teraz robię sobie w uda:) lekarz pozwolił i na ulotce jest napisane brzuch lub uda. Na brzuchu nie umiem zrobic faldki
 
Do góry