reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zasypianie bez piersi

poduszkę kładę obok, żeby się nie sturlał bo jest bardzo ruchliwy. mamy w miarę uporządkowany rytm dnia ale malutki bardzo lubi spać popołudniem, co zapewne odbija się na spaniu nocnym (do tej pory jednak nie kolidowało to ze sobą).. o jedzenie nigdy się specjalnie nie dopominał, ale o sen, odpoczynek tak. do południa ma sen lekki i krótszy, za to popołudniu śpi raczej twardo. w nocy też ładnie śpi, je i dopływa - wyjatkiem są dwie ostatnie noce, podczas których się budził, jadł i troszkę marudził, wiercąc się i wierzgając nóżkami.. kilka dni temu neurolog zdiagnozowała u Niego nieprawidłowe napięcie mięśni, czeka nas rehabilitacja. muszę też w związku z tym odstawić na jakiś czas chustę. dobrze że polubił wózek, bo miałabym kłopot.
 
reklama
Mój maluszek kochny zasnął wczoraj ponownie kilka chwil po moim wyjściu ale noc staje się męczarnią. odpłynął ok. 21, a po północy się zaczęło: troszkę zjadł (chyba za wcześnie od poprzedniego karmienia) i pospał godzinkę, po czym obudziło mnie jęczenie, stękanie, wymachiwanie nogami i rękami - przez sen. więłam do odbicia - nic. jakoś zasnął ale ok. 3 - 4 znowu to samo. tym razem się odbiło, ulało, pojawiła się mega kupa okupiona solidnymi bąkami i mały troche zjadł i jak padł to spał do 8. nigdy nie miał kolek, kupki robi bez problemu a jutro zaczyna już 4 miesiąc...w dzień jest spokój, a w nocy się męczy - to już 3 taka "jęcząca" noc.. a jeżeli chodzi o samodzielne zasypianie chwilowo udaje się to tylko wieczorami i nocą, w dzień jak tylko próbuję zrobić podobnie jest mega płacz. poczekamy - zobaczymy :)
 
no i stało się - moje dziecko zasypia samo i w dzień, i wieczorami. nauka trwała 1 dzień. już trzeci tydzień mam wieczory dla siebie ! pierś, kąpiel, butla, mega przytulaski i spanko. czasami tulenie powtarzamy kilka razy aż malutki spokojnie odpłynie.. w dzień buziaczki i już. no i ważny element - zasłaniamy zasłony, za każdnym razem. udało się bez płaczu i lania łez razem z dzieckiem :)
 
Oj dziewczyny jakie roboty? dziecko usypiajace samo jest o wiele szczesliwsze, ma dluzsze przerwy nocne na karmienie, szybciej przesypia noce!
Najgorsze co mozna zrobic to uczenie dziecka usypiania na rekach, bujania w wozku, usypiania czy piersi czy butli! to uziemienie siebie i unieszczesliwienie dziecka bo nie umie zasypiac samodzielnie i bardzo sie meczy:(
moj do 7 miesiaca byl bujany na rekach...wymiekalam!
przeczytalam ksiazke 'Usnij wreszcie' i 'Jezyk niemowlat' i zastostoswalam. Oduczanie trwalo 2 dni...2 drzemki dzienne i 2 nocne. Poplakal ale szybko zalapal. Od tamtej pory mam spokoj a wiem, ze do dzis usypialabym go na rekach albo przynajmniej musialabym przy nim siedziec jak to robia moje kolezanki z dziecmi w podobnym wieku co moj... Musza siedziec lub lezec przy dziecku az usnie!
Wiecie jak najlepiej nie nauczyc i oduczyc zasypiania przy cycu? Nie dopuszczac zeby dziecko podczas jedzenia usnelo! ma zjesc, odbic i byc odlozone do lozeczka...tam ma usnac samodzielnie! tak od pierwszych dni dziewczyny!
najlepiej tez dziecko karmic przed kapiela, pozniej ubrac, poczytac czy potulic i zostawic, wyjsc z pokoju, zadne tam siedzenie obok!
Ja na spacer nigdy nie wychodzilam wgodzinach drzemki zeby wlasnie w wozku nie usnal....w domu byl prawdziwy, dlugi sen. Do lozeczka, papa i zamykalam dzrzwi.
Przeczytajcie ksiazki!!
kakakarolina jakie wstawanie w nocy, jaki ruch? dziecko ma sie w dzien wyszalec a w nocy spac! jesli umie samodzielnie zasypiac to wybudzajac sie w nocy takze samodzielnie usnie. Jesli nie umie, marudzi i placze az mama wstanie i uspi...cycem, butla czy bujaniem.
Same tworzymy sobie problemy...
 
Ostatnia edycja:
Mój jak pił cyca tez zasypiał przy cycu kładąc go do łozeczka rozbudził sie i był wilki ryk . I znowu przystawianie do cyca. Nigdy nie wiedziałam ile wypił. Budził sie co chwilke bo był nie najedzony . Spadł z wagi .
Gdy przeszlismy na butle . Zasypiał przy butelce na początku ale go rozbudzałam bo zjadł tylko troszeczke.
Teraz jak wypije mleczko czekam az mu sie odbije klade go do łozeczka i sam zasnie . Marudzi marudzi az zaśnie. Jak juz jest bardzo marudny to dwa razy poklepie po pupce i spi .
gdy miał kolke zasypiał tylko u mnie na cycach ale powiedziałam nie ! bo ja niegdzie nie bede mogła wyjsc bo młody nie zaśnie !. I tak wiec w łozeczku zasypia marudząc sobie
 
Do góry