reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaświadczenie od psychologa, czy takie coś jest możliwe?

nasturcjja

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Luty 2022
Postów
432
Hej dziewczyny, ostatnio zaczęłam uczęszczać do psychologa. Z biegiem czasu wizyty są coraz częstsze a moja psycholog snuje wnioski, ze wszystko jest przez mojego ojca. Chciałabym żeby poczuł się do winy i płacił za moje wizyty. Jestem studentka, nie jestem w stanie płacić 500 zł miesięcznie za wizyty. Czy psycholog może napisać mi takie pismo z opinia lekarska, ze moje problemy mają podłoże w zachowaniu ojca? Żeby się tam podpisała itp itd? Chciałabym takie oświadczenie pokazać ojcu i żeby płacił za moje wizyty. Psychicznie nie wytrzymuje już - kolejny raz zostałam zwyzywana, bo postawiłam się pierwszy raz od dłuższego czasu. Chce żeby przeczytał taką opinie lekarską i żeby może coś go wreszcie ruszyło, a przy okazji żeby poczuwał się do zapłaty. Czy mogę liczyć na to, ze psycholog mi coś takiego wystawi, czy mogę zapomniec?
 
reklama
Nie pomogę ws. merytorycznej, może zacznij od spytania swojego terapeuty. Ale czy myślisz, że Twój tato zacznie płacić jak zobaczy oświadczenie a jak nie zobaczy, to nie da Ci pieniędzy na terapię? Generalnie dokumentacja psychologiczna, w której jest wskazane, że ojciec nie wywiązywał się ze swojej wychowawczej roli, może Ci się przydać, gdyby ojciec pozwał Cię kiedyś o alimenty lub jeśli jest więcej spadkobierców po nim i uważasz, że będziesz poszkodowana w spadku. Natomiast na chwilę obecną możesz poszukać informacji o wytoczeniu rodzicom sprawy o alimenty, jeśli Cię nie utrzymują na studiach a byłoby ich stać. Faktury/rachunki za psychologa możesz zawsze brać.
 
Ale nic do prawnie nie zmusi do placenia za wizyty 🤷‍♀️ zapytaj sie swojej psycholog czy Ci taki papier wypisze, ale czy cos wiecej z tym ugrasz... 🤷‍♀️
 
Nie pomogę ws. merytorycznej, może zacznij od spytania swojego terapeuty. Ale czy myślisz, że Twój tato zacznie płacić jak zobaczy oświadczenie a jak nie zobaczy, to nie da Ci pieniędzy na terapię? Generalnie dokumentacja psychologiczna, w której jest wskazane, że ojciec nie wywiązywał się ze swojej wychowawczej roli, może Ci się przydać, gdyby ojciec pozwał Cię kiedyś o alimenty lub jeśli jest więcej spadkobierców po nim i uważasz, że będziesz poszkodowana w spadku. Natomiast na chwilę obecną możesz poszukać informacji o wytoczeniu rodzicom sprawy o alimenty, jeśli Cię nie utrzymują na studiach a byłoby ich stać. Faktury/rachunki za psychologa możesz zawsze brać.
Moja mama mnie utrzymuje, płaci za moj pokój studencki i daje pieniądze na życie, oczywiście mam tez jakieś swoje oszczędności. Ojciec mi nie daje pieniędzy, dał może ze 2 razy 200 zł.
Natomiast nie chce obarczać mojej matki dodatkowymi kosztami, a dla mnie 500 zł miesięcznie na terapie to po prostu za dużo. Chce żeby ojca coś ruszyło i żeby spłacał moje wizyty.
 
Więc przysługują cI alimenty, ale musiałabyś mieszkać sama, więc nie wiem czy taka opcja jest dla ciebie realna.
Świetnie, że się leczysz, możesz spróbować wywalczyć odszkodowanie w sądzie za psychiczny uszczerbek na zdrowiu. Jednak to byłby bardzo żmudny proces niestety.
Nie ma mowy o pójściu do sądu - to ogromne koszty i mam jakaś tam wiedzę prawna, bo moje studia poniekąd się z tym wiążą. Mój ojciec to świetny manipulator i ma po swojej stronie rodziny osoby, które chętnie w sądzie by nakłamały jakim super był tatusiem. Po prostu potrzebuje papierka który przy jego następnej fali agresji zamknąłby mu ze tak powiem brzydko mordę i chciałabym mamy oświadczyć ze wypadałoby za to płacić.
 
W tym artykule jest głównie o przemocy fizycznej - u mnie jest przemoc psychiczna. To na pewno zmienia postać rzeczy

Rozumiem, mimo wszystko przeczytaj powyższy artykuł. Rodzina jest mniej wiarygodna niż psycholog, a ojca zawsze można nagrać.
Nie daj się dziewczyn!
 
reklama
Chodzi mi głównie o aspekt jego sumienia.
Spytaj terapeuty, czy uważa, że Twój ojciec jest osobą, w której zaświadczeniem można wzbudzić wyrzuty sumienia i skuteczne zadośćuczynienie. Nie znam Was, ale szczerze wątpię, żeby osoba, która uważasz za manipulatora, przejęła się opinią psychologa. Być może będzie Ci jeszcze gorzej, jak się skonfrontujesz z tym, że mu wisi taka opinia.
 
Do góry