reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zastrzyki przeciwzakrzepowe wczesna ciąża

Też mam Neoparin 10 zł kosztują. Od początku ciąży ze względu na przebytą w przeszłości zakrzepicę. Obecnie 13 TC. Pierwsze dwa tygodnie to był dramat, codziennie z płaczem to robiłam. Ale potem znalazłam sposób... Biorę fałd skóry, przybliżam igłe i powoli delikatnie dociskam i wbijam. Jakoś wtedy mnie mniej boli. Powodzenia! 🙂
Ja też tak robię. Nie strzelam tej igły tak z grubej rury jak na filmiku :) tylko tak delikatnie blisko skóry i wbijam powoli :) dobrze jest potem chwilę się nie ruszać nie wstawać wtedy ja przynajmniej nie czuje tego mrowienia które w zasadzie boli jak się rozchodzi.
 
reklama
Ja też tak robię. Nie strzelam tej igły tak z grubej rury jak na filmiku :) tylko tak delikatnie blisko skóry i wbijam powoli :) dobrze jest potem chwilę się nie ruszać nie wstawać wtedy ja przynajmniej nie czuje tego mrowienia które w zasadzie boli jak się rozchodzi.
Wiecie, chyba wolę żebyście kłamały że wcale nie boli i wcale nie czuc xd w tym przypadku kłamstwo będzie usprawiedliwione xd
 
Mi robił mąż, ja zrobiłam 2 razy w udo jak musiałam i udo boli moim zdaniem kilka razy bardziej. Brzuch nie bolał mnie w ogóle, może czasem jak trafiła się gorsza igła. Tutaj nie ma co myśleć, trzeba robić :) moja rada, jak zdezynfekujesz miejsce to poczekać chwilę albo pomachaj ręką. Alkohol musi odparować bo inaczej będzie szczypało :) ja miałam clexane refundowany nie jak teraz za darmo bo mialam zalecenie hematologa ale teraz brałabym tańszy zamienić, nie wydaje mi się żeby była różnica, oczywiście twierdzą że jest ale wątpię. Moja koleżanka teraz płaci jakies 2 zł za 10 sztuk
 
Mi robił mąż, ja zrobiłam 2 razy w udo jak musiałam i udo boli moim zdaniem kilka razy bardziej. Brzuch nie bolał mnie w ogóle, może czasem jak trafiła się gorsza igła. Tutaj nie ma co myśleć, trzeba robić :) moja rada, jak zdezynfekujesz miejsce to poczekać chwilę albo pomachaj ręką. Alkohol musi odparować bo inaczej będzie szczypało :) ja miałam clexane refundowany nie jak teraz za darmo bo mialam zalecenie hematologa ale teraz brałabym tańszy zamienić, nie wydaje mi się żeby była różnica, oczywiście twierdzą że jest ale wątpię. Moja koleżanka teraz płaci jakies 2 zł za 10 sztuk
Ja bymbardzo chciała żeby mąż a ja zamykam oczy ale mąż za granicą :(((a jaka nazwę ma koleżanka?
 
Witajcie, poszukuje kobiet które musiały od samego początku stosować zastrzyki przeciwzakrzepowe, mam kilka pytań :*
Na początku każdy się boi. Zrobisz kilka i będzie łatwiej. Znajdź swój sposób. 2 ciążę miałam heparynę i czasem bez też muszę wziąć. Mam aps. Brałam różne i fraxi i neoparine. To nie ma znaczenia jaka heparyna jak właściwa dawka. Raz zrobił mąż, ale bolało jak pierun i więcej nie pozwoliłam. Robiłam sama. Zastrzyki mnie nie bolały. Siniaki... też miałam mało. Najtrudniej przebić się przez skórę. Igłę wbijasz do końca. Jak wbijalam i bolało to zmieniałam miejsce.
Po 9 miesiącach będziesz ekspertem [emoji6]
 
reklama
@MariolaGH ja też robię zastrzyki (Clexane) od początku ciąży, a teraz już 34 tydzień u mnie 😉 Też byłam przerażona! Pierwszy zastrzyk robiła mi położna w przychodni, do drugiego zbierałam się w domu pół dnia, nie taki diabeł straszny. Mniej więcej do 28 tc robiłam w brzuch, teraz robię w uda (jak leżałam tydzień na patologii to zastrzyki robiły położne w ramię i było zdecydowanie najgorzej). Przed i po wkłuciu przykładam sobie w to miejsce kostkę lodu i dla mnie to jest najlepszy sposób. Igłę też wbijam powoli, jak robiłam zgodnie z instrukcjami (szybko) to pojawiały mi się siniaki. Dasz radę, trzymam kciuki!
 
Do góry