reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasypianie. Bez cyca. Bez płaczu. Czy to możliwe?

no ja jestem w trakcie odstawiania córki od cycucha...jak narazie 2 noce za nami bez jedzenia....budzi sie często i popłakuje ale przytulam ja i głaśzcze i zasypia w dzień podaje pierś do drzemki popołudniowej na noc daje butle i śpiewam piosenki....zobacczymy jak to pójdzie.
 
reklama
i oduczyłam....moja córa już nie pije cyca wcale....pije mleko przytulamy sie i młoda zasypia po maksymalnie 5 min. bez płaczu bez krzyków elegancko. a mi już chyba mleko nie przybiera bo już nic nie czuje.
 
U nas odstawianie ale stopniowe tzn nie cycamy już w dzień, tylko w nocy (raz lub dwa). Mały już śpi coraz dłużej, więc moze niedługo prześpi całą noc i będzie po cycaniu.
diablica gratki za odstawienie :-)
klaudia_mama syn-ideał...
 
agulek dzięki- powiem szczerze że to chyba ze mną gorzej było przy tym odstawianiu to mi bardziej szkoda było cycuchowania i trzeba było podjąc męską decyzje o całkowitym odstawieniu ale to mąż zdecydował bo ja bym jeszcze jedno karmienie zostawiła ale co prawda teraz młoda przesypia elegancko prawie cała noc. także powodzenia i dla ciebie
 
u mnie też narzeczony zainterweniował, bo ja się łamałam cały czas,
ale dzięki niemu mała śpi sama w łóżeczku do rana, ewentualnie z jedną pobudką :)

u mnie zaczeło się tak, że zamist cyca było noszenie na rękach (niestety!),
potem stopniowe odkładanie, a teraz po czytaniu książeczki na dobranoc,
mała sama idzie do łóżeczka, dostaje buziaka, tuli swoje 2 misie (bez nich nie ma obcji że zaśnie :D)
a ja siedzę na naszym łóżku i jej śpiewam ;)
 
Do góry