reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zastrzyki neoparin w ciąży

Dołączył(a)
19 Sierpień 2023
Postów
3
Witam. Mam do was pytanie zaczęłam przyjmować zastrzyki neoparin w brzuch. Podaje mi je mąż który bardzo Dobrze robi zastrzyki a przy tym leku mam bardzo mocny ból przy wkłuciu i podaniu go do skórnie że jak myślę o kolejnym zastrzyku to mi się płakać chce. Nie ukrywam dużo przeszłam dopiero za 3 razem in vitro zaszłam w ciążę więc też trochę tych zastrzyków przyjęłam i żaden nie był tak bolesny jak te które przyjmuje teraz . Niestety urodziłam w 27 tyg martwe dziecko badanie łożyska wykryło że zrobiły się skrzepy i lekarka zaleciła masę badań które wyszły że mam problem z krzepliwością po pół roku starań naturalnych poszłam po kolejny zarodek i zaszłam w ciążę i muszę przyjmować zastrzyki które mnie bardzo bolą dużo się już przeszłam ale ból przy podaniu tego leku jest tak bolesny że aż krzyczę poradzicie coś ?
 
reklama
Dziękuję za wasze porady narazie zastrzyki robię od 4 dni więc zrostów nie ma i wykonywane są w dobrym miejscu i prawidłowo ale myśl o kolejnym zastrzyku mnie przeraża. Jeśli chodzi o zrobieniu sobie samemu zastrzyku jest niemożliwe ponieważ boję się panicznie igieł u nas zrobienie zastrzyku wygląda tak że zasłaniam rękami twarz i nastawiam się że muszę przyjąć zastrzyk, że robię to w dobrej wierze ale gdy nieraz coś rozmawiam z mężem i widzę już ten zastrzyk to jest mi słabo ciało jak z waty więc samemu zrobienie jest niemożliwe. Najprawdopodobniej igły są tępe bo mąż mi już nie jeden zastrzyk robił i nie bolało mnie tak jak tu i mówił mi że igła jest tępa ponieważ ciężko mu się wbić bo inne zastrzyki jak mi robił to mówił że bardzo ładnie wchodziły. Niestety chyba nie ma możliwości zmienienia leku ponieważ lekarka dała mi na 100 sztuk zastrzyków i je wykupiłam. Mam wizytę 4 września zapytam jej o zmienieniu leku ale do tego czasu nie wiem jak wytrzymam ten ból przy zastrzykach
 
reklama
Dziękuję za wasze porady narazie zastrzyki robię od 4 dni więc zrostów nie ma i wykonywane są w dobrym miejscu i prawidłowo ale myśl o kolejnym zastrzyku mnie przeraża. Jeśli chodzi o zrobieniu sobie samemu zastrzyku jest niemożliwe ponieważ boję się panicznie igieł u nas zrobienie zastrzyku wygląda tak że zasłaniam rękami twarz i nastawiam się że muszę przyjąć zastrzyk, że robię to w dobrej wierze ale gdy nieraz coś rozmawiam z mężem i widzę już ten zastrzyk to jest mi słabo ciało jak z waty więc samemu zrobienie jest niemożliwe. Najprawdopodobniej igły są tępe bo mąż mi już nie jeden zastrzyk robił i nie bolało mnie tak jak tu i mówił mi że igła jest tępa ponieważ ciężko mu się wbić bo inne zastrzyki jak mi robił to mówił że bardzo ładnie wchodziły. Niestety chyba nie ma możliwości zmienienia leku ponieważ lekarka dała mi na 100 sztuk zastrzyków i je wykupiłam. Mam wizytę 4 września zapytam jej o zmienieniu leku ale do tego czasu nie wiem jak wytrzymam ten ból przy zastrzykach
Zapytaj o clexane. Ja w pierwszej ciąży brałam neoparin, w tej wole clexane bo raz sprobowalam i jest różnica w igłach. Jak coś to zawsze może Ci mąż robić raz taki a raz taki zastrzyk żeby zużyć wszystkie. :)
 
Brałam neoparin przez dwie ciąże. Może Cie pocieszę, pierwsze kilka zastrzyków bolało jak cholera, później było już lepiej:) I również polecam Ci samej robić zastrzyk. Z początku chodziłam do mojej mamy, żeby mi robiła, bo się bałam, ale jak zaczęłam robić je sama było lepiej.
 
Dziękuję za wasze porady z mężem wpadliśmy na pomysł aby zmienić strzykawkę kupiłam taką aby igła była wyjmowana aby móc przelać preparat wszystko sterylnie i mogę wam szczerze polecić zero bólu i zero siniaków igły z neoparin mega tępe nawet mąż mówił że różnica jest wbicia duża więc jeśli któraś boli i nie daje rady polecam strzykawką kosztuje 50gr
IMG20230820210922.jpg
 
Mi też całą ciążę zastrzyki robił mąż. W brzuch bo w udo bolalo strasznie, w ramie również.
On brał fałd skóry dosyć gruby, tak 5 cm od pępka, w górę w dół w bok...i zdecydowanym ruchem wbijał i powoli wyłączał, potem jeszcze z 3 sekundy przytrzymał i ja dociskalam sobie wacikiem chwile. Brałam neoparin. Przez całą ciążę miałam może 2 siniaki i z 10 boleśniejszych zastrzyków.
Powodzenia
 
Do góry